Γ' Λυκείου: αβεβαιότητα για το πεδίο που δήλωσα

Vasilis125

Νεοφερμένος

Ο Vasilis125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
δεν ήμουν 4ο πεδιο, αλλα επειδή είπες για ψυχολογια, αν δεν σε πειράζει να μην έχεις θεραπευομενους, ίσως να μπορούσες να πας στο μάρκετινγκ. φαντάζομαι έχουν μαθήματα όπως συμπεριφορά καταναλωτή, νευρομαρκετινγκ κλπ και ίσως υπάρχουν αντίστοιχα μεταπτυχιακα
Αυτό δε το γνώριζα,δεν τις έχω κοιτάξει όλες ακόμα τις σχολές.Συνεχίζω το ψάξιμο,αλλά άμα όντως το μάρκετινγκ συνδυάζεται με ψυχολογιά είναι καλό αυτό,θα το κοιτάξω.
 

Ness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Οκ αλλά έχω μία απορία,άμα το κάνω αυτό δε θα έχω κενά λόγω της β λυκείου;
Επειδή ήμουν θετική και έχασα την ύλη των αρχαίων και λατινικών.Θα μπορεί το φροντιστήριο να τα καλύψει άμα στην χειρότερη περίπτωση γινόταν αυτό;:hmm:
Δεν το θεωρώ ακατόρθωτο. Προφανώς όμως θα ζοριστείς περισσότερο με το διάβασμα ώστε να καταφέρεις να ανταξέλθεις. Στα Οικονομικά πάντως θα βρίσκεσαι σε καλύτερη κατάσταση.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Μα για αυτό ακριβώς δήλωσα 4ο,για να μειώσω και τις πιθανότητες να αποτύχω,να αισθάνομαι πιο σίγουρος στην επιτυχία.
Στα αρχαία και στη φυσική δυσκολευόμουν,στα μαθηματικά και την ιστορία ήμουν άριστος και πληροφορική τα καταλάβαινα κατευθείαν.Γι αυτό και είπα 4ο.Τώρα όμως που άρχισα να βλέπω τις σχολές άρχισα να μην είμαι σίγουρος,αλλά πιστεύω ότι αν συνεχίσω το ψάξιμο κάτι θα κινήσει το ενδιαφέρον δε γίνεται.Αρκετοί λένε ότι έχει χρήσιμα μονοπάτια το 4ο πεδίο,απλά μου ψηλοάρεσαν μερικές σχολές του 1ου γι αυτό άρχισα να βρίσκομαι σε δίλημμα.
Δεν ξερω τι εννοεις επιτυχια ...ειναι αυτη της εισοδου σου στην τριτοβαθμια?
Αν συνδυαζεις το πτυχιο και με εργασια τοτε κατσε στο 4ο..το 1ο εχει καλες σχολες αλλα και πολυ στεναχωρια στην επαγγελματικη αποκατασταση..οπως και στην ψυχολογια.
Αν εισαι υπερανω χρηματων πηγαινε 1ο και κανε κατι σε φιλοσοφια , λαογραφια , κοινωνιολογια , μεθοδολογια της επιστημης και της ιστοριας...και οτι αλλο ανωτερο.
 

Vasilis125

Νεοφερμένος

Ο Vasilis125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν το θεωρώ ακατόρθωτο. Προφανώς όμως θα ζοριστείς περισσότερο με το διάβασμα ώστε να καταφέρεις να ανταξέλθεις. Στα Οικονομικά πάντως θα βρίσκεσαι σε καλύτερη κατάσταση.
Για αυτό και πιστεύω καλύτερα να παραμείνω 4ο πεδίο,πιστεύω άμα επιμείνω θα βρω κάτι που θα μ αρέσει,εξάλλου υπάρχουν μερικές σχολές που περνάς απ όποιο πεδίο και αν πάρεις και φαίνονται και χρήσιμες.Πάλι καλά να λες που υπάρχουν και αυτές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξερω τι εννοεις επιτυχια ...ειναι αυτη της εισοδου σου στην τριτοβαθμια?
Αν συνδυαζεις το πτυχιο και με εργασια τοτε κατσε στο 4ο..το 1ο εχει καλες σχολες αλλα και πολυ στεναχωρια στην επαγγελματικη αποκατασταση..οπως και στην ψυχολογια.
Αν εισαι υπερανω χρηματων πηγαινε 1ο και κανε κατι σε φιλοσοφια , λαογραφια , κοινωνιολογια , μεθοδολογια της επιστημης και της ιστοριας...και οτι αλλο ανωτερο.
Άμα είναι έτσι όπως το λες τότε δε νομίζω να αξίζει να ζοριστώ,η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν αρκετά οι σχολές του 1ου αλλά θέλω να συνεχίσω να ερευνώ και για το 4ο. Και να σου πω την αλήθεια με τα θεωρητικά θα περάσω πολύ δύσκολα,πιο πολύ στα αρχαία λόγω και του αγνώστου,ενώ στα μαθηματικά σκίζω,για αυτό λέω επιτυχία,ναι όσο αφορά Πανελλήνιες διότι μου φαίνεται προσωπικά πιο εύκολο να περάσω απο το 4ο και αφού ήμουν πάντα καλός στα μαθηματικά λέω γιατί όχι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,652 μηνύματα.
Για αυτό και πιστεύω καλύτερα να παραμείνω 4ο πεδίο,πιστεύω άμα επιμείνω θα βρω κάτι που θα μ αρέσει,εξάλλου υπάρχουν μερικές σχολές που περνάς απ όποιο πεδίο και αν πάρεις και φαίνονται και χρήσιμες.Πάλι καλά να λες που υπάρχουν και αυτές.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Άμα είναι έτσι όπως το λες τότε δε νομίζω να αξίζει να ζοριστώ,η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν αρκετά οι σχολές του 1ου αλλά θέλω να συνεχίσω να ερευνώ και για το 4ο. Και να σου πω την αλήθεια με τα θεωρητικά θα περάσω πολύ δύσκολα,πιο πολύ στα αρχαία λόγω και του αγνώστου,ενώ στα μαθηματικά σκίζω,για αυτό λέω επιτυχία,ναι όσο αφορά Πανελλήνιες διότι μου φαίνεται προσωπικά πιο εύκολο να περάσω απο το 4ο και αφού ήμουν πάντα καλός στα μαθηματικά λέω γιατί όχι.
Τωρα αν ειναι ετσι που τα λεω ? ε δεν ειμαι και ειδήμων... εγω του 2ο ειμαι στους μηχανικους.
Αλλα βλεπω εδω παιδια που τελειωνουν θεωρητικες σπουδες και ψαχνουν επαγγελματικη διεξοδο στα οικονομικα... αν διαβαζουν εδω και θελουν να πουν ? αυτα ξερουν καλυτερα...θεωρητικως ειναι πιο ψαγμενα.
 

Vasilis125

Νεοφερμένος

Ο Vasilis125 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τωρα αν ειναι ετσι που τα λεω ? ε δεν ειμαι και ειδήμων... εγω του 2ο ειμαι στους μηχανικους.
Αλλα βλεπω εδω παιδια που τελειωνουν θεωρητικες σπουδες και ψαχνουν επαγγελματικη διεξοδο στα οικονομικα... αν διαβαζουν εδω και θελουν να πουν ? αυτα ξερουν καλυτερα...θεωρητικως ειναι πιο ψαγμενα.
Ναι εχω διαβάσει και εγώ για περιπτώσεις που πολλοί από το 1ο θέλουν 4ο.Και εδώ πέρα νομίζω θυμάμαι έναν που το δημιούργησε σαν θρεντ εδώ.Γενικά αυτές οι αποφάσεις δεν είναι παίξε γέλασε,για να αλλάξεις πεδίο πρέπει να κάτσεις μέρες για να το σκεφτείς προσεκτικά,αυτό πιστεύω.
 
Top