Βοήθεια για Κρητικό - Δ. Σολωμός !!

Deppfreak87

Νεοφερμένος

Η Deppfreak87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Όταν μου ζητάνε να βρω τις αντιθέσεις μέσα στο ποίημα του Κρητικού, έτσι γενικά (!), τι πρέπει να γράψω? :!: Ξέρει κανείς? Εννοεί βάσει περιεχομένου? Δεν έχω ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
τα εκφραστικά μέσα εννοεί,όπως πχ μεταφορές που λέμε...εδώ θα βρεις αντιθέσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deppfreak87

Νεοφερμένος

Η Deppfreak87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
τα εκφραστικά μέσα εννοεί,όπως πχ μεταφορές που λέμε...εδώ θα βρεις αντιθέσεις..
Αχα! Μάλλον τα έχω αφήσει καιρό και το έχω χάσει λίγο το παιχνίδι.. :P
Ευχαριστώ πολυυυύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να διαβάσουμε ως καθαρά θεωητικά κομμάτια απο την τεράστια εισαγωγή του Κρητικού που υπάρχει στις τελευταίες σελίδες του βιβλίου? Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ταξιάρχης42940

Νεοφερμένος

Ο Ταξιάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς τι πρέπει να διαβάσουμε ως καθαρά θεωητικά κομμάτια απο την τεράστια εισαγωγή του Κρητικού που υπάρχει στις τελευταίες σελίδες του βιβλίου? Ευχαριστώ...
Οπωσδήποτε πρέπει να ξέρεις το κομμάτι με τις απόψεις για την αποσπασματικότητα του Σολωμού π.χ. τί λέει ο Πολυλάς, ο Πολίτης, ο Καψωμένος κ.ά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top