Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Διαβασε τον "Βιο και την πολιτεια του Σκρουτζ Μακ Ντακ" τα σπαει ειλικρινα απο τα καλυτερα αν και ειναι και σε μορφη κομικς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
DSC00180.JPG
DSC00181.JPG
:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Toν αλχημιστή τον έχει γράψει ο Πάολο Κοέλιο(Paulo Coelho).Τώρα άμα τον λένε και Ουμπέρτο Έκο δεν ξέρω...:P

Ωχ, συγγνώμη, απόλυτο δίκιο.
Και κάτι δεν μου φαινόταν σωστό. :s

Τι διορθώνω αμέσως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Καλύτερα να κοιτάξεις και τη Γη του Πόντου του Δημήτρη Ψαθά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Προτείνω : Οι άθλιοι - Victor Hugo

Μου αρέσουν : Το φάντασμα της όπερας - Gaston Leroux
Η δύναμη των τριών ( μάγισσες - 1 κύκλος - 1ο επισόδειο) - Eliza Willard
Mη μου λές αντίο - Αναστασία Καλλιοντζή

Γενικά προτείνω βιβλία, τα οποία έχουν μεταφερθεί στη μεγάλη οθόνη.
Μου αρέσει να συγκρίνω το βιβλίο με το cinema.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Θα ήθελα και εγώ να προτείνω τους Άθλιους του Victor Hugo.
To βιβλίο είναι από τα μεγάλα αριστουργήματα.
Μία κριτική που είχα διαβάσει έλεγε για το συγκεκριμένο βιβλίο:
To συγκεκριμένο βιβλίο είναι για όλες τις ηλικίες,μόνο που σε κάθε ηλικία αποκομίζεις κάτι διαφορετικό...
Πρότεινε το βιβλίο να διαβαστεί 2-3-4 φορές από κάθε άνθρωπο σε διαφορετικές χρονικές στιγμές της ζωής του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ έχω διαβάσει:
Χάρι ποτερ ΟΛΑ!!είναι τέλεια
Μια σειρά από ατυχή γεγονότα(Μέχρι το 10 μετά βαρέθηκα)
Ματίλντα
Η Κωνσταντίνα και οι αράχνες της
με έναν κόμπο στο στομάχι
η τελευταία μάυρη γάτα
Λίγο πριν τα 18
Τηγανιτές αγάπες
Δεν ειναι άλγευρα ο έρωτας
τα κορίτσια κλαίνε και το λένε
ένας γάτος στα αλήθεια 7ψυχος
Ερωτευμένα κορίτσια
Το ημερολόγιο της Πάολας
Κουκλίνα
Τα μυστικά των κοριτσιών
Κάτω απο την καρδιά της
Χωρίς οικογένεια
Ο Εξόριστος
Οι μάγισσες
ΟΜΦΓ
Η ζωγραφιά της Χριστίνας
Η πριγκίπισσα ερωτευμένη
Το τέλος του ονείρου
Η πριγκίπισσα στο φως της δημοσιότητας
Και άλλα ΠΑΡΑ πολλά!Απλά αυτά μου ήρθαν τώρα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εχω διαβασει βιβλια αλλα οχι πολλα, η αληθεια ειναι ομως οτι οταν διαβαζω ενα βιβλιο χανομαι σ'αυτο...
Χιερ'ς μαϊ λιστ :

Χαρυ Ποτερ (ολα)
Illuminati
Αρκτικος Κυκλος
Eπιστροφη απο την κολαση
Κωδικας Da Vinci
Η αγαπη των ξενων
Βιογραφια του Che
Κομμουνιστικο Μανιφεστο
Και καποια ποιηματα του Μπρεχτ...

Αυτα θυμαμαι....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Βασικά εγώ το κακό είναι ότι δεν μπορώ να διαβάσω ένα βιβλίο για πολύ...Το τελειώνω πάρα πολύ γρήγορα και λέω τι μόνο αυτό ήταν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
καλό είναι αυτό το βιβλίο...?μας το πρότεινε ο μαθηματικός μας στο φροντιστήριο...αλλά δεν το δίαβασα ακόμα!
Το έχω διαβάσει.
Είναι "Ο θείος πέτροσ και η εικασία του Γκόλντμπάχ".
Άποψη μου : "Ένα παιδί μετράει τα άστρα". Ο απόλυτος ΕΛΛΗΝΑΣ λογοτέχνης , μετά τον Καζαντζάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
To ένα παιδί μετράει τα άστρα το άρχισα αλλά μου φάνηκε πολύ βαρύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Όχι ρε.
Γιατί ;
Μήπως ο τρόπος που γράφει ο Λουντέμης ;
Εμένα δεν με δυσκολεύει ιδιαίτερα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τι να σου πώ?Εγώ την πρώτη σελίδα διάβασα και μου φάνηκε λίγο πέρα από τις δυνατότητές μου...Και βαρετό. ίσως άμα διάβαζα και άλλο θα μου άρεζε...! Αλλά υπερνίκησε η βαρεμάρα αυτή τη φορά:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ξανάρχισε το.
Αξίζει πράγματι να το διαβάσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
χμ...Χάρι Πότερ?
Ο Θησαυρός της Βαγίας
Το καπλάνι της Βιτρίνας
και ένα βιβλίο το οποίο δεν έχει εκδοθεί :P αλλά εγώ το έχω διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
1)Ποιό είναι το "παράξενο βιβλίο ,που δεν έχει εκδοθεί ακόμα; :P
2)Θησαυρός της Βαγίας ; Από τα καλύτερα που έχω διαβάσει.
3)Αναφερόμενος στον Λουντέμη
Σύμφωνα με το Βασίλη Βασιλικό, «θεωρείται ο πιο πολυδιαβασμένος Έλληνας έπειτα από τον Νίκο Καζαντζάκη».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Περιπετειώδη

1)Μια σειρά από ατυχή γεγονότα (και τα 13/το 13 στα αγγλικά )
2)Οδυσσέας Μουρ
Αστείο
1) Ο μικρός Νικόλας ( όσα έχουν κυκλοφορήσει:P!!!:jumpy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και εγώ έχω διαβάσει μικρό νικόλα αλλά παλιότερα!Σήμερα θα αρχίσω το ΕΠ που πρέπει να είναι πραγματικά καλό και θέλω να αρχίσω και τα ματωμένα χώματα. [Πήρα και αρκά μετράει ώς βιβλίο?:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Πολύ ντόρος τώρα τελευταία για τα ματωμένα χώματα της ΔΣ. Πολύ καλό , το διάβασε ο πατέρας μου και το προτείνει ανεπιφίλακτα[το σκότωσα; ]. Διάβασα κάπου πως θα το κάνουν και σήριαλ. Τώρα το ΕΠ, δεν είναι της Ζωρζ Σαρή ; ΕΠ=Ενωμένες Πάντα. Είναι ένας όρκος της Ζωρζ Σαρή με την Άλκη Ζέη , για να μείνουν φίλες για πάντα . (Πήγαιναν στο ίδιο σχολείο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Τώρα το ΕΠ, δεν είναι της Ζωρζ Σαρή ; ΕΠ=Ενωμένες Πάντα. Είναι ένας όρκος της Ζωρζ Σαρή με την Άλκη Ζέη , για να μείνουν φίλες για πάντα . (Πήγαιναν στο ίδιο σχολείο.)

Ακριβώς. Είναι πολύ ωραίο βιβλίο, το'χω διαβάσει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top