[ΔΕΠ] Τι κοιτάνε σε έναν υποψήφιο μεταπτυχιακό φοιτητή;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,355 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είμαι Οικονομολόγος!!!!χαχαχαχαχα

Γιατί αυτή η φυσικότης και ο γέλος Ρεββεκίδιον;:redface: Τι έχομε (αλα Μητσοτάκης) εμείς οι Οικονομολόγοι δηλαδής;:P

Δεν ξέρω αν διάβασες προσεκτικά τι έγραψα, αλλά στο ξαναλέω και εδώ...
Είπα στο παιδί, ΑΝ έχει τα λεφτά να πάει έξω και να μην δώσει 10000 στην ΑΣΟΕΕ! Ανέφερα κάτι για επίπεδο? Ανέφερα κάτι για καλό πανεπιστήμιο?Όχι
Είπα απλά ότι είναι πολλά λεφτά για μεταπτυχιακό στην Ελλάδα, τόσο απλά.

Ναι, σε διάβασα προσεκτικά, μην ανησυχείς, είσαι σημαντική. (κάφρος:P) Σοβαρά τώρα, επειδή κι εσύ μου μιλάς ωραία, θα σου απαντήσω κι εγω σοβαρά και θα σου πω το εξής:

Καταρχήν απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν δίδακτρα 10 χιλιάδων Ευρώ στην ΑΣΟΕΕ. Εγω 6.500 θα δώσω. Σχετικά με το επίπεδο, έχω την εντύπωση ότι το λες σα να κρίνεις a priori ότι η ΑΣΟΕΕ και καλά είναι μάπα ξέρω γω οπότε άμα έχεις τα λεφτά, μονόδρομος το έξω...

Δεν ξέρω, μπορεί να ήταν η εντύπωσή μου ρε παιδί μου ότι το πες έτσι...

Όπως δεν ξέρω επίσης εγώ για την ΑΣΟΕΕ, έτσι δεν ξέρεις και εσύ για το Καποδιστριακό που τελείωσα εγώ.

Α μπράβο, τώρα συμφωνούμε.... Αυτό είσαι εσύ, ΕΚΠΑίτισσα, και αυτό είμαι εγω, ΑΣΟΕΕίτης... Ότι σπουδάσαμε, αυτό ξέρουμε.:)

Από το LSE δεν βγαίνουν μόνο Οικονομολόγοι καθώς ο τίτλος του είναι London School of Economics and Political Science.

Δεν το γνώριζα αυτό, σ' ευχαριστώ!;)

Εσύ εκτιμάς κάποιον μόνο αν είναι οικονομολόγος....;

Σαφώς και όχι. Εκτιμώ και τις ωραίες και έξυπνες γυναίκες. Ακόμα κι αν είναι από το ΕΚΠΑ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχουμε ψυχή και εμείς του ΕΚΠΑ!!!!
χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Παιδιά, αν κάποιος υποθετικά έχει βγάλει βαθμό από 9 και πάνω, συνεπάγεται ότι τον παίρνουν σχεδόν παντού για μεταπτυχιακό; Just wondering.. Ξέρει κανείς ποιά είναι τα στάνταρ για να μπείς πχ στο LSE? Έχω δεί το site και λέει από 7 και πάνω, αλλά αναζητούσα καμιά άποψη πιο συγκεκριμένη γιατί πιστεύω ότι θα θέλουν λογικά αρκετά πάνω από 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ας πούμε ότι τελειώνω Οικονομική Επιστήμη στην ΑΣΟΕΕ και θέλω να κάνω μάστερ σε χρηματοοικονομικά. Μπορώ; Σε καλές σχολές μπορώ; Βλέπω από το LSE ότι έχουν "Accounting and Finance" που ουσιαστικά είναι λογιστική και χρηματοοικονομικά. Μπορώ να μπώ σ' αυτό το μεταπτυχιακό μετά από Οικονομική Επιστήμη; Αν έχω έναν αρκετά καλό βαθμό π.χ.. Έχουν σαφές πλεονέκτημα από εμένα αυτοί που έχουν τελειώσει προπτυχιακό τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικών ή έχω ίσες ελπίδες έχοντας τελειώσει Οικονομική Επιστήμη; Γενικώς η Οικονομική Επιστήμη με κατεύθυνση χρηματοοικονομικών έχει εναν σεβαστό αριθμό μαθημάτων πάνω στα χρηματοοικονομικά αλλά σχεδόν τίποτα από Λογιστική. Τα μόνα μαθήματα που σχετίζονται με λογιστική είναι το "Αρχές Χρηματοοικονομικής Λογιστικής" και "Προχωρημένη Χρηματοοικονομική Λογιστική". Θα έχω κενά; Γίνεται με κάποιο τρόπο να καλυφθούν επίσημα αυτά τα κενά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Παιδιά, αν κάποιος υποθετικά έχει βγάλει βαθμό από 9 και πάνω, συνεπάγεται ότι τον παίρνουν σχεδόν παντού για μεταπτυχιακό; Just wondering.. Ξέρει κανείς ποιά είναι τα στάνταρ για να μπείς πχ στο LSE? Έχω δεί το site και λέει από 7 και πάνω, αλλά αναζητούσα καμιά άποψη πιο συγκεκριμένη γιατί πιστεύω ότι θα θέλουν λογικά αρκετά πάνω από 7.

Κοίτα, λένε 7 αλλά το 7 είναι το minimoum. Δηλαδή, αν δέχονται 30 σε ένα μεταπτυχιακό και έχουν κάνει αίτηση 100, προφανώς θα αρχίσουν να δέχονται από τον υψηλότερο ΜΟ. Μπορεί δηλαδή ο τελευταίος που θα μπει, να είναι με 8. Δεν σημαίνει ότι αν έχεις 7.1 θα μπεις σίγουρα, αυτό σε όλα τα πανεπιστήμια. Επίσης, παίζει ρόλο και ο βαθμός των αγγλικών αλλά και το γενικότερο βιογραφικό που θα δώσεις.

Ας πούμε ότι τελειώνω Οικονομική Επιστήμη στην ΑΣΟΕΕ και θέλω να κάνω μάστερ σε χρηματοοικονομικά. Μπορώ; Σε καλές σχολές μπορώ; Βλέπω από το LSE ότι έχουν "Accounting and Finance" που ουσιαστικά είναι λογιστική και χρηματοοικονομικά. Μπορώ να μπώ σ' αυτό το μεταπτυχιακό μετά από Οικονομική Επιστήμη; Αν έχω έναν αρκετά καλό βαθμό π.χ.. Έχουν σαφές πλεονέκτημα από εμένα αυτοί που έχουν τελειώσει προπτυχιακό τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικών ή έχω ίσες ελπίδες έχοντας τελειώσει Οικονομική Επιστήμη; Γενικώς η Οικονομική Επιστήμη με κατεύθυνση χρηματοοικονομικών έχει εναν σεβαστό αριθμό μαθημάτων πάνω στα χρηματοοικονομικά αλλά σχεδόν τίποτα από Λογιστική. Τα μόνα μαθήματα που σχετίζονται με λογιστική είναι το "Αρχές Χρηματοοικονομικής Λογιστικής" και "Προχωρημένη Χρηματοοικονομική Λογιστική". Θα έχω κενά; Γίνεται με κάποιο τρόπο να καλυφθούν επίσημα αυτά τα κενά;

Όταν σε δέχονται σε κάποιο μεταπτυχιακό, βλέπουν τα μαθήματα που έχεις πάρει/περάσει. Και από κει κρίνουν αν θα σε καλέσουν το καλοκαίρι για προκαταρκτικά μαθήματα για να καλύψεις βασικές γνώσεις. Αυτό ξέρω ότι γίνεται στο LSE και στο Imperial σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Για να μην ανοίξω νέο θέμα, λόγω συνάφειας, θα ήθελα να μου πει κάποιος με υπευθυνότητα, από ποιον βαθμό και άνω στο πτυχίο, είναι το Λίαν Καλώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
6,51-8,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
πιστεύω ότι σε όλα είναι ίδιο αλλά πάντως στον οδηγό σπουδών της ασοεε είναι 6,51-8,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
nPb, οδηγό σπουδών δεν έχετε που να τα λέει αυτά;
Γιατί βλέπω ότι ελαφρώς διαφέρουν από σχολή σε σχολή.
Σε εμάς είναι: ΑΡΙΣΤΑ ( 8,5 ≤ B ), ΛΙΑΝ ΚΑΛΩΣ (6,5 ≤ Β < 8,5) και ΚΑΛΩΣ (B < 6,5)
Σε άλλες σχολές είναι τελείως διαφορετικά (πχ άριστα: 9 ≤ B), γιατί βάζουν ευκολότερα βαθμούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι είναι από και 6.50 και άνω το Λίαν Καλώς, αλλά οι απόψεις διαφέρουν γιατί άλλοι λένε για 6.50 μη συμπεριλαμβανομένου (δηλ., 6,51). Δυστυχώς exc, η γραμματεία δεν έχει φτιάξει τόσο ενημερωμένο οδηγό σπουδών γιατί είναι τον κόσμο της. Επίσης θέματα που αφορούν διαδικασίες επιλογής μαθημάτων,...κτλ τα έμαθα από στόμα σε στόμα, διότι με την γραμματεία δεν βγάζεις άκρη. Μπορεί και να σε βρίσουν επειδή ρωτάς "βλακείες" γι' αυτούς. Σου λένε ένα ξερό «τα λέει ο οδηγός σπουδών» ο οποίος δεν λέει τίποτα εκτός από τα απαραίτητα (π.χ. καθηγητές, μαθήματα, ύλη,..κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Πιστεύω ότι σε όλα τα τμήματα Μαθηματικών τουλάχιστον θα πρέπει να είναι ίδια, οπότε αν βρείς απάντηση στον οδηγό σπουδών ενός τμήματος θα βρείς και για το δικό σου. Τουλάχιστον στο Μαθηματικό Θεσσαλονίκης λέει τα εξής:

"Άριστα: 8,5-10, Λίαν Καλώς: 6,5-8,49 , Καλώς: 5-6,49" Δεν τα λέει ακριβώς έτσι αλλά δεν γινόταν κόπι πείστ. Αυτά λέει όμως. https://www.math.auth.gr/files/syllabus.pdf Σελίδα 26 του pdf.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
θετω και γω την ερωτηση μου....
(δεν ξερω αν εχει ηδη ειπωθει.... βαριεμαι να διαβαζω ολα τα προηγουμενα ποστ.... :P:P)

σε πολλες προκυρηξεις ζητανε τυχον συγγραφικη εμπειρια/δημοσιευσεις.....
ενας που μολις εχει τελειωσει με τη σχολη, που να βρει τετοιες δημοσιευεσεις?
και πειτε οτι καθεται και γραφει ενα κατεβατο....
που θα πρεπει να το δημοσιευεσει?
σε μια εφημεριδα?
σε ενα περιδικο?
σε κατι γενικο τελος παντων ή σε κατι πιο εξειδικευμενο?
και πως οι υπευθυνοι τουν εν λογω εντυπου θα κανουν δεχτο το κειμενο σου με σκοπο να το δημοσιευσουν??
προσωπικα μου φαινεται λιγο περιπλοκο το ολο θεμα....
ελπιζω τουλαχιστον να το εθεσα σωστα ωστε να ειναι κατανοητος ο προβληματισμος μου και σε σας..... :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Ευχαριστώ που έθεσες το ερώτημα αυτό. Με βασανίζει και μένα αυτή η απορία σου.

Μάλλον σε κανένα έγκυρο περιοδικό μαζί με κάποιον καθηγητή σου όταν έκανες πτυχιακή εργασία (ή διπλωματική εργασία). Πολλοί καθηγητές δεν δίνουν βιβλιογραφικές αλλά ερευνητικές εργασίες. Επίσης, σε πολλά μεταπτυχιακά προγράμματα δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις εκπονήσει κάτι τέτοιο. Για παράδειγμα, και εγώ ενδιαφέρομαι για μεταπτυχιακά, αλλά πτυχιακή δεν θα κάνω γιατί απλά είναι ένα μάθημα επιλογής και με συντελεστή μαθήματος επιλογής. Θεωρώ περιττό σκότωμα για ένα βαθμό...5. ;) Συνήθως οι σοβαροί καθηγητές σε σοβαρές πτυχιακές, προπτυχιακών φοιτητών κοπανάνε και 5άρια...Αλλά άλλο 5 δεν θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
βρε νικο...
εδω ειναι το θεμα!!
εμεις στο γαλλικο ΔΕΝ ειχαμε πτυχιακη...
απλα και μονο τα εξεταζομενα μαθηματα... και αυτο ηταν ολο!!!!
και οσα μεταπτυχιακα με ενδιαφερον αναφερουν αυτον τον παραγοντα..
δεν λεω... ζητανε τις δημοσιευσεις "εφοσον" υπαρχουν..
αλλα μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλακι μας...
σαφως θα μετρησουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
επειδη δεν διαβασα ολες τις σελιδες και δεν ξερω αν αναφερθηκε, το κυριοτερο που κοιτανε ακριβως μετα απο τον βαθμο του πτυχιου για να σε δεχτουν ως μεταπτυχιακο φοιτητη ειναι αν εισαι συγγενης,κολλητος του πρυτανη, αν ο θειος σου ειναι καποιος υπουργος ή καποιος δημαρχος,αν εχεις κονε και διασυνδεσεις με καποιο εκ των ΔΑΠ ή ΠΑΣΠ(αντιστοιχα ΝΔ ή Πασοκ) και γενικα αν εχεις απο κοντα κποιο μεγαλο κεφαλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
Και ποιος σου είπε ότι σε μεταπτυχιακά πρόγραμματα, επιλέγουν μόνο όσους έχουν κάνει πτυχιακή; Αν πας καλά στην συνέντευξη νομίζω (από όσο βλέπω από φίλους μου που ήταν μέτριοι των μετρίων φοιτητές) θα σε επιλέξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
τα συναφη μεταπτυχιακα ξερουν οτι η σχολη μας δεν εχει πτυχιακη... αρα δεν τη ζητανε καν...
ασε που συνεντευξεις δεν κανουν ολοι...
ή αν κανουν δνε ειναι παντα οτι καλυτερο...
πχ με ενδιαφερε ενα μεταπτυχιακο στο μεταφραστικο της κερκυρας και η συνεντευξη εγινε μεσω τηλεφωνου... ελεος.... η επικοινωνια σαφως δεν ηταν και η καλυτερη... αντε να βγαλεις ακρη...
τι να πω...
εγω τουλαχιστον πονταρω στους επιμερους βαθμους των προπτυχιακων μαθηματων που αντιστοιχουν στα μεταπτυχιακα που με ενδιαφερουν...
ευτυχως εχω καβατζα και το λιαν καλως... (θα μπορουσα να ειχα και περισσοτερο, αλλα τωρα τι το ψαχνω... :whistle: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,386 μηνύματα.
και κλαίγεσαι εσύ με ένα λίαν καλώς; τι να πούμε εμείς που με το καλώς και τις συστατικές κάνουμε πάρτυ; :D

αχαριστία που υπάρχει στον κόσμο :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Πάντως ελάχιστοι προπτυχιακοί έχουν δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά. Αυτό γίνεται κυρίως στα Πολυτεχνεία και σε μερικές θετικές σχολές, όταν συμμετέχουν σε κάποιο ερευνητικό πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
και κλαίγεσαι εσύ με ένα λίαν καλώς; τι να πούμε εμείς που με το καλώς και τις συστατικές κάνουμε πάρτυ; :D

αχαριστία που υπάρχει στον κόσμο :lol: :lol:

εγω προς το παρον δεν εχω συστατικες....
(επειδη δεν εχω ζητησει.... :P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top