Δίλημμα για βοηθήματα Φυσικής και Βιολογίας Γ' Λυκείου

Tiktokerrr

Νεοφερμένος

Ο Tiktokerrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Επειδή είμαι σε δίλημμα ποιο από τα παρακάτω βοηθήματα προτιμάτε;

Φυσική: Μαθιουδάκης ή Σαββάλας;
Βιολογία: Σωτηρίου η Σαλαμαστράκη;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 7,260 μηνύματα.

Marianna.diamanti

Νεοφερμένος

Η Marianna.diamanti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Επειδή είμαι σε δίλημμα ποιο από τα παρακάτω βοηθήματα προτιμάτε;

Φυσική: Μαθιουδάκης ή Σαββάλας;
Βιολογία: Σωτηρίου η Σαλαμαστράκη;
Στη Φυσική με βοήθησαν πολύ τα βοηθήματα του Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου.

Βιολογία είχα και τα δυο. Πιστεύω όταν βλέπεις την ύλη για πρώτη φορά είναι καταλληλότερο το βοήθημα της Σωτηρίου.
Του Σαλαμαστράκη ωστόσο είναι απαραίτητο για εμβάθυνση και πλήρη κατανόηση της ύλης. Έχει πολύ καλές δύσκολες ασκήσεις και αναλυτικές αιτιολογήσεις που απαιτούνται στις εξετάσεις.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,014 μηνύματα.

angela_k

Νεοφερμένος

Η angela_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Επειδή είμαι σε δίλημμα ποιο από τα παρακάτω βοηθήματα προτιμάτε;

Φυσική: Μαθιουδάκης ή Σαββάλας;
Βιολογία: Σωτηρίου η Σαλαμαστράκη;
Φυσική προτείνω ανεπιφύλακτα Παναγιωτακόπουλο (νομίζω αυτά είναι του Μαθιουδάκη που λες εσυ). Έκανα καθ όλη την διάρκεια της χρονιάς μόνο αυτά, όλες τις σειρές τους, συν το επαναληπτικό και είμαι φουλ ευχαριστημένη. Έγραψα 20 και έχω να πω πως με κάλυψαν πλήρως σε όλα τα είδη ασκήσεων. Έχω δει και του Σαββαλα (αν λέμε τα ίδια) αλλα δεν με ξετρέλαναν. Βιολογία δεν γνωρίζω διότι ήμουν θετική.
 

dpa2007

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Επειδή είμαι σε δίλημμα ποιο από τα παρακάτω βοηθήματα προτιμάτε;

Φυσική: Μαθιουδάκης ή Σαββάλας;
Βιολογία: Σωτηρίου η Σαλαμαστράκη;
Μαθιουδάκης -Παναγιωτακόπουλος πιο προχωρημένα θέματα και δυσκολία.
Σαββάλας πιο προσιτά θέματα και δυσκολία, κατάλληλο για αρχάριους.
Αρχικά με Σαββάλα και για επαναλήψεις με Παναγιωτακόπουλο-Μαθιουδάκη.
Καλή επιτυχία.
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,730 μηνύματα.
Ε παρτα ολα 100€ υποθεση ειναι το πιο πολυ... και δες ποιο σου ταιριαζει και το μπορεις ... τοσα πολλα δινεις στα φροντ.... καθε συγγραφεας εχει το υφος του και κανενας τα θεματα. Για ημερα χωρις αυριο ετοιμαζεσαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top