Βαρθολομαίος ο Σταυρωτής

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Αυτό με την αρχαία ελληνική γλώσσα το έχω διαβάσει κι εγώ. Δεν μπορώ να παραθέσω απόδειξη ή πηγή, μόνο να αναφέρω ότι κάποιες έρευνες είχαν δείξει ότι η γνώση των αρχαίων ελληνικών σχετιζόταν με ανεπτυγμένες ικανότητες στο management κα, και ότι διάφορες εταιρίες οργάνωναν σεμινάρια εκμάθησης της γλώσσας για τα στελέχη τους. Επίσης και τον ισχυρισμό πως η ανάπτυξη των αρχαίων ελληνικών έχει ως βάση έναν τρόπο σκέψης που σχετίζεται και με τον προγραμματισμό, τον έχω κι αυτόν ακούσει, αλλά αυτά βρίσκονται στη φάση της έρευνας ακόμη, δεν υπάρχουν επίσημα τελικά αποτελέσματα, και το να τα θεωρεί κάποιος εδώ μέσα ως γεγονότα δεν είναι και ό,τι πιο έξυπνο πιστεύω...

Αλλά μην τρελαθούμε κιόλας ρε mmpf. Δεν τα ανακάλυψαν όλα οι Έλληνες.
Δεν είναι οι ξένες γλώσσες παράγωγα της ελληνικής επειδή δανείστηκαν λέξεις.
Σε καμμία περίπτωση τα πολιτεύματα πριν 50-60 χρόνια δεν μοιάζουν με το αθηναϊκό επειδή οι γυναίκες δεν είχαν δικαίωμα ψήφου.

Και επίσης, στη σύγχρονη κοινωνία, δεν είμαστε ίσοι. Ισότιμοι είμαστε
Γιατί να έχω εγώ τα ίδια πολιτικά δικαιώματα με έναν κωλόβλαχο που δεν ξέρει να διαβάζει?
Διακρίνω ένα (αδικαιολόγητο) αίσθημα ανωτερότητας. Να το κοιτάξεις.

Απάντηση: γιατί αν εσύ τον θεωρείς κατώτερο -και άρα με πιο περιορισμένα από εσένα δικαιώματα- επειδή δεν έχει στοιχειώδη εκπαίδευση, τότε αυτός είναι περισσότερο άνθρωπος από σένα. Γι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Καταρχήν είναι λιγότερο ικανός απο εμένα (όχι προσωπικά, από κι εσένα, και από τους περισσότερους από εδώ μέσα, μόλις φυσικά πατήσουμε τα 18) να αποφασίζει για την κοινωνία. Η ψήφος της γιαγιάκας που δεν ξέρει να διαβάζει, γιατί να μετράει το ίδιο με έναν καθηγητή πανεπιστημίου; Δηλαδή, θέλω να πω, πως 2 άτομα, μπορεί να έχουνε δίκαιο, αλλά όχι επειδή είναι 2 κι ο άλλος είναι 1 (δηλαδή υπερέχουν αριθμητικά), αλλά επειδή π.χ βρίσκονται σε αρκετά καλύτερο επίπεδο από αυτόν που είναι ένας. Τώρα, σκέφτεστε, "και ποιός θα το κρίνει αυτό;". Απλούστατο, δεν θα γίνεται σε προσωπικό επίπεδο, αλλά σε ομάδες. Π.χ τα άτομα άνω των 70, οι εγκληματίες, οι αδερφές και αυτοί που δεν έχουν τελειώσει το Λύκειο να μην έχουν δικαίωμα ψήφου. Δεν έχω πρόβλημα να ψηφίζουν οι μετανάστες, αρκεί να είναι πολίτες της χώρας, και να πληρούν τις παραπάνω προδιαγραφές.
Τώρα, για τις αδερφές. Θέλω να πω, πως ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στην ιδιωτική του ζωή. Αλλά δεν έχει το δικαίωμα να μας το πλασσάρει ως φυσιολογικό, όπως οι περισσότεροι. Και ακόμα, ένας άνθρωπος που στρέφεται εκεί σεξουαλικά είναι ανώμαλος, ναι ή όχι; Γιατί αν δεν είναι ανώμαλος τι είναι; Φυσιολογικός; Και τώρα, σκέφτεστε, και τι σχέση έχει αυτό με τα πολιτικά δικαιώματα; Θα σου πω εγώ, ένας άνθρωπος που είναι ανώμαλος, δεν μπορεί με τίποτα να κρίνει φυσιολογικά, τουλάχιστον, όχι πάντα. Δεν είναι ανώμαλος στο κρεβάτι του αλλά έξω φυσιολογικός. Ή είναι ανώμαλος ή δεν είναι.
-----------------------------------------
Μα έβγαλα τη wikipedia από τη συζήτηση αφού δε σου αρέσει, άσχετα αν εγώ τη θεωρώ μια χαρά από άποψης αξιοπιστίας.
Britannica έχουμε κάπου ή την πετάς σαν εγκυκλοπαίδεια που εμπιστεύεσαι γιατί κανείς σχεδόν δεν έχει πρόσβαση σε αυτήν και σε βολεύει;

Κατέβασε τη από rapid στο pc σου
-----------------------------------------
Ντάξει, γελοιότητες τώρα, εγώ δε δέχομαι την πηγή σου κι εσύ δε δέχεσαι την πηγή μου. Αναρωτιέμαι σε τι όριο φτάνει ο δογματισμός σου, mmpf.
-----------------------------------------

(δεν είχα δει αυτό το ποστ)

Λυπάμαι πολύ φίλε μου όμως το άρθρο στη wikipedia έχει πηγές από ΤΑ ΝΕΑ και από την ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ. Αν λοιπόν αρνείσαι πως η wikipedia, 2 από τις πλέον αξιόπιστες εφημερίδες στην ελλάδα, ο Σαραντάκος, καθώς και ένα site με ψηφιακή ελληνική λογοτεχνία είναι αξιόπιστες πηγές, τότε μάλλον εθελοτυφλείς.

:)
H wikipedia είναι μια εγκυκλοπαίδεια, που ο καθένας γράφει ότι γουστάρει. Αυτό δεν είναι πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Δωστα ολα ΣΤΑΥΡΩΤΗ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω αυτό το πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Καταρχήν είναι λιγότερο ικανός απο εμένα (όχι προσωπικά, από κι εσένα, και από τους περισσότερους από εδώ μέσα, μόλις φυσικά πατήσουμε τα 18) να αποφασίζει για την κοινωνία. Η ψήφος της γιαγιάκας που δεν ξέρει να διαβάζει, γιατί να μετράει το ίδιο με έναν καθηγητή πανεπιστημίου; Δηλαδή, θέλω να πω, πως 2 άτομα, μπορεί να έχουνε δίκαιο, αλλά όχι επειδή είναι 2 κι ο άλλος είναι 1 (δηλαδή υπερέχουν αριθμητικά), αλλά επειδή π.χ βρίσκονται σε αρκετά καλύτερο επίπεδο από αυτόν που είναι ένας. Τώρα, σκέφτεστε, "και ποιός θα το κρίνει αυτό;". Απλούστατο, δεν θα γίνεται σε προσωπικό επίπεδο, αλλά σε ομάδες. Π.χ τα άτομα άνω των 70, οι εγκληματίες, οι αδερφές και αυτοί που δεν έχουν τελειώσει το Λύκειο να μην έχουν δικαίωμα ψήφου. Δεν έχω πρόβλημα να ψηφίζουν οι μετανάστες, αρκεί να είναι πολίτες της χώρας, και να πληρούν τις παραπάνω προδιαγραφές.
Τώρα, για τις αδερφές. Θέλω να πω, πως ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στην ιδιωτική του ζωή. Αλλά δεν έχει το δικαίωμα να μας το πλασσάρει ως φυσιολογικό, όπως οι περισσότεροι. Και ακόμα, ένας άνθρωπος που στρέφεται εκεί σεξουαλικά είναι ανώμαλος, ναι ή όχι; Γιατί αν δεν είναι ανώμαλος τι είναι; Φυσιολογικός; Και τώρα, σκέφτεστε, και τι σχέση έχει αυτό με τα πολιτικά δικαιώματα; Θα σου πω εγώ, ένας άνθρωπος που είναι ανώμαλος, δεν μπορεί με τίποτα να κρίνει φυσιολογικά, τουλάχιστον, όχι πάντα. Δεν είναι ανώμαλος στο κρεβάτι του αλλά έξω φυσιολογικός. Ή είναι ανώμαλος ή δεν είναι.

Πωπω αηδίασα με τις μαλακίες σου. Και από πότε αυτός που έχει υψηλότερο μορφωτικό επίπεδο έχει καλύτερη κρίση σε όλα τα εθνικά θέματα; Όπως κάποιος είπε παραπάνω, μπορεί να έχει μόρφωση, αλλά δεν είναι άνθρωπος.
Για τις αδερφές, η ομοφυλοφιλία συναντάται στη φύση (ακόμα και στα ζώα) άρα είναι φυσιολογική. Οπότε άσε τις βλακείες σου.

H wikipedia είναι μια εγκυκλοπαίδεια, που ο καθένας γράφει ότι γουστάρει. Αυτό δεν είναι πηγή

Μου φαίνεται δεν έχεις προσπαθήσει ποτέ να γράψεις στη wikipedia. Χωρίς πηγές, το άρθρο σβήνεται σε δευτερόλεπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top