Γιατί κάποιοι άνθρωποι είναι χαρισματικοί και άλλοι όχι;

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Θέμα εξάσκησης στην γρήγορη και αποτελεσματική σκέψη θα έλεγα μέσω δραστηριοτήτων, συνήθως απο νεαρη ηλικια
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Θέμα εξάσκησης, μελέτης και προσωπικής προσπαθειας. Μόνο αυτό θεωρώ.... Ούτε ανατροφή ουτε τυχη
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,083 μηνύματα.
Θέμα ευκαιριών. Όταν κάποιος μεγαλώνει με ένα χ τρόπο σκέψης και εικόνων τόσο από το σπίτι όσο και από το σχολείο (άχρωμο περιβάλλον αντικοινωνικής ανάπτυξης με έμφαση σε διαγωνίσματα) είναι λογικό να μην έχει μάθει πως να αξιοποιεί το μυαλό του σε νέες ιδέες, ευκαιρίες και δίνει λύσεις ως αποτέλεσμα του χαρισματικού ανθρώπου. Νομίζω ότι οι περισσότεροι άνθρωποι με τον τρόπο τους, δίνουν μια εικόνα ότι επιλέγουν να ζουν μια ζωή με βάση τα θέλω άλλων ανθρώπων, επειδή έτσι έμαθαν.
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Χαρισματικοί;;; Δεν νομίζω ότι είναι χάρισμα απλώς πιστεύω ότι κάποιοι έχουν ανακαλύψει το ταλέντο τους και κάποιοι άλλοι όχι..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top