Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγώ απο την άλλη δεν εχω δει την ταινια!
Λοιπον αν και ειναι αρκετα μεγαλο η μεταφραση ειναι τοσο καλη που σε παρασυρει και το βιβλιο γινεται συναρπαστικο...Εγω δεν νομιζω οτι κλονιζει την χριαστιανοσυνη απλα ο συγγραφεας με την δυναμη της πειθου προσπαθεί να σε ξελογιάσει ωστε να ερωτευτεις το βιβλιου του.Αλλωστε επιτευχθηκε αυτο που ηθελε, το βιβλιο απεκτησε φήμη....
Ειναι αρκετα καλο και ευκολο στην αναγνωση....
Αντιθετα με την αποψη που ακουστηκε παραπάνω, εμενα μου αρεσε περισσοτερο το Illuminati....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Είναι λογοτεχνία ή για να μάθεις ;
Έχει και διάφορες "περίεργες" στρατιγηκές ;
Με ενδιαφέρει πολύ το σκάσκι , αλλά δυστυχώς εδώ που μένω δεν έχουμε σκακιστική λέσχη. :(
Αυτά τα βιβλία περιέχουν αναλυμένες παρτίδες(το 1ο) και ανοίγματα( το 2ο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Τι ακριβώς ανοίγματα ;
Σαν αυτά στις εφημερίδες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Ε άμα έχεις μέσο όλα γίνονται:P

Πέρα από την πλάκα είχα κατέβει στο βιβλιοπωλείο του Τερζόπουλου όπου έγραφε το Κόμιξ ότι θα αρχίζει να πουλιέται ο Βίος και η Πολιτεία. Ε όταν φτάνω εκεί μαθαίνω πως στον πάνω όροφο ήταν ο Ρόσα και δεν έχασα την ευκαιρία. Περίμενα 2 ώρες περίπου αλλά τελικά τα κατάφερα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Illuminati
Κωδικας Da Vinchi
Ψηφιακο Οχυρο
Αρκτικος Κυκλος

Ολα του Dan Brown
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Κώδικας Da Vinci (τέλειο, αλλά η ταινία χάλια)
Βίος και Πολιτεία (όπως είδα και πιο πάνω, αφού είμαι super fan του θείου Σκρούτζ και γενικά των κόμιξ :D)
Μια σειρά από ατυχή γεγονότα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Περηφάνεια και προκατάληψη(βγήκε και σε ταινία με την keira knightley), emma και λογική και ευαισθησία... όλα βιβλία της jane austen, που απευθύνονται νομίζω κυρίως στο γυναικείο κοινό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Κώδικας Da Vinci (τέλειο, αλλά η ταινία χάλια)
Βίος και Πολιτεία (όπως είδα και πιο πάνω, αφού είμαι super fan του θείου Σκρούτζ και γενικά των κόμιξ :D)
Μια σειρά από ατυχή γεγονότα!!!!

Είχα φτάσει μέχρι το 10ο:D αλλά το βαρέθηκα.......είναι για πιο μικρές ηλικίες.

Το ξεκίνησα διότι μου άρεσε πάρα πολύ η ταινία:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ποτέ χωρίς την κόρη μου!
Πολύ δυνατό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
το ποτάμι ζήλεψε - βούλα μάστορη
Το διάβασα σε μια βδομάδα , πολύ καλό , τρομερή υπόθεση και πάρα πολύ καλό γράψιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ποτέ χωρίς την κόρη μου!
Πολύ δυνατό!:)
το προτεινω και εγω παρα παρα πολυ καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Ο Γέρος και ο Κύριος Σμιθ Π Ουστίνωφ. Ο Θεός και ο Διάβολος συναντώνται στη γη σαν δυο καλοί φίλοι και αναστατώνουν όλον τον πλανήτη. Θεϊκό:D

Κώδικας Da Vinci (τέλειο, αλλά η ταινία χάλια)
Βίος και Πολιτεία (όπως είδα και πιο πάνω, αφού είμαι super fan του θείου Σκρούτζ και γενικά των κόμιξ :D)
Μια σειρά από ατυχή γεγονότα!!!!

Πολλοί φαν των κόμιξ έχουμε μαζευτεί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
''δακρυσμενα φεγγαρια''
''το παιδι της καρδιας''
''μια νονα για την Ντεναντα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω(επειδη θελω να σπουδασω και οικονομικα) λεω να παρω το "Dask Capital"του Karl Marx αλλα παιζει να μην καταλαβω Χριστο!!Εσεις τι λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Κανεις δεν διαβαζει Robins εδω μεσα?:P
Tom Robins - Τρυποκαρυδος
Tom Robins - Το αρωμα του ονειρου
Ενα αλλο που διαβαζω τωρα και φαινεται αρκετα καλο:
Κλαιρ Άλλεν- Η ανοιξη αργουσε να 'ρθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Λοιπον, must-read (κατ εμε) βιβλια

Σαμαρακης- Το λαθος

Πολυ δυνατο βιβλιο. Απλα τελειο.

Καμυ- (φοβερος τυπος) Ο ξενος, η πτωση. Και καποια δοκιμια του εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα αλλα δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ακομα.


Και γι' αυτους που θελουν κατι πιο χαλαρο:

Κοελο- Η βερονικα αποφασιζει να πεθανει
νταξ' και ο αλχιμιστης καλο βιβλιο ηταν αλλα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αρκτικός κύκλος - Dan Brown
Πολύ καλή περιπέτεια, ιδανική για την περίοδο των διακοπών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Λοιπον, must-read (κατ εμε) βιβλια

Σαμαρακης- Το λαθος

Πολυ δυνατο βιβλιο. Απλα τελειο.

Καμυ- (φοβερος τυπος) Ο ξενος, η πτωση. Και καποια δοκιμια του εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα αλλα δεν εχω προλαβει να τα διαβασω ακομα.


Και γι' αυτους που θελουν κατι πιο χαλαρο:

Κοελο- Η βερονικα αποφασιζει να πεθανει
νταξ' και ο αλχιμιστης καλο βιβλιο ηταν αλλα ...
αλλά;:P
(btw και εγώ το "Η βερονικα αποφασιζει να πεθανει" έχω ξεχωρίσει απ τα βιβλία του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
αλλά;:P
(btw και εγώ το "Η βερονικα αποφασιζει να πεθανει" έχω ξεχωρίσει απ τα βιβλία του)

αλλα.... δεν ξερω :P μου φανηκε λιγο παραμυθακι. Σαφεστατα και ειχε ωραιες περιγραφες και καλη γραφη και στην τελικη ειχε και πολλα να πει, αλλα προτιμω κατι πιο ρεαλιστικο- ειδικα απ τον κοελο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top