Βοηθήματα για προετοιμασία Γ' Λυκείου

Tiktokerrr

Νεοφερμένος

Ο Tiktokerrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Ως μαθητής που προετοιμάζομαι για τις πανελλαδικές εξετάσεις στο τρίτο επιστημονικό πεδίο (κατεύθυνση υγείας) θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή θέλω να επενδύσω σε βοηθήματα για επιπλέον εξάσκηση να μου προτείνετε ποια βιβλία θεωρούνται τα καλύτερα ή σας βοήθησαν περισσότερο όσον αφορά την κατεύθυνσή μου για την προετοιμασία. (Γλώσσα, Βιολογία, Χημεία, Έκθεση)

Μέχρι στιγμής, αξιοποιώ αποκλειστικά το υλικό που μου δίνουν οι καθηγητές στο σχολείο και στο φροντιστήριο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

gazaki voutaniou

Νεοφερμένος

Η gazaki voutaniou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 113 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
φυσική: ο σαββάλας έχει πολύ καλογραμμένη την θεωρία και πάντα με βοηθούσε στη κατανόηση περισσότερο απ'τον μαθιουδάκη, αλλά ο τελευταίος έχει πιο απαιτητικές ασκήσεις το οποίο είναι σίγουρα plus
χημεία: σαλτερής δαγκωτό
για έκθεση έχω ακούσει ότι οι τόμοι της σειράς πειστικού λόγου του κούτρα είναι πολύ καλοί για ανάγνωση κλπ, αλλά θεωρώ ότι σε αυτό το μάθημα τα βοηθήματα είναι κάπως περιττά. για εμένα τουλάχιστον η εξάσκηση με κριτήρια τράπεζας είναι αρκετή.

για βιολογία δν ξέρω, 2ο πεδίο είμαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tiktokerrr

Νεοφερμένος

Ο Tiktokerrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
φυσική: ο σαββάλας έχει πολύ καλογραμμένη την θεωρία και πάντα με βοηθούσε στη κατανόηση περισσότερο απ'τον μαθιουδάκη, αλλά ο τελευταίος έχει πιο απαιτητικές ασκήσεις το οποίο είναι σίγουρα plus
χημεία: σαλτερής δαγκωτό
για έκθεση έχω ακούσει ότι οι τόμοι της σειράς πειστικού λόγου του κούτρα είναι πολύ καλοί για ανάγνωση κλπ, αλλά θεωρώ ότι στην έκθεση τα βοηθήματα είναι κάπως περιττά. για εμένα τουλάχιστον η εξάσκηση με κριτήρια τράπεζας είναι αρκετή.

για βιολογία δν ξέρω, 2ο πεδίο είμαι.
ευχαριστώ πολύ!
 

Tiktokerrr

Νεοφερμένος

Ο Tiktokerrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κάποια άλλη γνώμη;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top