Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

single

Νεοφερμένος

Η single αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
:D:bye:
Γράψτε εδώ για τα εξωσχολικά βιβλία που έχετε διαβάσει, τους συγγραφείς που σας αρέσουν κλπ....

Άκου,είμαι στη φάση των βιβλίων φαντασίας οπότε αν ψάχνεις κατι τέτοιο
διάβασε το Μελανόκαρδο(1)έπειτα το Μαγικό μελάνι(2ος τόμος) κ περιμενε το τρίτο τόμο!!!:thanks::thanks::thanks::bye:
Good luck!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το μυστηριο της τραπουλας
ο κοσμος της σοφια
του γκααντερ φοβερα βιβλια

α και κατι βιβλια φανταστικης λογοτεχνιας που δεν εχουν καμια ιδιαιτερη λογοτεχνικη αξια the wheel of time
11 βιβλια και ο τυπος πεθανε γραφοντας το τελευταιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

n1kous

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Marcel Proust: "αναζητωντας το χαμενο χρονο" ...
εχω διαβασει μονο τον 1ο τομο "απο τη μερια του Σουαν" , και ανυπομονω να βρω χρονο για τους υπολοιπους

επισης κατι τελειως διαφορετικο:"Hallo , Μister Gott , hier spricht Anna"
δεν ξερω αν υπαρχει στα ελληνικα,παντως στα αγγλικα ,θαρρω πως λεγεται :"Mister God , this is Anna".

:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παραμυθια πισω απ'τα καγκελα - Νικος Τσιφορος

Ωραιες ιστοριες που διαδραματιζονται σε μια φυλακη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όλα του Τόλκιν και κυρίως, Το Χόμπιτ, Το Σιλμαρίλλιον και, οι τριλογία του Άρχοντα Των Δαχτυλιδιών! Απλά μαγικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
χμ.... εγώ θέλω να διαβάσω κάποιο βιβλίο περισσότερο φιλοσοφικό,ή καλύτερα στοχαστικό γενικά κατι που ξεφεύγει απο την λογοτεχνία τι έχετε να μου προτείνετε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
χμ.... εγώ θέλω να διαβάσω κάποιο βιβλίο περισσότερο φιλοσοφικό,ή καλύτερα στοχαστικό γενικά κατι που ξεφεύγει απο την λογοτεχνία τι έχετε να μου προτείνετε?:)
πρακτικη φιλοσοφια του παπανουτσου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
χαρυ ποττερ 1.........7 ( 6,7 στα αγγλικα)
προφητεια της πετρας
ντεμιαν (πολυ ωραιο για οσους ψαχνονται)
μια σειρα απο ατυχη γεγονοτα
ολιβερ τουιστ
τομ σογιερ
γιατι σκοτωσα την καλυτερη μου φιλη κ.α....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
χμ.... εγώ θέλω να διαβάσω κάποιο βιβλίο περισσότερο φιλοσοφικό,ή καλύτερα στοχαστικό γενικά κατι που ξεφεύγει απο την λογοτεχνία τι έχετε να μου προτείνετε?:)

Ο Κόσμος της Σοφίας - Jostein Gaarder
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy

Νεοφερμένος

Η Νάνσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια ναι ο κόσμος της Σοφίας είναι κορυφή για όποιον του αρέσουν τα φιλοσοφικά,κλπ-κλπ...Το διαβάζω τώρα και μου αρέσει.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
στο κατω κατω της γραφης ειναι ενα ψεμα

κωστας ακριβως (ειναι τελειο βιβλιο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αντιθετα με την αποψη που ακουστηκε παραπάνω, εμενα μου αρεσε περισσοτερο το Illuminati....

+999999999999999! Το Illuminati ήταν άπειρες φορές καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
ΟΚ ευχαριστώ! θα πάω να ψάξω αυτα τα δυο! θ περάσω και απο βιβλιοθήκη να δω και απο κει πάντως εμένα μου σύστησαν την ζώη του van gogh και ακόμα και αν δεν το τέλειωσα,φαίνεται πολύ καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
All-american girl της meg cabot

εννοειται να το διαβασετε στα αγγλικα!!!πραγματικα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!το τελειωσα σε 4 μερες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
"μικρές απιστίες,μεγάλες τιμωρίες" Κυκλοφορεί απόσπασμα στο διαδυκτιο.Θα πεθαίνετε στο γέλιο και θα με θυμάστε!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Illuminati & Κώδικας Ντα Βιντσι του Dan Brown: πασίγνωστα βιβλία (ειδικά το 2ο) όποιος δεν τα έχει διαβάσει χάνει.

Γαλαξιακή Αυτοκρατορία του Ασίμωφ: Ο άνθρωπος είναι κορυφή στο είδος του. Όποιος διαβάσει τη σειρά (+ τα άλλα του βιβλία περί ρομποτικής) θα μείνει.

Dune του F Herbert: Για όσους θέλουν να φιλοσοφήσουν λιγάκι:D
αφου σου αρεσουν τετοιου τυπου βιβλια :
kathrine nevil οχτω, μαγικος κυκλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εκτος_υλης

Νεοφερμένος

Ο εκτος_υλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μεγάλες προσδοκίες Charles Dickens
ο ηλίθιος Fiodor Dostoyefsky
το γεράκι της μάλτας Dashiell Hammett

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guesita

Νεοφερμένος

Η ΛΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
προτειμω περισσοτερο την μεταφρασμενη γαλλικη λογοτεχνια!(i'm not ψωνιο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δεν ξερω αν τα ειχα ξανα αναφερει...
1.δακρυσμενα φεγγαρια
2.μια ννα για την ντεναντα
3.το παιδι της καρδιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Twilight Series από Stephanie Meyer.

Isabella "Bella" Swan moves from sunny Phoenix, Arizona to rainy Forks, Washington to live with her father, Charlie. She chooses to do this so that her mother, Renée, can travel with her new husband, Phil Dwyer, who is a minor league baseball player. Even though Bella never had many friends in Phoenix, she attracts much attention at her new school in Forks, and is quickly befriended by several students. Much to her dismay, several boys in the school compete for shy Bella's attention.
When Bella sits next to Edward Cullen in biology class on her first day of school, Edward seems utterly repulsed by her. He even attempts to change his schedule to avoid her, leaving Bella completely puzzled about his attitude towards her. After tricking a family friend, Jacob Black of the Quileute tribe, into telling her the local tribal legends, Bella concludes that Edward and his family are vampires. Although she was inexplicably attracted to him even when she thought Edward drank human blood, she is much relieved to learn that the Cullens choose to abstain from drinking human blood, and drink animal blood instead. Over time, Edward and Bella fall in love. Their foremost problem is that to Edward, Bella's scent is a hundred times more potent than any other human's, making Edward struggle to resist his desire to kill her. However, despite this they manage to stay together safely for a time.
The seemingly perfect state of their relationship is thrown into chaos when another vampire coven sweeps into Forks and James, a tracker vampire, decides that he wants to hunt Bella for sport. The Cullens plan to distract the tracker by splitting up Bella and Edward, and Bella is sent to hide in a hotel in Phoenix. Bella then gets a phone call from James in which he says that he has her mother, and Bella is forced to give herself up to James at her old dance studio, where he attacks her. Edward, along with the rest of the Cullen family, rescue Bella before James can kill her. Once they realize that James had bitten Bella's hand, Edward sucks the venom out of her system before it can spread and change her into a vampire. Upon returning to Forks, Bella and Edward attend their prom and Bella expresses her desire to become a vampire, which Edward refuses to let happen.

Στην Αμερική έχει γίνει χαμός, τον Δεκέμβριο θα βγει η ταινία και τον Edward τον παίζει ένας θεός. :D
vamps for life :P

Το πέτυχα και μετεφρασμένο με τον τίτλο "Λυκόφως" σε μια έκθεση βιβλίου, αλλά προσωπικά περιμένω να το παραγγείλω στα αγγλικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top