Βοήθεια για σχολές υγείας που να είναι καλές.

Ξανθούλα

Νεοφερμένος

Η Ξανθούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας είμαι μαθήτρια που τελείωσα την Α λυκείου και θα πάω Β λυκείου επειδή ήδη έχω αποφασίσει την κατεύθυνση που θα πάρω που είναι η υγείας ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις σχολές δηλαδή πιο επάγγελμα είναι για επιτυχία και τέτοια. Επίσης ήθελα να ρωτήσω η φαρμακευτική σσας για να περάσεις χρειάζεται να δώσεις και αθλήματα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Γεια σας είμαι μαθήτρια που τελείωσα την Α λυκείου και θα πάω Β λυκείου επειδή ήδη έχω αποφασίσει την κατεύθυνση που θα πάρω που είναι η υγείας ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τις σχολές δηλαδή πιο επάγγελμα είναι για επιτυχία και τέτοια. Επίσης ήθελα να ρωτήσω η φαρμακευτική σσας για να περάσεις χρειάζεται να δώσεις και αθλήματα;
Η φαρμακευτικη σσας που θες ειναι η δυσκολοτερη επτιστημη του πεδιου υγειας και θελει αθληματα οχι γιατι θα τρεχεις μεσα στα φαρμακεια αλλα επειδη θα εχεις και την ιδιοτητα του αξιωματικου του στρατου ή των αλλων.
Εκτος απο τα αθληματα θελει και εξεταση υγειας και ψυχολογικα τεστ και τεστ ελαχιστης αντιληψης.
Δεν ειναι κατι τρομερο η μεγαλη πλειοψηφια τα περνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

endosporia

Νεοφερμένος

Η endosporia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,382 μηνύματα.
Εδώ είναι κάποιες πληροφορίες από ένα περσινό pdf❤️

*cries in κτηνιατρική*
Εγω απο το Power point που εβαλες συγκρατησα αυτο
1657838589993.png

ρε συ αυτο ειναι ο ορισμος της ρομποτικης
μα που ειναι ο χρομος να τσαταρεις με το αισθημα
καλα και απο υπνο ?...που ειναι τα 12 ωρα που θελω εγω.

μπα εγω θα ειμουν μονιμα στο προσκλητηριο των 17.30
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Εγω απο το Power point που εβαλες συγκρατησα αυτο
View attachment 105091
ρε συ αυτο ειναι ο ορισμος της ρομποτικης
μα που ειναι ο χρομος να τσαταρεις με το αισθημα
καλα και απο υπνο ?...που ειναι τα 12 ωρα που θελω εγω.

μπα εγω θα ειμουν μονιμα στο προσκλητηριο των 17.30
Ότι χειρότερο.. και είναι και όλη μέρα με τη στολή στη σχολή. Το καλό είναι ότι έχουν πληρωμένο φαγητό και διαμονή, αλλά και πάλι..
 

endosporia

Νεοφερμένος

Η endosporia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγω απο το Power point που εβαλες συγκρατησα αυτο
View attachment 105091
ρε συ αυτο ειναι ο ορισμος της ρομποτικης
μα που ειναι ο χρομος να τσαταρεις με το αισθημα
καλα και απο υπνο ?...που ειναι τα 12 ωρα που θελω εγω.

μπα εγω θα ειμουν μονιμα στο προσκλητηριο των 17.30
Δυστυχώς, τα παιδιά που βρίσκονται τώρα στην ΣΣΑΣ( να φταίει το κλίμα εποχής; ) απαντάνε στις ερωτήσεις για την ζωή στο στρατό με μια επίπλαστη ευτυχία και μια υπέρμετρη ευχαρίστηση, η οποία εμείς, τα παιδιά των στρατιωτικών, γνωρίζουμε πως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα· σε σημείο που δεν ξέρω αν είναι φρόνιμο κάποιος να συμβουλευτεί ένα παιδί που είναι στην ΣΣΑΣ αυτήν την περίοδο- η προσπάθεια να με πείσουν πως η έξοδος κάθε Παρασκευή(1ο έτος) και τα 150€ αποτελούν αντίβαρο για αυτό το μαρτύριο…
Ειδικά ΣΣΑΣ φαρμακευτική ή κτηνιατρική, που δεν μπορείς να δραστηριοποιηθείς παράλληλα στον ιδιωτικό τομέα;
Θα πρότεινα στην κοπέλα να το ξανασκεφτεί και να το επιλέξει μόνο αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη. Ο στρατός δεν είναι για όλους(μάλλον δεν είναι για κανέναν)…
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,038 μηνύματα.
Εγω απο το Power point που εβαλες συγκρατησα αυτο
View attachment 105091
ρε συ αυτο ειναι ο ορισμος της ρομποτικης
μα που ειναι ο χρομος να τσαταρεις με το αισθημα
Βασικά το ερώτημα είναι : που είναι το πρωινό αφόδευμα :hehe: ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δυστυχώς, τα παιδιά που βρίσκονται τώρα στην ΣΣΑΣ( να φταίει το κλίμα εποχής; ) απαντάνε στις ερωτήσεις για την ζωή στο στρατό με μια επίπλαστη ευτυχία και μια υπέρμετρη ευχαρίστηση, η οποία εμείς, τα παιδιά των στρατιωτικών, γνωρίζουμε πως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα· σε σημείο που δεν ξέρω αν είναι φρόνιμο κάποιος να συμβουλευτεί ένα παιδί που είναι στην ΣΣΑΣ αυτήν την περίοδο- η προσπάθεια να με πείσουν πως η έξοδος κάθε Παρασκευή(1ο έτος) και τα 150€ αποτελούν αντίβαρο για αυτό το μαρτύριο…
Ειδικά ΣΣΑΣ φαρμακευτική ή κτηνιατρική, που δεν μπορείς να δραστηριοποιηθείς παράλληλα στον ιδιωτικό τομέα;
Θα πρότεινα στην κοπέλα να το ξανασκεφτεί και να το επιλέξει μόνο αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη. Ο στρατός δεν είναι για όλους(μάλλον δεν είναι για κανέναν)…
Κοίταξε να δεις δεν πιστεύω οτι πρόκειται ακριβώς για μαρτύριο. Δεν σέρνουν κανέναν με το ζόρι εκεί. Υποτίθεται οτι είσαι συνειδητοποιημένος. Επίσης προφανώς προσπαθούν να πετύχουν συγκεκριμένο αποτέλεσμα, αυτό δεν γίνεται χωρίς αυστηρά τηρούμενο πρόγραμμα.

Σίγουρα κανείς τρώει απο κοινωνική και προσωπική ζωή, και είναι σημαντικά περιορισμένος, αλλά νομίζω οτι απευθύνονται στους λίγους που είναι διατεθιμένοι να το κάνουν αυτό το πράγμα. Η στρατιωτική ζωή είναι δύσκολη όπως και να έχει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top