Βάσεις 2024 - Προβλέψεις - Πίνακες Στατιστικών

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από J.Cameron:
Για νομική δπθ ενδιαφέρομαι, καθώς την έχασα πέρσι για 150 μόρια.
ε καλα εισαι ... 80% πιθανοτητες για μεσα .... το 6% παιζει απο 100 εως 350 μορια κατω.. και παντα κατω οχι επανω
γιατι να μην παιξει φετος στα 200 μορια κατω πχ.
Στην πολυ στραβη ( το απευχομαι) εχουμε και την σιγουρια του 4%
Καλη τυχη
-------------------------------------------------------------------------------------\
Καλημερα
τωρα που το ξαναβλεπω γιατι περασα απο την νομικη να δω κατι που ειθελα για τους δασκαλους και υπολογιζα κατι ταρζανικα κατι σε 200-250 μορια μου κανει προς τα κατω...
Ε αυτα
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δημοσιεύτηκαν κάποιοι πίνακες αναφορικά με τις εκτιμήσεις των βάσεων.

Πόση απόκλιση μπορεί να υπάρξει?
 

Συνημμένα

  • 2023_RESULTS-5_kathimerini9-16.pdf
    8.8 MB · Εμφανίσεις: 156
  • 2023_RESULTS-5_kathimerini1-8.pdf
    9.7 MB · Εμφανίσεις: 118

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Δημοσιεύτηκαν κάποιοι πίνακες αναφορικά με τις εκτιμήσεις των βάσεων.

Πόση απόκλιση μπορεί να υπάρξει?
Δε νομίζω ότι μπορεί κανείς να προβλέψει την απόκλιση που μπορεί να υπάρξει, ακόμα και τις ίδιες τις βάσεις. 8μέρες έμειναν, υπομονή, όλες αυτές οι προβλέψεις συχνά πέφτουν έξω, δεν είναι ανάγκη να αγχωνόμαστε για κάτι που εν τέλη μπορεί να μην συμβει
 

xristos_k

Νεοφερμένος

Ο xristos_k αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρξει τοσο μεγάλη αύξηση στο μηχανικών πληροφορικής και υπολογιστών στο παδα? Σύμφωνα με τον Στρατηγάκη θα ανέβει κατα 700 μορια
 

Entropy24

Νεοφερμένος

Ο Entropy24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αυτό που με παραξένεψε είναι το γεγονός ότι οι ΗΜΜΥ του ΠΑΠΕΛ ή του ΕΛΜΕΠΑ πήραν τεράστια άνοδο.
 

Alex81

Νεοφερμένος

Η Alex81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Από ότι είδα μπορεί κ να κάνω λάθος ο Στρατηγακης σε σχέση με τα περσινά πάνω κάτω 150 με 200 μορια πέφτει κοντα στις βάσεις.βεβαια αυτό δεν με συμφέρει θα ήθελα μια πτώση 700 μορια.....
 

dimSprds

Νεοφερμένος

Ο dimSprds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά, εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους και όλες!

Ήθελα να ρωτήσω, αν έχει κάποιος/-α την καλοσύνη να απαντήσει στην απορία μας:

Ο αδερφός μου έκανε το μηχανογραφικό του τώρα με το 10% για τη σχολή ηλεκτρολόγων εμπ. Έδωσε το 2022 πανελλήνιες και έγραψε ακριβώς 18310 μόρια για αυτή τη σχολή, υπολογίζοντας μαζί τα ποσοστά (?) και συντελεστές (?) που έχει. Για το τελευταίο δεν είμαι ιδιαίτερα σίγουρος περί τίνος πρόκειται, το μεταφέρω αυτούσιο όπως μου το είπανε.

Γνωρίζει κανείς αν έχει ελπίδες να εισαχθεί στη σχολή αυτή;
Edit: ή τουλάχιστον πού πρέπει να κοιτάξουμε για να αξιολογήσουμε τις πιθανότητες του...

Ευχαριστώ πολύ!
 

Rina

Νεοφερμένος

Η Rina αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Από ότι είδα μπορεί κ να κάνω λάθος ο Στρατηγακης σε σχέση με τα περσινά πάνω κάτω 150 με 200 μορια πέφτει κοντα στις βάσεις.βεβαια αυτό δεν με συμφέρει θα ήθελα μια πτώση 700 μορια.....
Καλά, μην ορκίζεσαι. Πέρυσι προέβλεψε πχ πτωση βάσης κατά 655 για την αρχιτεκτονική Ξάνθης κι αυτή ανέβηκε 1165.
Εε, 1820 μορια δεν τα λες και πολλά, μέχρι τα 24.000 θα μπορούσε να πέσει έξω 5 φορές περισσότερο.
 

donut_daddy

Νεοφερμένος

Ο donut_daddy αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

Alex81

Νεοφερμένος

Η Alex81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στρατηγακης προβλέψεις.......?εγώ προσωπικά απογοήτευτηκα λίγο...αστυφυλακων περίμενα να πέσουν περισσότερο...
 

donut_daddy

Νεοφερμένος

Ο donut_daddy αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στρατηγακης προβλέψεις.......?εγώ προσωπικά απογοήτευτηκα λίγο...αστυφυλακων περίμενα να πέσουν περισσότερο...
Εμένα με αφηνει εκτός κτηνιατρικής για 50 μόρια. Με ιστορική άνοδο 75 μορίων για τη κτηνιατρική
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους και όλες!

Ήθελα να ρωτήσω, αν έχει κάποιος/-α την καλοσύνη να απαντήσει στην απορία μας:

Ο αδερφός μου έκανε το μηχανογραφικό του τώρα με το 10% για τη σχολή ηλεκτρολόγων εμπ. Έδωσε το 2022 πανελλήνιες και έγραψε ακριβώς 18310 μόρια για αυτή τη σχολή, υπολογίζοντας μαζί τα ποσοστά (?) και συντελεστές (?) που έχει. Για το τελευταίο δεν είμαι ιδιαίτερα σίγουρος περί τίνος πρόκειται, το μεταφέρω αυτούσιο όπως μου το είπανε.

Γνωρίζει κανείς αν έχει ελπίδες να εισαχθεί στη σχολή αυτή;
Edit: ή τουλάχιστον πού πρέπει να κοιτάξουμε για να αξιολογήσουμε τις πιθανότητες του...

Ευχαριστώ πολύ!
Ε μεσα ειναι το παιδι... και με ενα καλο φενκ σουι.
Ζητα μια πτωση 500 μοριων και η σχολη διαχρονικα εχει πτωση 400- 600 και πανω μοριων στο 4%.
Το 2022 δεν ηταν χρονια πολλων επιτυχιων
Καπου 20-25 δηλωνουν για να παρει 10

Να δες και εσυ με τα ματια σου τα κοκκινα βελη

1721568302224.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilkat06

Νεοφερμένος

Ο ilkat06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είδα σήμερα τις προβλέψεις του Στρατηγάκη και έχω να πω ότι χάρηκα πολύ, προβλέπει την Αγγλική Φιλολογια Αθηνας ότι θα πέσει -620 μορια και θα πάει 17.700 από την περσινή 18.320. Έγραψα 18.200 οπότε μακάρι να πέσουν όσο λέει.
 

Alex81

Νεοφερμένος

Η Alex81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μπράβο μακάρι...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όσοι είναι για αστυφυλακων τι λένε σύμφωνα με τις προβλέψεις?
 

Greg25

Νεοφερμένος

Ο Greg25 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καταλάβει πως δείχνει ότι οι ΗΜΜΥ στα Χανιά ,Κοζάνη ,Ξάνθη ,Βόλο θα πέσουν περισσότερο από την Πάτρα,Αθήνα , Θεσσαλονίκη από την στιγμή που οι τελευταίες έχουν μεγαλύτερη βάση .
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καταλάβει πως δείχνει ότι οι ΗΜΜΥ στα Χανιά ,Κοζάνη ,Ξάνθη ,Βόλο θα πέσουν περισσότερο από την Πάτρα,Αθήνα , Θεσσαλονίκη από την στιγμή που οι τελευταίες έχουν μεγαλύτερη βάση .
Λογικο ειναι ....οι μεγαλες βασεις συντηρουνται απο την ενταση πληθυσμού και οχι απο τους τουριστες της αποδρασης απο την μαμα.
Καλη κακη σχολη οκ εδω...δεν φευγουμε απο τις πριζολες της μαμας.
Οι τουριστες ολο και καποιο καλυτερο διαφορετικο προορισμο θα επιλεξουν.
 

Alex81

Νεοφερμένος

Η Alex81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γιάννη αυτό που είπε ο στρατηγακης για αστυφυλακων πόσο παίζει να βγει αληθινό?συγνώμη που ρωτάω όλη την ώρα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Γιάννη αυτό που είπε ο στρατηγακης για αστυφυλακων πόσο παίζει να βγει αληθινό?συγνώμη που ρωτάω όλη την ώρα.
θα σου απαντησω ...αλλα εσυ που εισαι του χωρου για πες ..ηταν λιγοτεροι αυτοι που εδωσαν ΠΚΕ φετο?
 

Alex81

Νεοφερμένος

Η Alex81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Περίπου 650 λιγότεροι από πέρσι βγήκαν ικανοι πκε
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ΗΜΜΥ στα Χανιά ,Κοζάνη ,Ξάνθη ,Βόλο
ΗΜΜΥ Χανιά και Ξάνθη έχουν ΕΒΕ 1,2, οπότε δεν πρόκειται να πέσουν κάτω απο 14500-14550, εδώ μάλλον λάθος κάνει.
ΗΜΜΥ Κοζάνη και Βόλο έχουν ΕΒΕ 1, εδώ θα έχει "ελεύθερη διαπραγμάτευση", απλά η Κοζάνη τα τρία τελευταία χρόνια δείχνει σταθερή στα 14200-14300, Βόλος σίγουρα πτώση, απλά φαίνεται πολύ γενναιόδωρος.
Μακάρι...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top