Βάσεις 2024 - Προβλέψεις - Πίνακες Στατιστικών

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια πρόβλεψη για τους τοπογραφους στη Θεσσαλονίκη?
 

werwolf14

Νεοφερμένος

Ο werwolf14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
για τον στρατηγάκη η άποψη σας ποια είναι; Θεωρείτε πέφτει μέσα στις προβλέψεις του; Διάβασα μόλις τις τελικές εκτιμήσεις του και δε με βάζει αθήνα ψυχολογία για 30 μόρια... Υπάρχει ελπίδα να πέσει έξω ή μάλλον να ξεκινήσω να ψάχνω σπίτι στο Ρέθυμνο;
 

marina.marina

Νεοφερμένος

Η marina.marina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Κτηνιατρικη ΑΠΘ
Περυσι 17812
View attachment 135441

εικονα βαθμων στην περιχη ευθυνης της
View attachment 135442

Εχουμε 700 ατομα λιγοτερα με συντελστη 40% (20+20)
και 400 ατομα περισσοτερα με συντελεστη 60% ( 27+33)
Η εξισωση αυτων συναδει με πολυ ελαχιστη πτωση βαθμων και μοριων
Οποτε δυστηχως θα πω τα ιδια με περυσι ..κατι λιγο μειον κατι λιγο συν ( ισως 50)

Για την καρδιτσα κατι εχω γραψει παλιοτερα κανε μου την χαρη να το αναζητησεις

Δεν εχω καποιο αντικειμενικο τροπο ... παρατηρηση ,εμπειρια και ασταθει μαντεψια. οπως ειναι και ολες οι προβλεψεις που θα δεις απο αυριο
Πριν που ειχαμε στατιστικη μοριων οκ ...ειχα βρει μια συστοιχια πολλων πραξεων που με εδινε καλα αποτελεσματα με προσεγγιση 50 μοριων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Απροβλεπτη ειναι
Νομιζω θα κανει αλμα απο τα 14070 που ειναι... ισως και 1000 μορια και 1500 Θα μπει στο πακετο χημικα ( η κρητη ειναι στα 15700)..σορρυ

Αυτη οταν ξεκινησε το 2019 μπηκε με 15800 μορια αλλα μετα καταλαβαν οτι δεν εχει μετεγγραφη και κατεβαινε.
Ευχαριστώ
 

CELTICS FAN

Νεοφερμένος

Ο CELTICS FAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα κ καλά αποτελέσματα σε όλους! Δηλ κάποιος που είναι μεγάλος σε ηλικία, πχ 30 ετών, πετύχει επαρχία ,μπορεί να ζητήσει μετεγγραφή και ας έχει 0 μόρια από κοινωνικσ και οικονομικα κριτηρια; Αν θέλει λ.χ ιστορικό ΕΚΠΑ που παίρνει τα τελευταία χρόνια με 0 μόρια έχει ελπίδες;
 

Rina

Νεοφερμένος

Η Rina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
για τον στρατηγάκη η άποψη σας ποια είναι; Θεωρείτε πέφτει μέσα στις προβλέψεις του; Διάβασα μόλις τις τελικές εκτιμήσεις του και δε με βάζει αθήνα ψυχολογία για 30 μόρια...
Κανένας μα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν μπορεί πλέον να κάνει ασφαλή πρόβλεψη για τις βάσεις από την στιγμή που δεν δημοσιεύονται στατιστικά με το συνολο των μορίων όπως παλιά (άλλαξε απο τότε που μπήκαν οι συντελεστές και %&^ ο Δίας). Ακομα και τότε όμως, ασφαλής πρόβλεψη με μικρή διακύμναση μπορούσε να γίνει μόνο στις κορυφαίες (από άποψη βάσεων) σχολές που αποτελούσαν την νο1 επιλογή των μαθητών.

Χαλάρωσε και κάνε υπομονή. 9-10 μέρες έμειναν. Όσες πρέπει για να πας να γίνεις λιώμα στην Σκιάθο με τους φίλους σου και να επιστρέψεις την άλλη Κυριακή για τα μαντάτα. :)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα κ καλά αποτελέσματα σε όλους! Δηλ κάποιος που είναι μεγάλος σε ηλικία, πχ 30 ετών, πετύχει επαρχία ,μπορεί να ζητήσει μετεγγραφή και ας έχει 0 μόρια από κοινωνικσ και οικονομικα κριτηρια; Αν θέλει λ.χ ιστορικό ΕΚΠΑ που παίρνει τα τελευταία χρόνια με 0 μόρια έχει ελπίδες;
Καλημερα
Τους μεγαλους τους θελουνε να ησυχάζουν τα ανήσυχα νεουδια στα αμφιθεατρα.
Αλλα δεν εχετε κανενα μεγαλο .. στα 30 ειναι βρεφος.
Περα απο την πλακα...τα 0 μορια μετεγγραφης ειναι ενα καλο διαβατηριο για την Ιστορια ΕΚΠΑ.
Τον κοφτη 2750 πρεπει να περνα.
Εδω και η εικονα απαιτησεων μετεγγραφων της σχολης αυτης.
Σχολη αδεια και καρφωμενη στα 0 μορια διαχρονικα.
1721458612670.png

1721458563889.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

για τον στρατηγάκη η άποψη σας ποια είναι; Θεωρείτε πέφτει μέσα στις προβλέψεις του; Διάβασα μόλις τις τελικές εκτιμήσεις του και δε με βάζει αθήνα ψυχολογία για 30 μόρια... Υπάρχει ελπίδα να πέσει έξω ή μάλλον να ξεκινήσω να ψάχνω σπίτι στο Ρέθυμνο;
Ο στατηγακης ειναι πολυ καλος αλλα δεν πεφτει ποτε μεσα .
Κανει τις καλυτερες προβλεψεις αλλα παραμενουν προβλεψεις.
Ειδικα τωρα που δεν υπαρχουν αντικειμενικα στοιχεια.
Δεν εχεις λογο να πας ρεθυμνο αν τσακισει και δεν θελεις εσυ ....το παντειο ειναι πολυ γλυκο στις μετεγγραφες.

1721459287270.png



Ποσο ''πλουσιος'' εισαι?
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.

werwolf14

Νεοφερμένος

Ο werwolf14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημερα
Τους μεγαλους τους θελουνε να ησυχάζουν τα ανήσυχα νεουδια στα αμφιθεατρα.
Αλλα δεν εχετε κανενα μεγαλο .. στα 30 ειναι βρεφος.
Περα απο την πλακα...τα 0 μορια μετεγγραφης ειναι ενα καλο διαβατηριο για την Ιστορια ΕΚΠΑ.
Τον κοφτη 2750 πρεπει να περνα.
Εδω και η εικονα απαιτησεων μετεγγραφων της σχολης αυτης.
Σχολη αδεια και καρφωμενη στα 0 μορια διαχρονικα.
View attachment 135453
View attachment 135452
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ο στατηγακης ειναι πολυ καλος αλλα δεν πεφτει ποτε μεσα .
Κανει τις καλυτερες προβλεψεις αλλα παραμενουν προβλεψεις.
Ειδικα τωρα που δεν υπαρχουν αντικειμενικα στοιχεια.
Δεν εχεις λογο να πας ρεθυμνο αν τσακισει και δεν θελεις εσυ ....το παντειο ειναι πολυ γλυκο στις μετεγγραφες.

View attachment 135454


Ποσο ''πλουσιος'' εισαι?
δυστυχώς δε μαζεύω πολλα μόρια για μετεγγραφή το έχω κοιτάξει... μόλις 2 μόρια από το ετήσιο κατα κεφαλήν εισόδημα, 1.5 απο τριτεκνία και εφόσον δικαιούμαι και άλλα 0,5 μόρια για κάθε άγαμο τέκνο κάτω των 25 ετών τρίτεκνης οικογένειας, μαζεύω 1. Άρα συνολικά 4.5 που δεν είναι αρκετά θεωρώ... Επειδή λοιπόν τη μετεγγραφή δε τη βλέπω, θεωρείται ότι με 17.380 μόρια που κατάφερα να συγκεντρώσω έχω ελπίδες να πιάσω ψυχολογία Παντείου φέτος;
 
Τελευταία επεξεργασία:

kate45

Νεοφερμένος

Η kate45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
δυστυχώς δε μαζεύω πολλα μόρια για μετεγγραφή το έχω κοιτάξει... μόλις 2 μόρια από το ετήσιο κατα κεφαλήν εισόδημα, 1.5 απο τριτεκνία και εφόσον δικαιούμαι και άλλα 0,5 μόρια για κάθε άγαμο τέκνο κάτω των 25 ετών τρίτεκνης οικογένειας, μαζεύω 1. Άρα συνολικά 4.5 που δεν είναι αρκετά θεωρώ... Επειδή λοιπόν τη μετεγγραφή δε τη βλέπω, θεωρείται ότι με 17.380 μόρια που κατάφερα να συγκεντρώσω έχω ελπίδες να πιάσω ψυχολογία Παντείου φέτος;
Ε μα σου το εδειξα καλε μου... με 4,5 μορια μετεγγραφης εισαι μεσα στο παντειο και μαλιστα με κοκκινο χαλι.
Και οχι μονο ....και στο εκπα εισαι μεσα αν γουσταρεις βεβαια..
Να κοιτα..εισαι ο αρχων των μετεγγραφων.

1721465950533.png


Τωρα θες να δουμε την ευθεια εισοδο στο παντειο..? οκ κατσε να φτιαξω καφε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

maria damianou

Νεοφερμένος

Η maria damianou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα
Αυτο που λετε εχει ξαναγινει στην ιδια σχολη αλλα απθ με την διαφορα οτι η μαμα ηταν πολυτεκνη.
Η τριτεκνια αποδεικειεται με το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ..οκ
Το μονο προβλημα που βλεπω ειναι οτι η πλατφορμα θα ισως δωσει 2,5 μορια και οχι 3 που πρεπει...και αυτο ειναι και τελος ... μετα παμε ενσταση αλλα δεν συγκινούνται.
Τωρα απο οικονομικα μορια εσεις ξερετε.
Ενταξει ομως η σχολη αρχαιολογιας ιστοριας αθηνας δεν ζητα και τιποτα δυσκολο ..και με 0 μορια παιζει... διαχρονικως.

View attachment 135425
Καλη σιγουρη επιτυχια
Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα μόρια τα υπολόγισα ως εξής: 1.5 από τριτεκνια, 1.5 από παιδιά κάτω των 25 και 2 από το εισόδημα. Κάνω λάθος; Πάντως αφού είναι 0 τα τελευταία χρόνια τι 4.5 τι 5 (αρκεί να μη γίνει καμία έκπληξη φέτος 🤗).
 

CELTICS FAN

Νεοφερμένος

Ο CELTICS FAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλημερα
Τους μεγαλους τους θελουνε να ησυχάζουν τα ανήσυχα νεουδια στα αμφιθεατρα.
Αλλα δεν εχετε κανενα μεγαλο .. στα 30 ειναι βρεφος.
Περα απο την πλακα...τα 0 μορια μετεγγραφης ειναι ενα καλο διαβατηριο για την Ιστορια ΕΚΠΑ.
Τον κοφτη 2750 πρεπει να περνα.
Εδω και η εικονα απαιτησεων μετεγγραφων της σχολης αυτης.
Σχολη αδεια και καρφωμενη στα 0 μορια διαχρονικα.
View attachment 135453
View attachment 135452
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ο στατηγακης ειναι πολυ καλος αλλα δεν πεφτει ποτε μεσα .
Κανει τις καλυτερες προβλεψεις αλλα παραμενουν προβλεψεις.
Ειδικα τωρα που δεν υπαρχουν αντικειμενικα στοιχεια.
Δεν εχεις λογο να πας ρεθυμνο αν τσακισει και δεν θελεις εσυ ....το παντειο ειναι πολυ γλυκο στις μετεγγραφες.

View attachment 135454


Ποσο ''πλουσιος'' εισαι?
Ευχαριστώ πολύ κ.Γιαννη! Άρα 30 αρης με 2 παιδιά , και γύρω στις 12000 μόρια έχει ελπίδες ; Να κάνει αίτηση έστω και με 0 μόρια ; Χίλια ευχαριστώ!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Τα μόρια τα υπολόγισα ως εξής: 1.5 από τριτεκνια, 1.5 από παιδιά κάτω των 25 και 2 από το εισόδημα. Κάνω λάθος; Πάντως αφού είναι 0 τα τελευταία χρόνια τι 4.5 τι 5 (αρκεί να μη γίνει καμία έκπληξη φέτος 🤗).
Καλημερα..παρακαλω
Εκπληξη δεν προκειτε να γινει ...οτι περυσι και φετο... δεν εχουν καμια τρελλα τα παιδια για το ιστορικο..οτι ειχαν... εχουν.
Πολυ σωστα τα υπολογισες αλλα να κραταω μια επιφυλαξη με την δηλωση των ανηλικων παιδιων ..
Δεν γνωρισω και ουτε προκειτε να μαθω εκτος και μου πεις εσυ τοτε... αν η πλατφορα θα σου δωσει μεγιστο αριθμο παιδιων να επιλεξεις ...3 ή 2 που ειναι το συνηθισμένο. Οκ ..και οι δυο επιλογες υπερ αρκετες ειναι ..
Υπομονη μεχρι μεσα οκτωβριου ...μεχρι τοτε πολυ κανονικη εγγραφη στην πρωτη σχολη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ πολύ κ.Γιαννη! Άρα 30 αρης με 2 παιδιά , και γύρω στις 12000 μόρια έχει ελπίδες ; Να κάνει αίτηση έστω και με 0 μόρια ; Χίλια ευχαριστώ!!
Παρακαλω
Και βεβαια θα κανεις αιτηση μετεγγραφης.
Νομιζω οτι εισαι μεσα απο τωρα
Ολα τα πριν χρονια ....0 μορια ηταν ....και αδεια σχολη ...και εκει ειναι επιστημονες οχι μαλακες οπως αλλου.
Καλη επιτυχια
 
Τελευταία επεξεργασία:

CELTICS FAN

Νεοφερμένος

Ο CELTICS FAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Xιλια ευχαριστώ. Να είστε καλά και κάθε καλό!
 

werwolf14

Νεοφερμένος

Ο werwolf14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ε μα σου το εδειξα καλε μου... με 4,5 μορια μετεγγραφης εισαι μεσα στο παντειο και μαλιστα με κοκκινο χαλι.
Και οχι μονο ....και στο εκπα εισαι μεσα αν γουσταρεις βεβαια..
Να κοιτα..εισαι ο αρχων των μετεγγραφων.

View attachment 135455

Τωρα θες να δουμε την ευθεια εισοδο στο παντειο..? οκ κατσε να φτιαξω καφε.
μου λέει τώρα ο πατέρας μου ότι ούτε τα 2 μόρια παίρνω απο το οικονομικό κριτήριο οπότε μένω με 2μιση 😂 εξάλλου το μηχανογραφικό έχει συμπληρωθεί τώρα και προτίμησα ρέθυμνο 4η επιλογή (αν δε πιάσω πάντειο που είναι πρώτη επιλογή μεταπηδώ αμέσως στην τέταρτη εφόσον εκπα και απθ -2η και 3η επιλογή- είναι άπιαστες με τα μόρια μου) αντί για ιωάννινα γεγονός που μου στερεί τη δυνατότητα μετεγγραφής εφόσον μένω ηράκλειο. Επομένως θα το εκτιμούσα πολύ να κοιτάξετε την ευθεία είσοδο μου...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
μου λέει τώρα ο πατέρας μου ότι ούτε τα 2 μόρια παίρνω απο το οικονομικό κριτήριο οπότε μένω με 2μιση 😂 εξάλλου το μηχανογραφικό έχει συμπληρωθεί τώρα και προτίμησα ρέθυμνο 4η επιλογή (αν δε πιάσω πάντειο που είναι πρώτη επιλογή μεταπηδώ αμέσως στην τέταρτη εφόσον εκπα και απθ -2η και 3η επιλογή- είναι άπιαστες με τα μόρια μου) αντί για ιωάννινα γεγονός που μου στερεί τη δυνατότητα μετεγγραφής εφόσον μένω ηράκλειο. Επομένως θα το εκτιμούσα πολύ να κοιτάξετε την ευθεία είσοδο μου...
Ναι το μονο που καταλαβα ειναι οτι εχει 2,5 μορια για παντειο..
ψυχραιμια //ειναι αρκετα για παντειο..
Οταν ηρεμισεις θα μου γραψεις καθαρα για τα αλλα και θα τα δουμε,
Τωρα θα δουμε την ευθεια για παντειο
Αλλα για μενα πρεπει να περιμενεις ( εντος ημερας παντως) διοτι εχουμε τωρα ενα παιδακι στο εξωτερικο που ειναι σε κινδυνο υγειας.
 

Mammy Nun

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Καλημερα
Τους μεγαλους τους θελουνε να ησυχάζουν τα ανήσυχα νεουδια στα αμφιθεατρα.
Αλλα δεν εχετε κανενα μεγαλο .. στα 30 ειναι βρεφος.
Περα απο την πλακα...τα 0 μορια μετεγγραφης ειναι ενα καλο διαβατηριο για την Ιστορια ΕΚΠΑ.
Τον κοφτη 2750 πρεπει να περνα.
Εδω και η εικονα απαιτησεων μετεγγραφων της σχολης αυτης.
Σχολη αδεια και καρφωμενη στα 0 μορια διαχρονικα.
View attachment 135453
View attachment 135452
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ο στατηγακης ειναι πολυ καλος αλλα δεν πεφτει ποτε μεσα .
Κανει τις καλυτερες προβλεψεις αλλα παραμενουν προβλεψεις.
Ειδικα τωρα που δεν υπαρχουν αντικειμενικα στοιχεια.
Δεν εχεις λογο να πας ρεθυμνο αν τσακισει και δεν θελεις εσυ ....το παντειο ειναι πολυ γλυκο στις μετεγγραφες.

View attachment 135454


Ποσο ''πλουσιος'' εισαι?
Κάνεις λάθος. Το 2022 που έδιναν τα παιδιά μου έπεσε μέσα ενώ όλοι οι άλλοι έλεγαν όχι.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,350 μηνύματα.
για τον στρατηγάκη η άποψη σας ποια είναι; Θεωρείτε πέφτει μέσα στις προβλέψεις του; Διάβασα μόλις τις τελικές εκτιμήσεις του και δε με βάζει αθήνα ψυχολογία για 30 μόρια... Υπάρχει ελπίδα να πέσει έξω ή μάλλον να ξεκινήσω να ψάχνω σπίτι στο Ρέθυμνο;
30 μορια σε προβλεψεις δεν ειναι τιποτα , προφανως εχεις ελπιδες αλλα εισαι οριακα .
Και το ρεθυμνο παντως εχει πολυ ενδιαφερουσα σχολη , αν δεν κανω λαθος ειναι η μονη που εστιαζει στην βιοψυχολογια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Το 2022 που έδιναν τα παιδιά μου έπεσε μέσα ενώ όλοι οι άλλοι έλεγαν όχι.
Τρελαίνομαι για λαθη... καλη μου μαμμυ γιατι πρεπει ολος ο κοσμος να περιστρεφεται γυρω απο την ιατρικη και ημμυ εμπ..οκ πολυ σημαντικη ειναι αλλα 100,000 παιδια δινουμε 1000 μπαινουνε εκει... και ειναι ταβανι που ειναι η ευκολη δουλεια.
Τωρα τι εκανε ο στρατηγακης το 22 δεν ξερω .. Θα μεινω στην δικη μου εικονα.
 

mitsss

Νεοφερμένος

Ο mitsss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ το Γιάννη για την απάντησή του. Θέλω να ρωτήσω και το εξής.Ανακοίνωση των βάσεων να περιμένουμε ως 31/7/2024;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top