[ΔΕΠ] Τι κοιτάνε σε έναν υποψήφιο μεταπτυχιακό φοιτητή;

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
...εμείς οι των θετικών επιστημών έχουμε ένα πλεονέκτημα που μας βοηθάει. Όπου και να πάμε ξέρουν την δυσκολία των επιστημών μας γι' αυτό και είναι "ελαστικοί" κάπως στην επιλογή μας. Δηλαδή, ξέρουν ότι η πλειοψηφία αποφοιτεί με βαθμό κάτω του 6,50...ακόμη και καλοί φοιτητές (με ένα πρόγραμμα μελέτης και συνέπεια). Κάποιοι προσπαθούμε μπας και το φτάσουμε λιγάκι άνω του 6,50 τουλάχιστον για ένα Λίαν Καλώς (καθυστερώντας λίγο την λήψη του πτυχίου). Βέβαια όλο αυτό με έχει εξουθενώσει ψυχικά γιατί είναι σαν να πασχίζω για βαθμό πτυχίου 9. Πολύ το σκότωμα..:/:

Κάθε επιστήμη έχει τις δυσκολίες της, αλλά όταν τα καταφέρνεις είναι μεγάλη η ικανοποίηση...Πολύ μεγάλη όμως!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Επισης πιστευω οτι για ενα μεταπτυχιακο σε ενα μεγαλο πανεπιστημιο του εξωτερικου μετραει και η φημη του πανεπιστημιου εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Η φήμη ποιανού πανεπιστημίου; Αυτού που πας; 'Η αυτού από το οποίο έρχεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Η φήμη ποιανού πανεπιστημίου; Αυτού που πας; 'Η αυτού από το οποίο έρχεσαι?
Του πανεπιστημιου στο οποιο εχεις αποφοιτησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Του πανεπιστημιου στο οποιο εχεις αποφοιτησει...

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει για να είμαι ειλικρινής. Μόνο θετικά μπορούν να το λάβουν υπόψη (ξέρω ας πούμε ότι το ΕΜΠ χαίρει μεγάλης εκτίμησης στο εξωτερικό ) αλλά δεν νομίζω ότι θα σε κόψουν αν το πανεπιστήμιό σου δεν είναι "καλό" (το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν μπορούν να ξέρουν αν είναι καλό ή όχι).

Στο εξωτερικό παίζει ρόλο ο ΜΟ, αυτό είναι το βασικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,162 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει για να είμαι ειλικρινής. Μόνο θετικά μπορούν να το λάβουν υπόψη (ξέρω ας πούμε ότι το ΕΜΠ χαίρει μεγάλης εκτίμησης στο εξωτερικό ) αλλά δεν νομίζω ότι θα σε κόψουν αν το πανεπιστήμιό σου δεν είναι "καλό" (το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν μπορούν να ξέρουν αν είναι καλό ή όχι).

Στο εξωτερικό παίζει ρόλο ο ΜΟ, αυτό είναι το βασικό.

Τώρα αν είναι καλό ή όχι, το κάθε Ελληνικό Πανεπιστήμιο δεν μπορεί να το ξέρει ένας φοιτητής. Δηλαδή ένας φοιτητής δεν μπορεί να ξέρει την επιστημονική επάρκεια, τις δημοσιεύσεις και τον ακαδημαϊκό κύρος του διδακτικού δυναμικού. Υποτίθεται ότι το εκάστοτε Τμήμα πασχίζει για μια καλή ποιότητα διδασκόντων. Συν ότι σε ένα Πανεπιστήμιο, δεν είναι όλα τα Τμήματα εξίσου καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ θέλω να πάω να σπουδάσω στην ΑΣΟΕΕ και ξεκινάω τουλάχιστον με όρεξη προθυμοποιημένος να βγάλω όσο το δυνατόν μεγαλύτερο μέσο όρο για το μεταπτυχιακό... Ακούω όμως πράγματα περί καθηγητών και κομματικών παρατάξεων και ότι η πλειοψηφία των καθηγητών δεν ξέρει πως να βάζει 9-10 εκτός αν συντρέχεις με τα συμφέροντα τους και ασχολείσαι με κόμματα και μαλακίες... Ισχύουν αυτά; Είμαι αναγκασμένος να πήξω κάτω απ' το 8αρι ακόμη και αν διαβάζω για 9-10αρι εξαιτίας αυτών των αηδιών; Ή εάν όντως ασχοληθώ και διαβάσω σωστά, θα μπορέσω να πάρω τους βαθμούς που αξίζω χωρίς να έχει καμία σημασία το αν με ξέρει ο καθηγητής, αν μ' έχει κουμπάρο ή αν είμαι κομματικοποιημένος...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,162 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ θέλω να πάω να σπουδάσω στην ΑΣΟΕΕ και ξεκινάω τουλάχιστον με όρεξη προθυμοποιημένος να βγάλω όσο το δυνατόν μεγαλύτερο μέσο όρο για το μεταπτυχιακό... Ακούω όμως πράγματα περί καθηγητών και κομματικών παρατάξεων και ότι η πλειοψηφία των καθηγητών δεν ξέρει πως να βάζει 9-10 εκτός αν συντρέχεις με τα συμφέροντα τους και ασχολείσαι με κόμματα και μαλακίες... Ισχύουν αυτά; Είμαι αναγκασμένος να πήξω κάτω απ' το 8αρι ακόμη και αν διαβάζω για 9-10αρι εξαιτίας αυτών των αηδιών; Ή εάν όντως ασχοληθώ και διαβάσω σωστά, θα μπορέσω να πάρω τους βαθμούς που αξίζω χωρίς να έχει καμία σημασία το αν με ξέρει ο καθηγητής, αν μ' έχει κουμπάρο ή αν είμαι κομματικοποιημένος...;

Σε μας, μας το έχουν πει δημοσίως με καμάρι. Διαβάζετε για βαθμό 10 και θα παίρνετε 6 ή 5 ή κομμένος. Σύμφωνα με την αρχή της μέγιστης απόδοσης μιας μηχανής, που ο συντελεστής της είναι 0,6 (μηχανολογία). Βέβαια για βαθμό άνω του 6, που είναι εφικτό αλλά όχι σύνηθες, πρέπει να φτύσεις αίμα, δηλ., να διαβάσεις για 15 και να έχεις τύχη. Παίζει ρόλο και η βαθμολογική πένα του διδάσκοντα. Άλλοι είναι ψείρες. Άλλοι είναι στον κόσμο τους και διορθώνουν ότι τύχει. Άλλοι είναι επιεικείς. Πολλές και διαφορετικές οι συμπεριφορές των καθηγητών. Οι καθηγητές είναι άνθρωποι. Ο κάθε άνθρωπος διαφέρει.

Υ.Σ.: Ό,τι λέω για να μην παρεξηγηθώ και παραποιηθώ από στόματα άλλων, ισχύουν στο Τμήμα μου. Στο δικό σου Τμήμα, μπορεί να ισχύουν άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι στα ελληνικά μεταπτυχιακά οι βαθμοί πέφτουν αβέρτα!!!
Αν καταφέρεις να μπεις, μετά δεν παίζει να μην βγάλεις καλό βαθμό!!!!

Αν είναι να πας να δώσεις 10 χιλιάρικα στην ΑΣΟΕΕ, καλύτερα να φύγεις έξω....Προσωπική και ταπεινή μου άποψη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ θέλω να πάω να σπουδάσω στην ΑΣΟΕΕ και ξεκινάω τουλάχιστον με όρεξη προθυμοποιημένος να βγάλω όσο το δυνατόν μεγαλύτερο μέσο όρο για το μεταπτυχιακό... Ακούω όμως πράγματα περί καθηγητών και κομματικών παρατάξεων και ότι η πλειοψηφία των καθηγητών δεν ξέρει πως να βάζει 9-10 εκτός αν συντρέχεις με τα συμφέροντα τους και ασχολείσαι με κόμματα και μαλακίες... Ισχύουν αυτά; Είμαι αναγκασμένος να πήξω κάτω απ' το 8αρι ακόμη και αν διαβάζω για 9-10αρι εξαιτίας αυτών των αηδιών; Ή εάν όντως ασχοληθώ και διαβάσω σωστά, θα μπορέσω να πάρω τους βαθμούς που αξίζω χωρίς να έχει καμία σημασία το αν με ξέρει ο καθηγητής, αν μ' έχει κουμπάρο ή αν είμαι κομματικοποιημένος...;

ΑΣΟΕΕ πας μην τρελαθουμε. Προφανως και τα γλειφτρονια τα καταφερνουν, αλλα μην ανησυχεις, στο ΛΟΧΡΗ μπαινουν βαθμοι απο οτι εχω δει. Επισης να μη σε νοιαζει μονο ο Μ.Ο. αλλα και η καταταξη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo_k93

Νεοφερμένος

Ο Theo_k93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Του πανεπιστημιου στο οποιο εχεις αποφοιτησει...


Αυτό δεν ισχύει 100%, αλλά σίγουρα το ΕΜΠ έχει καλύτερη εικόνα στα πανεπιστήμια του εξωτερικού από ότι των άλλων Πολυτεχνιακών Πανεπιστημίων. Μεγάλη σημασία (στα καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού) έχει ο βαθμός πτυχίου, των ειδικών μαθημάτων με τα οποία θες να ασχοληθείς (αν τα έχεις διδαχθεί προπτυχιακά) και η προσωπική συνέντευξη στην οποία βλέπουν την εικόνα σου και το ακαδημαϊκό ενδιαφέρον σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτό δεν ισχύει 100%, αλλά σίγουρα το ΕΜΠ έχει καλύτερη εικόνα στα πανεπιστήμια του εξωτερικού από ότι των άλλων Πολυτεχνιακών Πανεπιστημίων. Μεγάλη σημασία (στα καλά πανεπιστήμια του εξωτερικού) έχει ο βαθμός πτυχίου, των ειδικών μαθημάτων με τα οποία θες να ασχοληθείς (αν τα έχεις διδαχθεί προπτυχιακά) και η προσωπική συνέντευξη στην οποία βλέπουν την εικόνα σου και το ακαδημαϊκό ενδιαφέρον σου

Δεν είναι απαραίτητα αυτά που λες. Σε προσωπική συνέντευξη προχωρούν αν υπάρχει κάποια αμφιβολία, πχ θέμα αγγλικών (για την Αγγλία) ή απότομη αλλαγή πεδίου. Επίσης, επειδή μπορείς να αλλάξεις αντικείμενο με το μεταπτυχιακό (όσο είναι δυνατόν) μπορεί να μην ισχύει αυτό με τα προπτυχιακά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,952 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι στα ελληνικά μεταπτυχιακά οι βαθμοί πέφτουν αβέρτα!!!
Αν καταφέρεις να μπεις, μετά δεν παίζει να μην βγάλεις καλό βαθμό!!!!

Αν είναι να πας να δώσεις 10 χιλιάρικα στην ΑΣΟΕΕ, καλύτερα να φύγεις έξω....Προσωπική και ταπεινή μου άποψη....

Εγώ πάλι θα έλεγα ότι καλώς διάλεξες την επιστήμη που διάλεξες γιατί μάλλον δεν σε ήθελε η ΑΣΟΕΕ για να τη λυδωρείς τόσο!:P

ΑΣΟΕΕ πας μην τρελαθουμε. Προφανως και τα γλειφτρονια τα καταφερνουν, αλλα μην ανησυχεις, στο ΛΟΧΡΗ μπαινουν βαθμοι απο οτι εχω δει. Επισης να μη σε νοιαζει μονο ο Μ.Ο. αλλα και η καταταξη σου.

Έχω τελειώσει ΛΟΧΡΗ. Το 5 το παίρνεις πανεύκολα. Από το 7 και πάνω ματώνεις... Ότι άλλο έχεις ακούσει είναι μύθος για τα παιδάκια της Α' Δημοτικού!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σωστά...Δεν με ήθελε η ΑΣΟΕΕ και πήγα στο LSE....!!!
χαχαχαχαχαχαχαχα :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,952 μηνύματα.
Σωστά...Δεν με ήθελε η ΑΣΟΕΕ και πήγα στο LSE....!!!
χαχαχαχαχαχαχαχα :P :P

Δηλαδή είσαι Διδακτορικός στο LSE;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Διάβασε λίγο καλύτερα τι λέει κάτω από τη φώτο μου αρχικά και μετά τι λέει το τόπικ!:D
Μετά θα καταλάβεις τι κάνω, που!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,952 μηνύματα.
Διάβασε λίγο καλύτερα τι λέει κάτω από τη φώτο μου αρχικά και μετά τι λέει το τόπικ!:D
Μετά θα καταλάβεις τι κάνω, που!

Διαβάζω καρντιά μου (αλλά ντεν εκο αυτοκίνητο που έλεγε και η διαφήμιση του καφέ:P). Λοιπόν εαν κατάλαβα καλά, έχεις τελειώσει κάποιο τμημα, έχεις πάει LSE για μεταπτυχιακό και τώρα είσαι διδακτορικός εκεί που γράφει το προφίλι σου;

Is this right?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Διαβάζω καρντιά μου (αλλά ντεν εκο αυτοκίνητο που έλεγε και η διαφήμιση του καφέ:P). Λοιπόν εαν κατάλαβα καλά, έχεις τελειώσει κάποιο τμημα, έχεις πάει LSE για μεταπτυχιακό και τώρα είσαι διδακτορικός εκεί που γράφει το προφίλι σου;

Is this right?:hmm:

Ακριβώς..Και εδώ μιλάμε για μεταπτυχιακά. Άρα που κολλάει το διδακτορικό και το LSE...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,952 μηνύματα.
Ακριβώς..Και εδώ μιλάμε για μεταπτυχιακά. Άρα που κολλάει το διδακτορικό και το LSE...;

Δεν κολλάει. Σε δουλεύω, εξού και το γλωσσίδιον!:P

Και οκ, με έκανες και αγρίεψα πριν... Δηλαδή οκ, πες το ντε ότι πήγες στο LSE και γι αυτό τα χώνεις στην ΑΣΟΕΕ. Το ξέρω ότι η ΑΣΟΕΕ δεν είναι LSE, δεν πετάω χαρταετό, αλλά οκ, αν είχες πάει προπτυχιακό εκεί θα ήξερες τι δουλειά γίνεται. Άμα μου τελειώνεις πχ Πάντειο και μετά πας LSE για μεταπτυχιακό, χαίρω πολύ, κι εγώ τελειώνω ΑΣΟΕΕ και αύριο πάω στο MIT. Θα είμαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός μετά; Όχι. Ηλεκτρολόγος Μηχανικός θα είναι αυτός από το ΕΜΠ. Το πρώτο πτυχίο σε χαρακτηρίζει πάντα, όσα μεταπτυχιακά άσχετα με αυτό κι αν κάνεις ύστερα. Το μάστερ σε εξειδικεύει.

Θα μου πεις "Σου προσέβαλλα το Πανεπιστήμιό σου..." Αδιαφορώ, ας ήταν καλύτερη η ΑΣΟΕΕ ώστε να έφτανε το LSE στην παγκόσμια κατάταξη. Απλά εσύ δεν έχεις πάει εκεί (ΑΣΟΕΕ) άρα μην κρίνεις αν αξίζουν τα μεταπτυχιακά της η οχι. Το LSE μπράβο σου, σε συγχαίρω μπήκες και τελείωσες εκεί, σε εκτιμώ σαν επιστήμονα, αλλά είσαι Μέσων Μαζικής ότι είσαι τελος πάντων, και όχι Οικονομολόγος. Σορρυ αλλά...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είμαι Οικονομολόγος!!!!χαχαχαχαχα

Δεν ξέρω αν διάβασες προσεκτικά τι έγραψα, αλλά στο ξαναλέω και εδώ...
Είπα στο παιδί, ΑΝ έχει τα λεφτά να πάει έξω και να μην δώσει 10000 στην ΑΣΟΕΕ! Ανέφερα κάτι για επίπεδο? Ανέφερα κάτι για καλό πανεπιστήμιο?Όχι
Είπα απλά ότι είναι πολλά λεφτά για μεταπτυχιακό στην Ελλάδα, τόσο απλά.

Όπως δεν ξέρω επίσης εγώ για την ΑΣΟΕΕ, έτσι δεν ξέρεις και εσύ για το Καποδιστριακό που τελείωσα εγώ. Από το LSE δεν βγαίνουν μόνο Οικονομολόγοι καθώς ο τίτλος του είναι London School of Economics and Political Science.

Εσύ εκτιμάς κάποιον μόνο αν είναι οικονομολόγος....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top