Για τους αποφοίτους

gunnergr

Νεοφερμένος

Ο gunnergr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά είναι αλήθεια ότι για τους αποφοίτους δεν μετρούν οι προφορικοί βαθμοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Οχι,μετρανε οι προφορικοι βαθμοι που υπαρχουν στο απολυτηριο. Αμα δεν ισχυαν καθολου δεν θα ειχαμε ιση αντιμετωπιση με τους υπολοιπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gunnergr

Νεοφερμένος

Ο gunnergr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ok thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Εξαρταται. Αν εχεις 3 ή περισσοτερα χρόνια απο την αποφοιτητση σου δεν μετρανε. Αν ειναι 2 η 1 μετρανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εξαρταται. Αν εχεις 3 ή περισσοτερα χρόνια απο την αποφοιτητση σου δεν μετρανε. Αν ειναι 2 η 1 μετρανε


Παιδιά δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Εγώ έδωσα πανελλήνιες εξετάσεις στη Γ Λυκείου το 2002 και φέτος θα κάνω μηχανογραφικό με το 10%. Επειδή άκουσα κάτι φήμες ότι δε μετράνε οι προφορικοί βαθμοί πήγα στο λύκειο μου και τους ρώτησα αν ισχύει κάτι τέτοιο. Μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει και η βεβαίωση πρόσβασης παραμένει Η ΙΔΙΑ ΩΣ ΕΧΕΙ και δεν εκδίδεται νέα με αλλαγμένους βαθμούς πρόσβασης (χωρίς τους προφορικούς). Η βεβαίωση πρόσβασης που έχω έχει τους βαθμούς πρόσβασης σε 9 μαθήματα και ο βαθμός πρόσβασης κάθε μαθήματος βγήκε με τον προφορικο να συμμετέχει κατά 30%.

Μου είπαν κατά λέξη "Την βεβαίωση πρόσβασης που σου χορηγήθηκε το 2002, αυτήν και θα παραδώσεις μαζί με το μηχανογραφικό για το 10% φέτος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Προφανώς ο gunnergr ρώτησε για τους αποφοίτους που ξαναδίνουν πανελλήνιες, όχι για όσους έχουν δωσει και απλώς κάνουν 10%;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frini+tsimpa

Νεοφερμένος

Η frini+tsimpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για το 10% ισχύουν.Όσοι όμως ξαναδίνουν μετά από 2 χρόνια και άνω έπειτα από το έτος αποφοίτησης ο προφορικός όχι απλά δεν προσμετράται αλλά θεωρείται 0!!!Διότι πολύ απλά δεν υπάρχει προφορικός.Δηλαδή αυτός που επανεξετάζεται μετά από κάποια χρόνια χάνει στην κλίκαμα των 20 0,6βαθμούς λόγω του προφορικού.π.χ. αν κάποιος βγάλει μέσο όρο γραπτών 15 λόγω έλλειψης προφορικού γίνεται 14,4.(το 0,6 προκύπτει από τη συμμετοχή του προφορικού σε ποσοσστό 20%)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Επειδη έτυχε ένας πολύ φίλος μου να δίνει 4 χρόνια μετα την αποφοιτηση του (το 2008) ειμαι βέβαιη πως οι προφορικοι ισχύουν μεχρι και 2 χρονια μετα την αποφοιτηση
Μετα το πέρας των δύο χρόνων, δεν υπάρχει προφορικός βαθμος, ο βαθμος πρόσβασης διαμορφώνεται 100% από το γραπτο. Ετσι, το 10 στα γραπτα παραμένει 10 και λοιπά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alreena

Νεοφερμένος

Η Alreena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ακριβώς, μέχρι και 2 χρόνια για την περίπτωση πάντα να ξαναδώσεις.
Και στην ουσία δεν χάνεις μόρια, ούτε θεωρείται 0 ο προφορικός, απλώς δεν ''κερδίζεις'' παραπάνω μόρια με τον συνυπολογισμό του προφορικού. Προσέξτε τι γράφετε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frini+tsimpa

Νεοφερμένος

Η frini+tsimpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
στη σελιδα του υπουργειου έχει τις οδηγιες για τον υπολογισμο μορίων.Εκεί φαίνεται τι παίζει με τον προφορικό για όσους δεν έχουν.Εκτός αυτού, σε όσες σελίδες υπάρχει φόρμα που εισάγεις βαθμολογία και σου βγάζει μόρια, πουθενά δεν δέχεται να μην εισάγεις προφορικό.Τέλος, επειδή και εγώ δίνω χωρίς προφορικό εφτά χρόνια αφού τελείωσα το λύκειο όπου και αν ρώτησα για το 0 μου είπαν.Μακάρι να μην μετράει καθόλου και να είναι στο 100% το γραπτό αλλά από παντού θα μάθαινα για το 0 αν ίσχυε κάτι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alreena

Νεοφερμένος

Η Alreena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ο προφορικός είναι ίδιος με το γραπτό ΔΕΝ το θεωρείς μηδέν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top