Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
καλα δεν ηρθε και το τελος του κοσμου...:Pπαντως να ξερεις πως το 19 δεν ειναι τοσο ανέφικτο οσο νομιζεις...ισως ειναι καλύτεςρα να ασχοληθείς και με άλλα μαθηματα τα οποια κάνουν τελικά τη διαφορα (πχ μαθηματικα, έκθεση) εφοσον εχεις καλύψει τοσο καλά τη βιολογια, στην οποια στο κατω κάτω γράφει άριστα ένα πολυ μεγάλο ποσοστο σε σχεση με τα υπολοιπα μθμ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
καλα δεν ηρθε και το τελος του κοσμου...:Pπαντως να ξερεις πως το 19 δεν ειναι τοσο ανέφικτο οσο νομιζεις...ισως ειναι καλύτεςρα να ασχοληθείς και με άλλα μαθηματα τα οποια κάνουν τελικά τη διαφορα (πχ μαθηματικα, έκθεση) εφοσον εχεις καλύψει τοσο καλά τη βιολογια, στην οποια στο κατω κάτω γράφει άριστα ένα πολυ μεγάλο ποσοστο σε σχεση με τα υπολοιπα μθμ...

ρε συ...για δευτερη φορά δίνω! οποτε εχω μια ιδεα!!
περισυ εγραψα βιολογια 19.2 (96%)
στα υπόλοιπα
χημεια 19.2
φυσικη 19.5
μαθηματικα γενικης 19
εκθεση 18.1
μαθηματικα κατευθυνσης 12,2

με αυτους τους βαθμους ημουν 200 περιπου μορια κατω απο ιατρικη οποτε παλι απ την αρχη!!!
η εκθεση ειναι το μονο μαθημα σιγουρο για μενα...
απλα νιωθω ανασφαλής για τη βιολογια μην τουςστριψει για τιποτα τρελο φετος!!! δεν εχω όρεξη και για τρίτη φορά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να τα μαθω παπαγαλια ρε γμτ... :/: Και περυσι αυτο το προβλημα ειχα και εγραψα 16,9 (80 και 89 οι βαθμολογητες κι εγω υπολογιζα 90, απλα ελεος). Βεβαια περυσι επεσαν ολα τα κομματια που δεν ειχα κατανοησει. :P

Απο ασκησεις εχω κανει παρα πολλες (ειδικα απο μεταλλαξεις και Mendel) και δεν μπορω να πω οτι δυσκολευομαι ιδιαιτερα. Αυτη η παπαγαλια με τσακιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να τα μαθω παπαγαλια ρε γμτ... :/: Και περυσι αυτο το προβλημα ειχα και εγραψα 16,9 (80 και 89 οι βαθμολογητες κι εγω υπολογιζα 90, απλα ελεος). Βεβαια περυσι επεσαν ολα τα κομματια που δεν ειχα κατανοησει. :P

Απο ασκησεις εχω κανει παρα πολλες (ειδικα απο μεταλλαξεις και Mendel) και δεν μπορω να πω οτι δυσκολευομαι ιδιαιτερα. Αυτη η παπαγαλια με τσακιζει...

εχεις ενα δικιο αγαπητέ chris..... η αλήθεια ειναι οτι το βιβλίο δεν ειναι το πλέον κατάλληλο για παπαγαλία και η πλειοψηφία το θεωρεί πολύ κακογραμμένο..........
εγω την εμαθα και περισυ και φέτος!!! να ξέρεις δε θέλει κόπο θέλει τρόπο!!! η παγαλία ειναι σαν τις ασκήσεις , οσο πιο πολυ την εξασκεις τοσο καλυτερα θα τη μάθεις!!!! δώσε το βιβλίο σε καποιον και κατσε καθε μερα απο ενα κομμάτι...θα δεις οτι θα αρχισουν να σου τυπώνονται.....μονος δεν μπορεις να τη μάθεις!!
(ΥΓ και μην ανησυχεις το πιο δυσκολο κομματι παπαγαλίας επεσε περισυ [κυταρρικη διαφοροποίηση κλπ] οποτε relax!@:jumpy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
(ΥΓ και μην ανησυχεις το πιο δυσκολο κομματι παπαγαλίας επεσε περισυ [κυταρρικη διαφοροποίηση κλπ] οποτε relax!@:jumpy:)
Ναι, το 'χω υποψη μου. Επεσε, τα σκατωσα και να 'μαι παλι εδω στον αγωνα! :P

Εγω εχω αλλη μεθοδο: καθομαι και τα γραφω απ' εξω. Μιλαμε για στοιβες απο κολλες Α4. Απο θαυμα γλιτωσα περυσι την τενοντιτιδα, ελπιζω να τη γλιτωσω και φετος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ναι, το 'χω υποψη μου. Επεσε, τα σκατωσα και να 'μαι παλι εδω στον αγωνα! :P

Εγω εχω αλλη μεθοδο: καθομαι και τα γραφω απ' εξω. Μιλαμε για στοιβες απο κολλες Α4. Απο θαυμα γλιτωσα περυσι την τενοντιτιδα, ελπιζω να τη γλιτωσω και φετος. :P

οχι ρε συ!!!! αντι να γραφεις τη θεωρία γράψε κανα μαθηματικό!!! τις μανάδες μας τι τις έχουμε?????
θα δεις με το προφορικο θα γλιτωνεις χρόνο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
οχι ρε συ!!!! αντι να γραφεις τη θεωρία γράψε κανα μαθηματικό!!! τις μανάδες μας τι τις έχουμε?????
θα δεις με το προφορικο θα γλιτωνεις χρόνο!!!!
Μωρε γραφω κι απ' αυτα... και φυσικες και απ' ολα. :P

Βασικα με το προφορικο ψιλοαγχωνομαι (χωρις ιδιαιτερο λογο) και δεν συγκεντρωνομαι το ιδιο. Οταν γραφω εχω παρατηρησει πως ειναι πιο οργανωμενη η σκεψη μου. Ιδιοτροπιες. :P Αλλα οντως απαιτει πολυ χρονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Βασικα με το προφορικο ψιλοαγχωνομαι (χωρις ιδιαιτερο λογο) και δεν συγκεντρωνομαι το ιδιο. Οταν γραφω εχω παρατηρησει πως ειναι πιο οργανωμενη η σκεψη μου. Ιδιοτροπιες. :P Αλλα οντως απαιτει πολυ χρονο...[/quote]


κοιτα αν αγχωνεσαι να τα λες στη μανα σου δοκιμασε και καμια γιαγια, τι να σου πω!!! εγω την ηχογραφουσα στο κινητο και μετα την ακουγα και εβλεπα αν τα ηξερα ακριβώς!!!
αλλα αν το γραπτο σε βολευει, μαθε την ετσι, σημασια εχει να μην ξαναχασουμε μοναδες απο παπαγαλια!!
εμενα περισυ με εκοψαν 5 μορια οι τσουστηδες απο το κωλοβακτηριο επειδη δεν το εγραψα ακριβως....αν ομως δεν τη μαθουμε ολη καλα, 5 μορια απο εδώ , 5 απο εκει, + οτι ειναι μαθημα βαρυτητας....εχετε γεια βρυσουλες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mandrake2403

Νεοφερμένος

Ο mandrake2403 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
genetics, πολύ ενδιαφέρον βοήθημα βιολογίας είναι αυτό των Γρηγορίου-Σκαβδή(εκδ. Σαββάλας).. Είναι πολύ έξυπνο και προσιτό τόσο στη θεωρία όσο και στις ασκήσεις!! + ότι ξεφεύγει από τα συνηθισμένα "σοβαροφανή" βοηθήματα αφού έχει μπόλικο χιούμορ!! (Χριστέ μου σαν διαφημιστής ακούγομαι!!!... είναι όμως πραγματικά ενδιαφέρον.!:iagree:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
genetics, πολύ ενδιαφέρον βοήθημα βιολογίας είναι αυτό των Γρηγορίου-Σκαβδή(εκδ. Σαββάλας).. Είναι πολύ έξυπνο και προσιτό τόσο στη θεωρία όσο και στις ασκήσεις!! + ότι ξεφεύγει από τα συνηθισμένα "σοβαροφανή" βοηθήματα αφού έχει μπόλικο χιούμορ!! (Χριστέ μου σαν διαφημιστής ακούγομαι!!!... είναι όμως πραγματικά ενδιαφέρον.!:iagree:)

oh ευχαριστώ!!!!!
ε κοίτα αν οντως είναι πολύ καλό γιατί να μην το διαφημίσεις!! θα το τσεκάρω πάντως και θα σου πώ την ταπεινή μου γνώμη!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimika

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω εχω του αγγελου κατσικα!!! ειναι πολυ καλο αλλα εχει δυσκολες ασκησεις....θα σου ελεγα να παρεις πρωτα σαββαλα για να μν πεσεις αμεσως στα βαθια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
παρε του σαββαλα καλο πρεπει να ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasosatha

Νεοφερμένος

Ο tasosatha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Θελω να αγορασω ενα βοηθημα στο ΑΕΠΠ αλλα δεν ξερω ποιο...Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Θελω να αγορασω ενα βοηθημα στο ΑΕΠΠ αλλα δεν ξερω ποιο...Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερό??


Το βιβλίο. Από εκεί μπαίνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mazin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Θελω να αγορασω ενα βοηθημα στο ΑΕΠΠ αλλα δεν ξερω ποιο...Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερό??

θα σου προτεινα του κ.τσιωτακη ειναι απλα το καλυτερο ..εμενα με βοηθησε αρκετα ..αν θες νομιζω οτι εινα μελος στο φορουμ στιλτοθ πμ και μαθε περισσοτερα..!!!! βασικα περιεχει βασικα στοιχεια θεωρειας και πολλλεσ λυμμεννννννννννες και αλυυυτες ασκησεις ..και αυτο ειναι καλο !! ετσι καιαλλιωσ θεωρια απο το βιβλιο ειαι οτι καλυτερο ελπιζω να σε βοηθησα,:)
-----------------------------------------
εκτος απο τα ακαταλαβηστικα ελληνικα μου με τα αννεπηηηηητρεπτα ορθογραφικα λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreask

Νεοφερμένος

Ο Αντρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Του Σαββάλα είναι καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisP

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Παπακωνσταντίνου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 66 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Του Σαββάλα είναι καλό?
Ο Σαββάλας είναι εκδοτικός οίκος και έχει εκδώσει πολλά διαφορετικά βιβλία ΑΕΠΠ.
https://www.savalas.gr/index.php?subs=17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Κι εγώ, με τα βιβλία του κυρίου Τσιωτάκη, είχα κάνει πολύ καλή δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONNOS

Νεοφερμένος

Ο KONNOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Eγω Κ.Ντζιο και Ι.Κοψινη εχω κανει αλλα αρεα και που κανω και ασκησεις απο το βοηθημα του Τσιωτακη...παρομοια ειναι..ειναι και τα δυο πολυ καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timothi21

Νεοφερμένος

Ο timothi21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
του κυριου Τσιωτακη (Ειδικα το καινουργιο ) ειναι το καλυτερο και το πιο ενημερωμενο (εχει μεχρι και θεματα πανελ του 2008) που κυκλοφορει .
Δου΄λευω με τα βοηθηματα του χρονια τωρα και το συστηνω ανεπιφυλακτα .
Καλη επιτυχια στις εξετασεις σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top