Γεωπονική ΑΠΘ ή Βιολογία;

marina.marina

Νεοφερμένος

Η marina.marina αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας. Να πάει κάποιος γεωπονική ή να ξαναδώσει για να μπει Βιολογία; Αξίζει τον κόπο; Ποιά είναι η γνώμη σας;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Γειά σας. Να πάει κάποιος γεωπονική ή να ξαναδώσει για να μπει Βιολογία; Αξίζει τον κόπο; Ποιά είναι η γνώμη σας;
αχ σ΄αρεσει να πατας καλους.
Αν δεν εχει καποια γενετησια επαρση με την καμπιες ... σορυ καλη μου @Κάμπια τοτε γεωπονικη φυτικη παραγωγη (οχι ζωικη) και ειδικευση στην γεωργικη μηχανικη να να διδαξει στους αγροτες πως να παραγουν πολλα γεννηματα και να ζει μεσα στην φυση...αυτα ειναι αποψη μου...ε
 

marina.marina

Νεοφερμένος

Η marina.marina αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αχ σ΄αρεσει να πατας καλους.
Αν δεν εχει καποια γενετησια επαρση με την καμπιες ... σορυ καλη μου @Κάμπια τοτε γεωπονικη φυτικη παραγωγη (οχι ζωικη) και ειδικευση στην γεωργικη μηχανικη να να διδαξει στους αγροτες πως να παραγουν πολλα γεννηματα
Άκουσα ότι η γεωπονική είναι απαιτητική. 5 χρόνια πολλά μαθήματα πολλά εργαστήρια πολλά μαθηματικά. Κι έπειτα ένα κορίτσι πόλης...Σκεφτόταν αν επιλέξει τη γεωπονική να πάρει κατεύθυνση τεχνολογία τροφίμων. Θέλω τη γνώμη σου😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,159 μηνύματα.
Άκουσα ότι η γεωπονική είναι απαιτητική. 5 χρόνια πολλά μαθήματα πολλά εργαστήρια πολλά μαθηματικά. Κι έπειτα ένα κορίτσι πόλης...Σκεφτόταν αν επιλέξει τη γεωπονική να πάρει κατεύθυνση τεχνολογία τροφίμων. Θέλω τη γνώμη σου😊
τσου... οχι αλλα γιαουρτια και γκορντον μπλου.
Η ταση ειναι τροφιμα με ελαχιστη επεξεργασια...
Παντα υπαρχει μια πολη κοντα στους αγρους... που πανε οι αγροτες με τις τζιπαρες τους?
Ε 5 χρονια και θα την βγαλει σε 6 και θα ειναι και μαστερουχα.... και την αλλη 4 χρονια και θα την βγαλει σε 4,5 κοριστι ειναι.
Ε τι απαιτητικη?... και οι δυο μικροσκοπια εχουν..γιατι η βιολογια δεν ειναι? ..η ζωη ειναι απειρη. Η γεωπονία ειναι και αυτη εφαρμογη της βιολογιας.
Αμα μπεξεις με τα πανεπιστημια ειδικα τα κοριστια δεν ξεμπλεκουν ..η δικη μου κανει 2ο μεταπτυχιακο... για να παει για διδακτορικο στο βιολογικο. ημαρτον.
Σορρυ αλλα αυτα ειναι μονο προσωπικες αποψεις και δεν βασιζονται σε αντικειμενικα στοιχεια.
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Γειά σας. Να πάει κάποιος γεωπονική ή να ξαναδώσει για να μπει Βιολογία; Αξίζει τον κόπο; Ποιά είναι η γνώμη σας;
Εξαρτάται από τις μελλοντικές βλέψεις και τα ενδιαφέροντα του καθενός. Αν κάποιος ήθελε βιολογικό για οικολογία, ζωολογία, βοτανική και ο,τιδήποτε σχετικό με αυτά τότε δεν θα έχει σημασία αν το προπτυχιακό του είναι γεωπονία ή βιολογία. Αν δεν υπάρχει ενδιαφέρον όμως για τους παραπάνω κλάδους & αν το πρόγραμμα σπουδών του γεωπονικού είναι άσχετο με τα ενδιαφέροντα του εισακτέου τότε το θεωρώ κακή επιλογή γιατί έχει πολλά μαθήματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top