Γνώση ύλης Φυσικής- Μαθηματικών από προηγούμενες τάξεις..;;;

eleana_32

Νεοφερμένος

Η eleana_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ισως κανω λαθος που απευθυνομαι στο forum των καθηγητων αλλα ψαχνοντας στα υπολοιπα δεν βρηκα μια απαντηση που να με καλυπτει και θα ηθελα την αποψη καποιων ειδικων. ειμαι 32 χρονων και αποφασισα "τωρα στα γεραματα" να δωσω πανελληνιες. λογω της αγαπης μου στα μαθηματικα (ημουν Δ΄Δεσμη) αποφασισα να επιλεξω την τεχνολογικη κατευθυνση. σημερα πηγα στο τοπικο λυκειο και πηρα καποια βιβλια.δεν ειδα ομως ιδιαιτερο ενδιαφερον για βοηθεια δυστυχως. επειδη τα χρονια που περασανε απο τοτε που τελειωσα το λυκειο δεν ειναι λιγα, θα ηθελα την αποψη σας για την γνωση της υλης που χρειαζεται απο προηγουμενα χρονια ωστε να ξεκινησω σωστα. συγκεκριμενα θα ηθελα να μου πειτε, ποια κεφαλαια θα πρεπει να ξερω απο Α' και Β' λυκειου στα μαθηματα της φυσικης και των μαθηματικων. ασχοληθηκα λιγο με τα μαθηματικα της Β' και ειδα πως δεν ειναι καθολου δυσκολο, ευτυχως, να τα θυμιθω..!!! ευχαριστω για τον χρονο σας..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Δεν είμαι καθηγητής αλλά βρήκα ένα αρχείο PDF που μπορεί να σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ΓνώσειςΠροηγούμενωνΜΑΘ.pdf
    321.5 KB · Εμφανίσεις: 182

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Ουτε εγω ειμαι καθηγητης αλλα ισως να σας ενδιαφερει η αποψη μου μιας και δινω φετος και εχω δει την υλη.. Πιστευω πως απο φυσικη πρεπει να ξερεις πολυ καλα την φυσικη Α ταξης (Ε.Ο.Κ/ επιταχυνομενη/ ορμες/ κυκλικη) και απο Β πιο πολυ της φυσικης γενικης Νομοι Ohm για κλειστο κυκλωμα (για ηλεκτρικες ταλαντωσεις)... Απο μαθηματικα βασικα τα περισσοτερα Διακρινουσες κτλ (τα παντα ολα) και θα σας προτεινα Β λυκειου αλγεβρα πιο πολυ... Αλλα βασικα πιστευω πως με καλα βοηθημητα σε αυτα τα 2 μαθηματα που απαιτουν μια συνεχια (ενω τα αλλα οχι Αοδε, διοκηση κτλ) θα σας καληφθουν ολες οι απορειες απο τις προηγουμενες ταξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleana_32

Νεοφερμένος

Η eleana_32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:).. ειλικρινα ευχαριστω και τους δυο... !!! τουλαχιστον ξερω απο που να ξεκινησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top