Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

mixalismylife

Νεοφερμένος

Η mixalismylife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εγω που ειμαι θεωρητικη??τι μου προτεινετε για μαθ φυσ χημεια γενικης????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Εγώ από βοηθήματα έχω μόνο του Μπάρλα για τα μαθηματικά κατεύθυνσης σε συνδυασμο με φροντιστήριο, και το βρίσκω πολύ καλό!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Μαθ. Κατ. -> Τζιρώνης Τζουβάρας εκδ. Σαββάλας
Φυσ. Κατ. -> Δημόπουλος
Άλγεβρα. -> Παππαδάκης εκδ. Σαββάλας
Φυσ. Γενικής -> Α.Σ. Σαββάλας
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ο Μπάρλας στην Κατεύθυνση Β Λυκείου είναι ένας τόμος?
-----------------------------------------
Για βοήθημα Φυσικής μια βοήθεια:ανοίξτε στην σελίδα 37 Α τόμου(οποιουδήποτε συγγραφέα). Η παραπάνω σελίδα περιέχει τις ασκήσεις 77,76,77,78 ??? (παράδειγμα στην άσκηση 76 λέει?:Ορισμένη ποσότητα ιδανοκού αερίου έχει θερμοκρασία θ1=27C και όγκο V1=3L. Θερμαίνουμε το αέριο υπό σταθερή πίεση μέχρι η θερμοκρασία του να γίνει Θ2=2Θ1. Ποιά από τις παρακάτω προτάσεις είναι η σωστή:........)

Αν βρεί κάποιος τα παραπάνω στο βοήθημα του ας μου πει ποιανού είναι, please!!!(μάλλον είναι εδοδόσεις Σαββάλα)

ΥΓ:Λίγο σύντομα αν γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ναι του Μπάρλα ένας τόμος είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ναι του Μπάρλα ένας τόμος είναι.
Thanks!
Περιμένω απάντηση μέχρι αύριο, αν γίνεται για το επόμενο PLEASE!!!

Για βοήθημα Φυσικής μια βοήθεια:ανοίξτε στην σελίδα 37 Α τόμου(οποιουδήποτε συγγραφέα). Η παραπάνω σελίδα περιέχει τις ασκήσεις 77,76,77,78 ??? (παράδειγμα στην άσκηση 76 λέει?:Ορισμένη ποσότητα ιδανοκού αερίου έχει θερμοκρασία θ1=27C και όγκο V1=3L. Θερμαίνουμε το αέριο υπό σταθερή πίεση μέχρι η θερμοκρασία του να γίνει Θ2=2Θ1. Ποιά από τις παρακάτω προτάσεις είναι η σωστή:........)

Αν βρεί κάποιος τα παραπάνω στο βοήθημα του ας μου πει ποιανού είναι, please!!!(μάλλον είναι εδοδόσεις Σαββάλα)

ΥΓ:Λίγο σύντομα αν γίνεται...
-----------------------------------------
Τίποτα για Γενικής Άλγεβρα(για βοήθημα λέω)???

Σχετικά με αυτό που ζήτησα, καταλάβατε τί θέλω?Βοηθήστε με, HELP, PLEASE!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Είναι εκδόσεις Σαββάλα, και συγκεκριμένα του Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου.'

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Είναι εκδόσεις Σαββάλα, και συγκεκριμένα του Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου.'

:)
Είσαι Μεγάλος αδελφε!!!!!!!! Χίλια Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!:no1::no1::no1:
Ένας τόμος είναι???


Ναι του Μπάρλα ένας τόμος είναι.
Ελληνοεκδοτική είναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Eλληνοεκδοτική είναι.

Για άλγεβρα πιστεύω το βοήθημα Μεθοδική Άλγεβρα (1 τόμος), Στερίου-Νάκης, είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ και καλύτερο από του Μπάρλα (επειδή έχω τον 1ο τόμο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Thanks, αλλά τώρα τα πήρα τα βοηθήματα.:bye:

Ποιό-ά καλό-α παιδί-α θα μπορούσε να σκενάρει τα <<προβλήματα>>-παραδείγματα που έχει ο Μαθιουδάκης στην Φυσική Γενικής β λυκείου?
Θέλω τα <<Βασικά Προβλήματα>> που έχει κάθε κεφάλαιο στο τέλος.Τα υπόλοιπα δεν τα θέλω.

Please, ξέρω ότι είναι βαρετό, αλλά βγάλτε τα με δώσεις:P...


ΥΓ:Όποιος τα σκανάρει ας μου τα στείλει στο email...(για να μην υπάρχει πρόβλημα copyright)

Βγάλτε τουλάχιστον τώρα μόνο του πρώτου κεφαλαίου του 1ου τόμου, και το άλλον μήνα του 2ου κεφαλάιου.


ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ!!! PLEASE!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Δεν επιτρέπεται ακόμα και σε πμ. Σεβόμαστε την δουλειά των άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Δεν επιτρέπεται ακόμα και σε πμ. Σεβόμαστε την δουλειά των άλλων.
Ε, θα τη σεβαστό. Για διάβασμα το θέλω.
Πες μου ότι δεν έχεις βγάλει ποτέ φωτοτυπία από βιβλίο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ε, θα τη σεβαστό. Για διάβασμα το θέλω.
Πες μου ότι δεν έχεις βγάλει ποτέ φωτοτυπία από βιβλίο!;)
Δε θα με βοηθήσετε, έ????:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Σαββαλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Δεν είναι καλός αυτός στην γενική, το είδα από φίλο.Για μένα τουλάχιστον.
Άμα ο Μαθιουδάκης στην γενική είναι όπως στην κατεύθυνση τότε είναι κορυφή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Kοιτα ο στις εκδοσεις Σαββαλας νομιζω ειναι δυο αδερφια (με το επιθετο Σαββαλας) και καποιος απο τους δυο ειναι φυσικος -χημικος και αλλος ειναι μαθηματικος,οποτε δινουν μεγαλυτερη προτεραιοτητα σε τετοια βοηθηματα παρα των θεωριτικων μαθηματων,οπως Ελληνικα Γραμματα η Μεταιχμιο΄.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Συμφωνώ σε αυτό που λες, οι Σαβάλλας είναι πολοί καλοί για θετικά μαθήματα. Αλλά πιστεύω πως στην φυσική οι μαθιουδάκης-παναγιωτακόπουλος είναι πολοί καλοί στην β λυκείου(τουλάχιστον)


Εγώ πάντος θέλω αυτό που ζήτησα, τουλάχιστον του 1ου κεφαλαίου:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό βοήθημα φυσικής κατεύθυνσης με καλές ασκήσεις?Το βοήθημα του Αλεφραγκή αξίζει?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Πολυ καλα ειναι των εκδοσεων σαββαλα.Ομως εχει δυο εκδοσεις αν ενδιαφερεσαι πιο πολυ για θεωρια παρε αφοι σαββαλα αλλιως προτιμησε μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου για πιο ωραιες ασκησεις .Ωστοσο και τα 2 ειναι πληρη και αψογα.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
για το πρώτο κεφάλιο της θερμοδυναμικής χρησιμοποιήσαμε του δημόπουλου , αλλα τώρα για το δεύτερο έχουμε των αδερφών Σαββάλα... ποιό καλός σε θεωρία έχω την εντύπωση ότι είναι οι αφοι Σαββάλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top