Γίνεται να δώσω πανελλήνιες ως απόφοιτος σε λύκειο διαφορετικό από αυτό που αποφοίτησα;

AstrayCat

Νεοφερμένος

Η AstrayCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους. Είχα δώσει Πανελλήνιες πριν από πολλά πολλά χρόνια και τώρα προγραμματίζω να ξαναδώσω το 2024. Διαβάζω στην πρόσκληση του 2022 για την υποβολή των δηλώσεων πως γίνεται <<...αν πρόκειται για απόφοιτο, στο Λύκειο από το οποίο αποφοίτησε ή στο πλησιέστερο στην κατοικία του Γενικό Λύκειο..>>. Η διεύθυνση κατοικίας από πού πιστοποιείται; Τελευταία εργάζομαι μακριά από το πατρικό μου, ωστόσο ιδανικά δεν θα ήθελα να δώσω ούτε στην πόλη όπου εργάζομαι, ούτε στο λύκειο από το οποίο αποφοίτησα, αλλά σε διαφορετικό λύκειο στο μέρος που είναι το πατρικό μου. Μπορεί να γίνει αυτό, έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία; Ευχαριστώ.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,066 μηνύματα.
Μπορείς να δώσεις εξετάσεις σε όποιο λύκειο θέλεις. Κανείς δεν πρόκειται να σε ρωτήσει.

1684051622392.png
1684051534409.png
 

AstrayCat

Νεοφερμένος

Η AstrayCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Δηλαδή ακόμη και αν πάω στο λύκειο που επιθυμώ, δεν θα αρνηθούν την αίτηση μου και να μου πουν να πάω στο λύκειο αποφοίτησης που είναι στην ίδια πόλη; Απλά δηλώνεις μια διεύθυνση; Δεν ξέρω βέβαια εάν επέχει τη μορφή και τις κυρώσεις υπεύθυνης δήλωσης...Θέλω να αποφύγω το λύκειο αποφοίτησης για λόγους ψυχολογίας.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,799 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Δηλαδή ακόμη και αν πάω στο λύκειο που επιθυμώ, δεν θα αρνηθούν την αίτηση μου και να μου πουν να πάω στο λύκειο αποφοίτησης που είναι στην ίδια πόλη; Απλά δηλώνεις μια διεύθυνση; Δεν ξέρω βέβαια εάν επέχει τη μορφή και τις κυρώσεις υπεύθυνης δήλωσης...Θέλω να αποφύγω το λύκειο αποφοίτησης για λόγους ψυχολογίας.
Εγώ πέρσι έδωσα σε διαφορετικό Λύκειο από αυτό της αποφοίτησης (ίδια πόλη βέβαια, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και δε μου είπαν τίποτα.
 

Abiogenesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Ναι μπορείς έτσι το έκανα και εγώ και είχα ψάξει, το επιτρέπουν. Κυριολεκτικά ήταν η τελευταία στιγμή και ήθελα το χαρτί υποψηφιότητας για να ξαναδώσω αλλά έκαναν κατάληψη στο δικό μου όποτε πήγα σε ένα άλλο γελ της περιοχής και από εκεί θα πάρω και το δελτίο υποψηφίου.
 

AstrayCat

Νεοφερμένος

Η AstrayCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ πέρσι έδωσα σε διαφορετικό Λύκειο από αυτό της αποφοίτησης (ίδια πόλη βέβαια, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και δε μου είπαν τίποτα.
Ακριβώς αυτό. Ίδια πόλη αλλά διαφορετικό λύκειο θέλω, που δεν είναι όμως το πλησιέστερο στο πατρικό μου. Με την ίδια διεύθυνση κατοικίας πήγες εκεί και πέρυσι έτσι;

Θα μιλήσω και τηλεφωνικά με το λύκειο που θέλω όταν έρθει η ώρα, απλά το ψάχνω λίγο από τώρα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,799 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό. Ίδια πόλη αλλά διαφορετικό λύκειο θέλω, που δεν είναι όμως το πλησιέστερο στο πατρικό μου. Με την ίδια διεύθυνση κατοικίας πήγες εκεί και πέρυσι έτσι;

Θα μιλήσω και τηλεφωνικά με το λύκειο που θέλω όταν έρθει η ώρα, απλά το ψάχνω λίγο από τώρα.
Ναι ούτε εμένα ήταν το πλησιέστερο και ναι με την ίδια διεύθυνση κατοικίας, μην ανησυχείς δεν υπάρχει θέμα.
 
Top