Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Βασικά είναι πολύ εύκολο να γράψεις στις πανελλήνιες.
Μύθος είναι όλα αυτά που ακούγονται περι δυσκολίας.
Διαβάζοντας ένα 2ωρο τη μέρα με μοναδική προυπόθεση να μην αφήνεις ποτέ κενά μπορείς πολύ εύκολα να γράψεις 18 χιλιάδες μόρια.
Εξαρτάται βέβαια κι από πόσο εύκολα και γρήγορα αφομοιώνει κάποιος κάτι, αλλά απο προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι είναι "γελοίο" το να μπείς σε μια αξιόλογη σχολή.

Και τις εξόδους σας φυσικά θα τις κάνετε, και τις σχέσεις σας, και τις "μαλακίες" στο σχολείο, και το διάβασμά σας θα το ρίξετε.
Παρασκευή βγαίνετε άφοβα να ξεσκάτε μετά το φροντιστήριο. Δε χρειάζεται να σχολάτε στις 10 και να πηγαίνετε σπίτι να διαβάζετε μέχρι τις 3 γιατί να είστε σίγουροι ότι μέσα σε 2 μήνες θα τα παρατήσετε, και αν όχι ΔΕΝ θα γράψετε καλά στο τέλος διότι δεν θα έχετε δυνάμεις.
Σάββατο ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ έξοδος. Εσείς καθορίζετε το πόση ώρα θα κρατήσει ανάλογα με τις ανάγκες σας.

Η δική μου συμβουλή είναι να βγαίνετε όποτε μπορείτε για να ξεσκάτε.
Μην πολυασχολείστε με pc και τηλεόραση γιατί σας απορροφούν και σας αποσπούν από τη δουλειά σας.

ΥΓ. Σας τα λέει αυτά κάποιος που δεν τα εφάρμοσε. :D
Οπότε μην με ακούτε ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Βασικά είναι πολύ εύκολο να γράψεις στις πανελλήνιες.
Διαβάζοντας ένα 2ωρο τη μέρα με μοναδική προυπόθεση να μην αφήνεις ποτέ κενά μπορείς πολύ εύκολα να γράψεις 18 χιλιάδες μόρια.
Εξαρτάται βέβαια κι από πόσο εύκολα και γρήγορα αφομοιώνει κάποιος κάτι, αλλά απο προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι είναι "γελοίο" το να μπείς σε μια αξιόλογη σχολή.

βασικά το υστερόγραφο δν χρειαζόταν αφού με τον πρόλογό σου και μόνο καταλαβαίνει κανείς πως δν πρέπει να δώσει ιδιαίτερη βάση στα λεγόμενά σου...

ΥΓ: αυτό στα "μαύρα γράμματα" ακούγεται λίγο οξύμωρο...δν βρίσκεις? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimissss

Νεοφερμένος

Ο jimissss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ο akiros είναι από τους μαθητές αυτούς που όταν τους ρώτησε η δημοσιογράφος πώς τα κατάφερε είπε : "Διάβαζα μισή ώρα και την υπόλοιπη μέρα ήμουν έξω για καφέ και δεν κουράστηκα καθόλου!Όλα είναι θέμα προγράμματος :pfff:

Kαι μετα λες οξυμωρο το σχολιο του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
παιδιά αγχώνομαι πάρα πολύ για του χρόνου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
παιδιά αγχώνομαι πάρα πολύ για του χρόνου.....
Υπομονή!Αλλιώς θα τα φτύσουμε στα μισά της διαδρομής...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
εγώ τώρα που τελείωσα και τι δε θα έδινα για να ξαναγυρνούσα στο σχολείο:worry: τουλάχιστον είχα μπει σε ένα πρόγραμμα...τώρα δεν μπορώ να διαχειριστώ την καθημερινότητα μου εύκολα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
εγώ τώρα που τελείωσα και τι δε θα έδινα για να ξαναγυρνούσα στο σχολείο:worry: τουλάχιστον είχα μπει σε ένα πρόγραμμα...τώρα δεν μπορώ να διαχειριστώ την καθημερινότητα μου εύκολα:/:
Πρώτη φορά το ακούω αυτό από κάποιο νέο φοιτητή!(Να υποθέσω ότι πλέον δε ζεις με τους δικούς σου και γι' αυτ'ο δυσκολεύεσαι?):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Λοιπόν....Είμαι και εγώ ένας από τους πολλούς μαθητές που δίνουν φέτος πανελλαδικές....συγκεκριμένα δίνω σε 17 μέρες...!!!! Ακούγονται εξαιρετικά λίγες και πιστέψτε με......είναι!!!!!!!! Από την μία αγχώνομαι που δίνω και τελειώνει αυτή η φάση της γ'λυκείου που πραγματικά πέρασε σαν σφαίρα μπροστά από τα μάτια μου και από την άλλη κάθομαι και λέω στον εαυτό μου ότι έκανα ό,τι μπορούσα...οπότε όταν τελειώσω δεν θα λέω ''αμά στρωνόνουμα θα περνούσα'' γιατί πολύ απλά στρώθηκα!!!! Όχι πως τώρα δεν διαβάζω (την στιγμή που γράφω αύτο το μήνυμα περνάω ένα από τα 2 διαλυμματάκια που κάνω καθημερίνα διάρκειας μίας ώρασ το καθένα...11 το βράδυ τα βιβλία κλείνουν).... Λοιπόν σε αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι πρέπει γενικά να κατευθύνεστε προς τις πανελλήνιες με αυτοπεποίθηση!!!! Πρέπει να κάνετε, πιστεύω, τέτοια προσπάθεια ώστε όταν φτάνετε στο τέλος να λέτε ότι κάνατε ό,τι μπορούσατε για αυτές τις καταραμένες εξετάσεις!!!! By the way αύριο δίνω οεφε ιστορία που σημαίνει ότι πρέπει να ξέρω γύρω στις 80 σελίδες απέξω!!! Wish me luck!!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν....Είμαι και εγώ ένας από τους πολλούς μαθητές που δίνουν φέτος πανελλαδικές....συγκεκριμένα δίνω σε 17 μέρες...!!!! Ακούγονται εξαιρετικά λίγες και πιστέψτε με......είναι!!!!!!!! Από την μία αγχώνομαι που δίνω και τελειώνει αυτή η φάση της γ'λυκείου που πραγματικά πέρασε σαν σφαίρα μπροστά από τα μάτια μου και από την άλλη κάθομαι και λέω στον εαυτό μου ότι έκανα ό,τι μπορούσα...οπότε όταν τελειώσω δεν θα λέω ''αμά στρωνόνουμα θα περνούσα'' γιατί πολύ απλά στρώθηκα!!!! Όχι πως τώρα δεν διαβάζω (την στιγμή που γράφω αύτο το μήνυμα περνάω ένα από τα 2 διαλυμματάκια που κάνω καθημερίνα διάρκειας μίας ώρασ το καθένα...11 το βράδυ τα βιβλία κλείνουν).... Λοιπόν σε αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι πρέπει γενικά να κατευθύνεστε προς τις πανελλήνιες με αυτοπεποίθηση!!!! Πρέπει να κάνετε, πιστεύω, τέτοια προσπάθεια ώστε όταν φτάνετε στο τέλος να λέτε ότι κάνατε ό,τι μπορούσατε για αυτές τις καταραμένες εξετάσεις!!!! By the way αύριο δίνω οεφε ιστορία που σημαίνει ότι πρέπει να ξέρω γύρω στις 80 σελίδες απέξω!!! Wish me luck!!!!! ;)
Δίκιο έχεις...Λοιπόν,καλή επιτυχία...Τόσο για αύριο όσο,κυρίως,για τις πανελλαδικές!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εδω μπορούν να γράψουν οσοι πέρασαν απο την γ τάξη του λυκειου και να μας πουν πως ηταν η σεζόν τι δυσκολίες αντιμετώπισαν και να δώσουν συμβουλές σε εμας τους νέους υποψήφιους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Μύθος είναι βρε καλά μου οι πανελλήνιες.
Μ Υ Θ Ο Σ !
Μην στεναχωριέστε και μην αγχώνεστε! Αν διαβάζετε κ είστε συγκεντρωμένοι
όλα θα πάνε καλά!:D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
εγω πιστευω πως αυτο που αγχωνει πολλους στις πανελλαδικες ειναι πως γινεται υπερβολικα πολυ λογος για αυτες...σε ολη την μαθητικη ζωη ακους για αυτες τισ περιφημες εξετασεις,για την γ΄λυκειου...πιστευω πως αν αποβαλλουμε το αγχος δεν θα εχουμε κανενα προβλημα...χρειαζεται ηρεμια αλλα κ συγκεντρωση στον στοχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Καλησπέρα...Να πω και γω τη μαλακία μου και φεύγω... :P Οι πανελλαδικές δεν είναι τίποτα παρά απλά ένα είδος εξετάσεων....τί ενδοσχολικές τι πανελλαδικές...εσείς να τις λέτε εξωσχολικές για να μην αγχώνεστε :P .Όλα αυτά που ακούτε για τις πανελλαδικές είναι μπούρδες με το συμπάθιο.Ένας μαθητής που διαβάζει με πρόγραμμα και δεν είναι κάθε βδομάδα στο χορό του σχολείου του:P έχει κάνει ήδη το πρώτο βήμα για την επιτυχία.ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να φοβάστε τις πανελλήνιες(σας μιλάει ένας μαθητής που έβγαλε 15 χιλιάρικα,δεν είμαι κανένας άριστος μαθητής...)Οι εξετάσεις αυτές εκτός από το τρομακτικό γεγονός που είναι(όπως το παρουσιάζουν όλοι οι γονείς,και οι δικοί μου :) ) είναι και οι 9 τελευταίοι μήνες που θα ζήσεις σε μια σχολική αίθουσα ως μαθητής!Γιαυτό πρέπει να το απολαύσετε...Κάθε Σάββατο έξω...Δε γίνεται να μείνεις μέσα...Πρέπει να ξεσκάς.Αλλά αυτό θα γίνεται μέχρι τον Μάρτιο...Γιατί από κει και πέρα πρέπει να κάνετε επαναλήψεις τα σαββατοκύριακα και γενικά όποτε έχετε χρόνο...Φυσικά μια μισάωρη βόλτα είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!! Πρέπει επίσης να προσπαθήσετε να έχετε καλούς βαθμοούς γιατί αυτοί σας χαρίζουν ΠΟΛΛΑ...μιλάω εξ εμπειρίας...(Λέω έμμεσα να ''γλύφετε'' τους καθηγητές μπας και έχετε 20άρια...Με τον όρο γλύψιμο δεν εννοώ να λέτε ''ΑΑχ τί ωραίο ρολόι,ταγέρ κλπ...'' εννοώ να μην είστε αντιδραστικοί ,να συμμετέχετε συνεχώς,να κάτσετε αν μπορείτε μπροστά μπροστά(το εκτιμούν)...Έτσι θα έχετε καλές σχέσεις με τους καθηγητές...Στην κατεύθυνση πρέπει να τα έχετε όλα 20...μιλάω για τη θεωρητική τουλάχιστον που είναι εφικτό να τα έχεις όλα 20άρια(ναι εγώ ήμουν αυτός...ψώνιοοοο)...Μεγάλη βάση στα αρχαία και στην ιστορία,καθώς και στη γραμματική των λατινικών η οποία μας ξεγελάει πολύ εύκολα..(Πήγαινα για 19 και έφυγα με 15.2 από βλακείες...ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!!) Μη χωρίσετε εάν έχετε σύντροφο και μη διστάσετε να ''τα φτιάξετε'' με κάποιον/α για το λόγο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!!!Είναι ανώφελο..Απλά μη είστε συνέχεια στο κινητό με μηνύματα και σούξου μούξου μανταλάκια γιατί εκτός από το γεγονός ότι θα κάνει παράπονα η γουατς απ :P,πρέπει να σκεφτούμε ότι δίνουμε και εξετάσεις εεε;;; Είναι πανελλακδικές!!!ή μάλλον είπαμε να τις λέμε εξωσχολικές!(Δεν ακούγεται τρομερό!!) ;) Μην αρχίζετε να ξενυχτάτε από τα Χριστούγεννα...Τζάμπα κούραση...Από τον Απρίλιο είναι αρκετό αλλά και αυτό όχι κάθε μέρα!!! Θα τρώτε σωστά..χμμμ τί άλλο!!Δε μου έρχεται κάτι άλλο..Αμ μου έρθει θα ειδοποιήσω!! Προς το παρόν εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΕΤΙΝΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!! :D
Υ.Γ: Σόρρυ για τα τοοοοσα που έγραψα...Σας κούρασα αλλά άξιζε τον κόπο!! Αυτά από μέναα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
στην τριτη λυκειου περασα τα Π Α Ν Δ Ε Ι Ν Α ! ! !Ολη την ωρα διαβαζα,τρομερο αγχος,δεν εβγαινα εξω σχεδον καθολου(η σχεδον πληρης ακαμψια με ανταμειψε με 20 κιλα παραπανω,μια εγχειρηση και μια παθηση)πρωσοπικα,γεννηθηκα σε μια μικρη πολη(την καβαλα)και το να εχεις λιγα παραπανω ενδιαφεροντα απο το πως θα βρω γκομενο και τι χρωμα θα βαψω τα νυχια μου ή ποιο ειναι το καλυτερο κλαμπακι να χτυπηθω γιατι ειμαι και πολυ cool σε κανει να αισθανεσαι μονος και ασφυκτικα.το να παω θεσσαλονικη ηταν ονειρο Ζ Ω Η Σ για μενα.και φυσικα θα εχω αγχος και φυσικα θα θυσιασω τα παντα για να πετυχω το σκοπο μου!το να ξαναδωσω δεν το συζηταω!οχι μονο θα ερθουν οι κακες αναμνησεις αλλα θα βαριεμαι γιατι τα χω βγαλει ολα 5 φορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
στην τριτη λυκειου περασα τα Π Α Ν Δ Ε Ι Ν Α ! ! !Ολη την ωρα διαβαζα,τρομερο αγχος,δεν εβγαινα εξω σχεδον καθολου(η σχεδον πληρης ακαμψια με ανταμειψε με 20 κιλα παραπανω,μια εγχειρηση και μια παθηση)πρωσοπικα,γεννηθηκα σε μια μικρη πολη(την καβαλα)και το να εχεις λιγα παραπανω ενδιαφεροντα απο το πως θα βρω γκομενο και τι χρωμα θα βαψω τα νυχια μου ή ποιο ειναι το καλυτερο κλαμπακι να χτυπηθω γιατι ειμαι και πολυ cool σε κανει να αισθανεσαι μονος και ασφυκτικα.το να παω θεσσαλονικη ηταν ονειρο Ζ Ω Η Σ για μενα.και φυσικα θα εχω αγχος και φυσικα θα θυσιασω τα παντα για να πετυχω το σκοπο μου!το να ξαναδωσω δεν το συζηταω!οχι μονο θα ερθουν οι κακες αναμνησεις αλλα θα βαριεμαι γιατι τα χω βγαλει ολα 5 φορες.

μην νομιζεις οτι πρεπει να πας σε καμια μεγαλη πολη για να περασεις καλα...ξερω πολλους οι οποιοι παρασαν σε σχετικα μικρες πολεις και περασαν υπεροχα..και πιστευω πως καλυτερο ειναι να διαλεξεις σχολη και οχι πολη αυτο εχει μεγαλυτερη σημασια;)
και χαλαρωσε...με ηρεμια ,χωρις αγχος και αισιοδοξια και ολα τα αλλα ερχονται...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μην νομιζεις οτι πρεπει να πας σε καμια μεγαλη πολη για να περασεις καλα...ξερω πολλους οι οποιοι παρασαν σε σχετικα μικρες πολεις και περασαν υπεροχα..και πιστευω πως καλυτερο ειναι να διαλεξεις σχολη και οχι πολη αυτο εχει μεγαλυτερη σημασια;)
και χαλαρωσε...με ηρεμια ,χωρις αγχος και αισιοδοξια και ολα τα αλλα ερχονται...:)

αυτοι που περνανε σε μικρες πολεις ειναι ατομα που εχουν ενδιαφεροντα του στυλ κλαμπακια και μπουζουκια γιαυτο περνανε καλα και βρισκουν παρεες.και εγω θα εβρισκα αλλα δεν θα με γεμιζαν 100%.για μενα ειναι το αντιστροφο προτιμω την πολη.εχω περασει σε μια σχολη που δεν μου πολυαρεσει αλλα δεν εχω προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
μα γιατί να αισθάνεσαι έτσι ???δεν υπήρχε νόημα...το τι θα κάνεις στη ζωή σου ακόμα και το πώς θα ορίσεις τους στόχους σου και πως θα τους πετύχεις αφορά εσένα και μόνο εσένα.Συμβουλή: Ποτέ μην θυσιάζεις τα πάντα για ένα πράγμα απλά βρες την ισορροπία...Πάντως διαβάζοντας αυτήν την απάντηση μου θυμίζεις εμένα πριν 3 χρόνια....:redface: πάντως σκέψου το για την σχολή....αν δεν σου αρέσει 100% ποιος σου εγγυάται ότι δεν θα θες να ξαναδώσεις ..δεν σε αποθαρρύνω προς θεού..μακάρι να σου αρέσει και να πετύχεις όσα θές.Απλά θέσε και ερωτήματα στον εαυτό σου..για να δεις τι πραγματικά θες...Αλλά πάνω από όλα σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! Και το άγχος είναι κακός σύμβουλος..και στο λέω από προσωπική εμπειρία:)

εγω δεν θα ξαναδωσω...ειναι ψυχολογικιοι οι λογοι....θα μεινω στη σχολη θελω δεν θελω τουλαζιστον ειμαι σε μια πολη που μαρεσει οποτε εξισοροπουνται αυτα.επειδη αφορουσαν εμενα και μονο εμενα και την ψυχικη μου ισορροπια ηθελα να παω σε μεγαλη πολη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
εγω δεν θα ξαναδωσω...ειναι ψυχολογικιοι οι λογοι....θα μεινω στη σχολη θελω δεν θελω τουλαζιστον ειμαι σε μια πολη που μαρεσει οποτε εξισοροπουνται αυτα.

Ναι έτσι πάει όντως, και μετά από 10 χρόνια θα λες ότι είχες την πόλη τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top