Δίλημμα - να τον καρφώσω στο διευθυντή ή όχι;

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Λοιπόν,να'μαι και πάλι!!!:)Επιστρέφω στο ischool μετά από λίγο καιρό αδράνειας για να εκφράσω κάτι που με απασχολεί τώρα τελευταία.Λοιπόν,έχω έναν συμμαθητή ο οποίος το καλοκαίρι (μετά τη β γυμνασίου) άρχισε το κάπνισμα.Εμένα δε με πειράζει,κακό στο εαυτό του κάνει,αλλά χρησιμοποιεί τον αναπτήρα που φέρνει κάθε μέρα μαζί του στο σχολείο και για άλλες χρήσεις...Ας πούμε εκεί που περπατάς μπορεί να έρθει και να ανάψει τον αναπτήρα ΑΚΡΙΒΩΣ δίπλα στο μάτι σου για λίγο και μετά να τον σβήσει.Το κάνει για πλάκα (όχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλους) αλλά αυτό μπορεί να αποβεί επικίνδυνο.Και το έχει κάνει και στην τσάντα μου.Λοιπόν,επειδή του είπα ότι με ενοχλεί αλλά δεν έκανε τίποτα,έχω δύο επιλογές.
α)Τον πάω στο διευθυντή,τον καρφώνω δλδ,παίρνει την αποβολή που πρέπει και ησυχάζουμε όλοι.Αυτό θα ήθελα ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ να το κάνω,γιατί με το συγκεκριμένο άτομο είχαμε και μία κόντρα ανέκαθεν,αλλά από την άλλη φοβάμαι και λίγο γιατί κι εγώ έχω λίγο ψιλολερωμένη τη φωλιά μου εδώ που τα λέμε και μία φορά που τον είχα πάει στο διευθυντή πρόπερσι στο επόμενο διάλειμμα πήγαν εμένα στο διευθυντή κάτι κορίτσια επειδή και καλά είπα μία χοντρή και κάτι τέτοιες χαζομάρες (τέτοιου στιλ πάντα,με είπε έτσι,κτλ...) και αυτό μπορεί να επαναληφθεί κάλλιστα.
β)Τον αφήνω να κάνει ό,τι κάνει.
Τι να κάνω?Any tips please? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
εγω θα ου πω μια παροιμια λιγο διαφοροποιημενη,τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,τον ρουφιανο κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δηλαδή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ρε παναγιωτη
μην γινεσαι το τσιρακι τον καθηγητων
θα σε μισουν ολοι και ολοι δεν θα σε κανουν περα ....μια χαζομαρα ειναι με τον αναπτυρα που το κανουν πολλοι
χαλαρωσε και αν δεν σε χτυπησει κανε πλακα και εσυ με τους αλλους

α και ειναι πολυ μεγαλη βρισια το χοντρη για να σε βαλει τιμωρια ο καθηγητης :P



και κατι τελευταιο .... επειδη βλεπω οτι εισαι βαθμοθυρας ( δικαιωμα σου)
μην το δειχνεις στους αλλους γιατι τους προκαλεις εκνευρισμο
ξερω τι σου λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
ρε παναγιωτη
μην γινεσαι το τσιρακι τον καθηγητων
θα σε μισουν ολοι και ολοι δεν θα σε κανουν περα ....μια χαζομαρα ειναι με τον αναπτυρα που το κανουν πολλοι
χαλαρωσε και αν δεν σε χτυπησει κανε πλακα και εσυ με τους αλλους

α και ειναι πολυ μεγαλη βρισια το χοντρη για να σε βαλει τιμωρια ο καθηγητης :P



και κατι τελευταιο .... επειδη βλεπω οτι εισαι βαθμοθυρας ( δικαιωμα σου)
μην το δειχνεις στους αλλους γιατι τους προκαλεις εκνευρισμο
ξερω τι σου λεω

Βαθμοθύρας?Εγώ?????(σοβαρά τώρα)
Και ποιος μίλησε για τσιράκι των καθηγητών?Επειδή με ενοχλεί,εγώ πρέπει να τον ανέχομαι για να μην πει κανείς ότι είμαι το τσιράκι του διευθυντή?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Βαθμοθύρας?Εγώ?????(σοβαρά τώρα)
Και ποιος μίλησε για τσιράκι των καθηγητών?Επειδή με ενοχλεί,εγώ πρέπει να τον ανέχομαι για να μην πει κανείς ότι είμαι το τσιράκι του διευθυντή?:hmm:

ε συγνωμη δεν φαινεται οταν ελεγες οτι γραψατε ενα διαγωνισμα και δεν εγραψες 20 αλλα κατι λιγοτερο

αν θες να το πεις να μαζευτειτε ατομα και πες το
αν πας μονος σου μπορει να εχεις παρατραγουδα
γυμνασιο εισαι μην ξεχνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Αν ο αναπτήρας του είναι zippo τον αφήνεις ήσυχο επειδή πιθανόν θα είναι γαμάτος. Αν έχει από εκείνους τους ξεψυχισμένους bic ή cricket γραφείο άμεσα.

Σοβαρά τώρα, εάν πολλοί συμμαθητές σου έχουν το ίδιο πρόβλημα με εσένα συζητήστε το πολιτισμένα με αυτόν χωρίς την παρέμβαση του διευθυντή και αν αυτό δεν πιάσει, τότε ή πάτε στο διευθυντή ή jab-cross-hook στη μάπα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
ΟΚ!Την Τρίτη θα συννενοηθώ και με τους άλλους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Προφανώς τον αντιπαθείς, δεν σε ενοχλεί και τόσο το θέμα του καπνίσματος/αναπτήρα. Λύσε το πρόβλημα μόνος σου, όχι με τη "βοήθεια" του διευθυντή. Btw τι έγινε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Προφανώς τον αντιπαθείς, δεν σε ενοχλεί και τόσο το θέμα του καπνίσματος/αναπτήρα. Λύσε το πρόβλημα μόνος σου, όχι με τη "βοήθεια" του διευθυντή. Btw τι έγινε?

Ναι,πράγματι με το συγκεκριμένο συμμαθητή μου έχουμε μία αμοιβαία έχθρα. Τεσπα,τελικά αυτός σταμάτησε να το κάνει αυτό με τον αναπτήρα αλλά δεν έγινε τίποτα. Οπότε δύο εκδοχές υπάρχουν.
α)κάποιος τον πήγε στο διευθυντή και δε μαθεύτηκε,οπότε αυτός τις έκοψε τις μ@λ@κίες.
β)κάποιος από το σχολείο μου (μαθητής ή καθηγητής) διαβάζει ό,τι γράφω εδώ μέσα και λύθηκε το θεματάκι.
Επειδή το πρώτο αποκλείεται να έχει συμβεί (τα νέα διαδίδονται με ταχύτητα φωτός στο σχολείο μου),και έχω υποψιαστεί αρκετές φορές ότι συμβαίνει το δεύτερο,κάτι μου λέει ότι ξέρω τι έγινε. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ναι,πράγματι με το συγκεκριμένο συμμαθητή μου έχουμε μία αμοιβαία έχθρα. Τεσπα,τελικά αυτός σταμάτησε να το κάνει αυτό με τον αναπτήρα αλλά δεν έγινε τίποτα. Οπότε δύο εκδοχές υπάρχουν.
α)κάποιος τον πήγε στο διευθυντή και δε μαθεύτηκε,οπότε αυτός τις έκοψε τις μ@λ@κίες.
β)κάποιος από το σχολείο μου (μαθητής ή καθηγητής) διαβάζει ό,τι γράφω εδώ μέσα και λύθηκε το θεματάκι.
Επειδή το πρώτο αποκλείεται να έχει συμβεί (τα νέα διαδίδονται με ταχύτητα φωτός στο σχολείο μου),και έχω υποψιαστεί αρκετές φορές ότι συμβαίνει το δεύτερο,κάτι μου λέει ότι ξέρω τι έγινε. :hmm:


να βαρε8ηκε ο μαγκασ ασ πουμε δεν παιζει...φιλε τετοια φαντασια ουτε εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
να βαρε8ηκε ο μαγκασ ασ πουμε δεν παιζει...φιλε τετοια φαντασια ουτε εγω...

Πίστεψέ με,Α-Π-Ο-Κ-Λ-Ε-Ι-Α-Ι-Τ-Α-Ι να βαρέθηκε,αλλιώς θα το'γραφα σαν τρίτο ενδεχόμενο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πίστεψέ με,Α-Π-Ο-Κ-Λ-Ε-Ι-Α-Ι-Τ-Α-Ι να βαρέθηκε,αλλιώς θα το'γραφα σαν τρίτο ενδεχόμενο.;)

δειρτον ή πες το στο διευθυντή.:P
Μονο τα ζωα θα το ανεχοντουσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,013 μηνύματα.
Eφόσον τελείωσε,μη δινεις σημασια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Οσο πιο πολυ του δειχνεις πως σε πειραζει αυτο που κανει, τοσο πιο πολυ δεν θα σε αφησει στην ησυχια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyros1996

Νεοφερμένος

Ο spyros1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
πολυ απλα με το που σε ξαναπροσβαλει εφοσον εσυ εισαι σωστος απεναντι σου σαπισε το γιδι , καντου τη μουρη κρεας

χαρα και τσακπινια παιδια χαρα και τσακπινια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,738 μηνύματα.
Λοιπόν καλέ μου φίλε Παναγιώτη.... τα παιδιά πιο πάνω που σου έγραψαν τόσο ωραία σχόλια (:P χαχαχα) προσπαθούν να σου πουν πως με το να τον πας στον διευθυντή δεν θα γίνει κάτι (πιθανόν).. επειδή με τη ρουφιανιά δεν κερδίζει κανείς τίποτα... επίσης, αφού εσύ είσαι καλός και σωστός προς αυτόν, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να σε ενοχλήσει.. ότι κάνει το κάνει για πλάκα, ή απλά επειδή το παίζει μάγκας... :) απλά μην δίνεις σημασία.. δεν χρειάζεται όμως να πας αμέσως στον δ/ντη... αν δεις όμως πως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα σοβαρό (πάντα με το ίδιο παιδί) και π.χ. σε έκαψε λίγο, ή σου έκαψε λίγο π.χ. την τσάντα ή δεν ξέρω' γω τι...απλά χειρίσου το με διπλωματικό και ευγενικό τρόπο... εκτός αν το παίζει πολύυυυ μάγκας και το παρακάνει... ;) τότε όντως καλό θα ήταν να το πεις στους γονείς σου... και μετά η φύση θα κάνει τα πράγματα να φτιάξουν έναν κύκλο.. το λες στους γονείς σου--> το συζητούν (μαζί σου)--> παίρνετε μια απόφαση (π.χ. το λέτε στον δ/ντη μαζί με τους δικούς σου)--> ο δ/ντης κάνει κάτι (σιγά μην κάνει :P ) --> και το θέμα λύνεται... βασικά εάν έχει σταματήσει και διατηρεί μια καλή και σωστή στάση προς εσένα να μην λειτουργήσεις όπως σου είπα... :) αυτή η γνώμη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Λοιπόν,να'μαι και πάλι!!!:)Επιστρέφω στο ischool μετά από λίγο καιρό αδράνειας για να εκφράσω κάτι που με απασχολεί τώρα τελευταία.Λοιπόν,έχω έναν συμμαθητή ο οποίος το καλοκαίρι (μετά τη β γυμνασίου) άρχισε το κάπνισμα.Εμένα δε με πειράζει,κακό στο εαυτό του κάνει,αλλά χρησιμοποιεί τον αναπτήρα που φέρνει κάθε μέρα μαζί του στο σχολείο και για άλλες χρήσεις...Ας πούμε εκεί που περπατάς μπορεί να έρθει και να ανάψει τον αναπτήρα ΑΚΡΙΒΩΣ δίπλα στο μάτι σου για λίγο και μετά να τον σβήσει.Το κάνει για πλάκα (όχι μόνο σε μένα αλλά και σε άλλους) αλλά αυτό μπορεί να αποβεί επικίνδυνο.Και το έχει κάνει και στην τσάντα μου.Λοιπόν,επειδή του είπα ότι με ενοχλεί αλλά δεν έκανε τίποτα,έχω δύο επιλογές.
α)Τον πάω στο διευθυντή,τον καρφώνω δλδ,παίρνει την αποβολή που πρέπει και ησυχάζουμε όλοι.Αυτό θα ήθελα ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ να το κάνω,γιατί με το συγκεκριμένο άτομο είχαμε και μία κόντρα ανέκαθεν,αλλά από την άλλη φοβάμαι και λίγο γιατί κι εγώ έχω λίγο ψιλολερωμένη τη φωλιά μου εδώ που τα λέμε και μία φορά που τον είχα πάει στο διευθυντή πρόπερσι στο επόμενο διάλειμμα πήγαν εμένα στο διευθυντή κάτι κορίτσια επειδή και καλά είπα μία χοντρή και κάτι τέτοιες χαζομάρες (τέτοιου στιλ πάντα,με είπε έτσι,κτλ...) και αυτό μπορεί να επαναληφθεί κάλλιστα.
β)Τον αφήνω να κάνει ό,τι κάνει.
Τι να κάνω?Any tips please? :hmm:

Κοίταξε , αν δεξιοφέρνεις ( Ελλάς Ελλήνων Χριστιανών , ΔΑΠ , ΝΔ , Χ.Α. ) να τον καρφώσεις .
Είναι γνωστή τακτική από τα παιδικά χρόνια.

Αλλιώς να μην τον ρουφιανέψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,885 μηνύματα.
Μη το πεις στο διευθυντή γιατί δε συμφέρει.
Πρόεδρε του 15μελούς άκου πρέπει σνυλεύσεις.
Αν συμφωνεί η πλειοψηφία της τάξης τότε κάνεις τα παράπονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αμα το κάνει και σε σένα εννοειτε θα πας στον διευθυντΗ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top