Γιατί οι γονείς δεν μπορούν να καταλάβουν τις σκέψεις των εφήβων;

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
' Γιατι οι εφηβοι δεν μπορουν να καταλαβουν τις σκεψεις των γονιων;'

Υπαρχει και αντιθετη πλευρα σε αυτο το θεμα, απλως οι γονεις θεωρουν οτι το καλο για το παιδι τους ειναι να ειναι φυτο αλλα το παιδι θελει να βγει εξω και να γαμ*σει καμια γκομενα και καταλαβαινεται τι γινεται. Τεσπα ολοι οι γονεις εχουν κολημα με νομικη/ιατρικη/πολυτεχνιο. Ολα θελουν 19+ ...
Κατα τη γνωμη μου, διαλεγω να παω αλλου με λιγοτερα λεφτα, δεν αξιζει να χαραμας την ζωη σου στο διαβασμα ασκοπων βιβλιων, τα λογοτεχνικα καλλιεργουν το πνευμα, ενω τα σχολικα βιβλια μαστουρωνουν το πνευμα. Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γιατί οι εποχές αλλάζουν!! Οι γονείς μας σκεφτόντουσαν άλλα πράγματα όταν ήταν στην ηλικία μας, και άλλα εμείς!!
Δεν είχαν τις ίδιες ανάγκες που έχουμε εμείς !
Μπορούν να σε καταλάβουν αλλά δυστυχώς δεν θέλουν!
Αυτό έχω καταλάβει εγώ

συμφωνω....ομως σκεφτειτε: αν συμφωνουσαμε σε ολα θα ημασταν ολοιδιοι...δ θα εξελισσοταν η κοινωνια!! και εδω που εχουμε φτασει εχουμε μονη ελπιδα τη νεα γενια...αλλιως...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Γιατί οι εποχές αλλάζουν!! Οι γονείς μας σκεφτόντουσαν άλλα πράγματα όταν ήταν στην ηλικία μας, και άλλα εμείς!!
Δεν είχαν τις ίδιες ανάγκες που έχουμε εμείς !
Μπορούν να σε καταλάβουν αλλά δυστυχώς δεν θέλουν!
Αυτό έχω καταλάβει εγώ
σιγουρα...Αλλα γιατι γενικα να υπαρχουν ενηλικοι που καταλαβαινουν τις σκεψεις των εφηβων? Μαλλον γιατι ειναι πιο ανοιχτομυαλοι γιατι-ναι-υπαρχουν. Αλλα αυτοι θα ειναι το ιδιο ανοιχτομυαλοι απεναντι και στα δικα τους παιδια?ισως...ισως και οχι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top