Βάσεις 2024 - Προβλέψεις - Πίνακες Στατιστικών

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ναι, καταλαβαίνω απλώς δεν ήξερα ότι γίνεται να αλλάξεις σχολή. Αρκεί δηλαδή να πιάνεις τα μόρια;
Θα το πω στην κολλητή μου που δίνουν τα δίδυμα της φέτος νομίζω θα τη βοηθήσει.
Να πιάνεις τα μόρια, να την έχεις δηλώσει στο μηχανογραφικό και να έχει θέσεις από μετεγγραφή, ορφανή που λέει και ο Γιάννης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο άμα δεν πετύχει η μεταγραφή στη σχολή που είναι πιο κοντά στο τόπο κατοικίας σου. Τότε κάνεις νέο μηχανογραφικό με σχολές που είναι από κάτω και βάζεις μέχρι 5 νομίζω
Ταυτόχρονα γίνονται οι αιτήσεις μετεγγραφής και μετακίνησης
 

savvas l

Νεοφερμένος

Ο savvas l αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Τουρισμού Ιονίου και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Να πιάνεις τα μόρια, να την έχεις δηλώσει στο μηχανογραφικό και να έχει θέσεις από μετεγγραφή, ορφανή που λέει και ο Γιάννης
Ορφανή χωρίς κιμά δηλαδή? 🤪
Προφανώς πρέπει να περνάει και τον κόφτη των 2750 μορίων στη σχολή που θέλει να πάρει μεταγραφή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να πιάνεις τα μόρια, να την έχεις δηλώσει στο μηχανογραφικό και να έχει θέσεις από μετεγγραφή, ορφανή που λέει και ο Γιάννης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ταυτόχρονα γίνονται οι αιτήσεις μετεγγραφής και μετακίνησης
Ναι ναι αυτό εννοώ γιατί αλλιώς θα ήταν τεράστια ταλαιπωρία και πολύ χρονοβόρο είναι στυλ παράλληλο μηχανογραφικό γιαυτους που δεν ξέρουν αν θα μπουν
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ορφανή χωρίς κιμά δηλαδή? 🤪
Προφανώς πρέπει να περνάει και τον κόφτη των 2750 μορίων στη σχολή που θέλει να πάρει μεταγραφή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι ναι αυτό εννοώ γιατί αλλιώς θα ήταν τεράστια ταλαιπωρία και πολύ χρονοβόρο είναι στυλ παράλληλο μηχανογραφικό γιαυτους που δεν ξέρουν αν θα μπουν
Ωραία τα ορφανά γεμιστά 🤩
Ορφανή που δεν δέχεται μετεγγραφές ή αν είναι επαρχία να έχει συνήθως άδειες θέσεις από μετεγγραφές
Ναι ο κόφτης μπαίνει παντού
 

monika20

Νεοφερμένος

Η monika20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι καμία πρόβλεψη για τις βάσεις του 10% ;;
Υπάρχει κάπου ;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.

savvas l

Νεοφερμένος

Ο savvas l αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Τουρισμού Ιονίου και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Ωραία τα ορφανά γεμιστά 🤩
Ορφανή που δεν δέχεται μετεγγραφές ή αν είναι επαρχία να έχει συνήθως άδειες θέσεις από μετεγγραφές
Ναι ο κόφτης μπαίνει παντού
Γεμιστα χωρις κιμα ειναι μπλιαχ ..εκτος και ειναι απο χρυσοχερα.

1721372897986.png

1721373085650.png
 

Maria.s

Νεοφερμένος

Η Maria.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η σχολή των ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών είναι στο πανεπιστήμιο Πελοποννήσου και όχι στο πανεπιστήμιο της πατρασ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα οι βάσεις στο 2ο πεδίο θα πέσουν, ή Πάτρα γιατί να ανέβει?
Στισ χαμηλόβαθμεσ σχολεσ λένε άνοδο των βάσεων ,καθώς οι περισσότεροι έγραψαν 14 έως 10 χιλιάδες μόρια
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.

marina.marina

Νεοφερμένος

Η marina.marina αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να πας σε άλλη σχολή. Στην ίδια σχολή σε άλλη πόλη, το καταλαβαίνω αλλά σε άλλη σχολή? Με ποια δικαιολογία? Το μετάνιωσα?
Πχ εμένα ο γιος μου πήρε μετεγγραφη για Αθήνα λόγω της κόρης μου, μια φίλης τους πήρε μετεγγραφη με κοινωνικά κριτήρια. Στην ίδια σχολή όμως, όχι αλλού
Η μετακίνηση έχει την εξής έννοια. Περνάω πχ στο χημικό Πάτρας και δεν πιάνω της Αθήνας. Δηλώνω το τμήμα της Πάτρας και προσπαθώ να μετεγγραφώ στην Αθήνα. Αν δεν τα καταφέρω ζητώ να με μετακινήσουν σε όποια από τις άλλες σχολές είναι άδεια που είχα δηλώσει στο Μηχανογραφικό μου και θα περνούσα επειδή συγκεντρώνω τα μόρια, αν δε δήλωνα το τμήμα εκτός Αθηνών. Η μετακίνηση δλδ είναι μια διάταξη που βοηθά το φοιτητή να μην ξεμείνει μακριά από την εστία του σε περίπτωση που αποτύχει η μετεγγραφή
 

mitsss

Νεοφερμένος

Ο mitsss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά θα ρωτήσω και εδώ αν έχετε την καλοσύνη να με βοηθήσετε.
ΟΔΕ και ΔΕΤ ΟΠΑ τι εκτίμηση έχουμε;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Η μετακίνηση έχει την εξής έννοια. Περνάω πχ στο χημικό Πάτρας και δεν πιάνω της Αθήνας. Δηλώνω το τμήμα της Πάτρας και προσπαθώ να μετεγγραφώ στην Αθήνα. Αν δεν τα καταφέρω ζητώ να με μετακινήσουν σε όποια από τις άλλες σχολές είναι άδεια που είχα δηλώσει στο Μηχανογραφικό μου και θα περνούσα επειδή συγκεντρώνω τα μόρια, αν δε δήλωνα το τμήμα εκτός Αθηνών. Η μετακίνηση δλδ είναι μια διάταξη που βοηθά το φοιτητή να μην ξεμείνει μακριά από την εστία του σε περίπτωση που αποτύχει η μετεγγραφή
πολυ σωστη η κυρια ....και αυτος ειναι ο σκοπος των μετακινησεων αλλα απο την κακια τους κανανε το αναποδο .
 

Fofi

Νεοφερμένος

Η Fofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ακούγονται διαφορα για τις βάσεις του 2ου πεδίου....εμένα με ενδιαφέρει το γεωλογικο απθ ,πως πιστεύετε ότι θα κυμανθεί η βάση του τμήματος;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Ακούγονται διαφορα για τις βάσεις του 2ου πεδίου....εμένα με ενδιαφέρει το γεωλογικο απθ ,πως πιστεύετε ότι θα κυμανθεί η βάση του τμήματος;
Το κους κους ειναι μια θεραπευτικη μεθοδος της κοινωνιας ..εγω το απεχθανομαι ομως προς το παρον ..

Γεωλογια ΑΠΘ ...και θεικη επιστημη και βαρβατη και δυσκολη
Περυσι ΕΒΕ 9,87 και 9875 μορια
Φετος ΕΒΕ 9,72 και 9725 μορια ....καρφωτη δειχνει.
Πηδας εβε..δηλωνεις μπηκες... αδεια σχολη 71/85

ε τωρα αν κατι στραβωσει...μπορεις αν θες να το κανεις και πιο περιπετεια Αν εχεις την εβε αλλα λιγοτερα μορια απο βαση ΑΠΘ ( πολυ δυσκολο) μπες πατρα με 9600 μειον μορια και ελα με ανετη μετεγγραφη περιπατο απθ.
1721389025535.png

Το ετος 2022 και 2023 δεν αναφερεται διοτι δεν ζητησε κανεις .
 

Συνημμένα

  • 1721388517873.png
    1721388517873.png
    16.7 KB · Εμφανίσεις: 21
Τελευταία επεξεργασία:

maria damianou

Νεοφερμένος

Η maria damianou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα λίγο να με κατατοπισετε αν μπορείτε. Έδωσα φέτος πανελλήνιες μετά από πολλά χρόνια και συγκέντρωσα 10.500 μόρια. Είμαι μητέρα 3 ανηλίκων παιδιών και ενδιαφέρομαι για ιστορικό αρχαιολογικό της Αθήνας. Θα ήθελα να μάθω (αν γνωρίζετε φυσικά) αν δικαιούμαι τα μόρια μετεγγραφής λόγω κοινωνικών και οικονομικών κριτηρίων (5 μόρια). Ευχαριστώ πολύ
 

Bleach_enjoyer

Νεοφερμένος

Ο Bleach_enjoyer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χαίρετε, πως πιστεύετε ότι θα διακυμανθούν η βάση του τμήματος Χρηματοοικονομικών και τραπεζικής δοίηκησης του Πειραιά?

Το τμήμα είναι προσβάσιμο από το 4ο και το 2ο πεδίο. Προσωπικά φοβάμαι ότι οι μαθητές που πήραν 16+ αν δε καταφέρουν να μπουν σε τμήματα πληροφορικής θα τη κυνηγήσουν και θα ανεβασουν τη βάση του τμήματος πάνω από 600 μόρια ή πιθανόν αυτό να προκύψει από μαθητές του 2ου πεδίου.

Πιστεύετε ότι μπορεί να ανέβει η βάση του τμήματος πάνω από 625 μόρια?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα λίγο να με κατατοπισετε αν μπορείτε. Έδωσα φέτος πανελλήνιες μετά από πολλά χρόνια και συγκέντρωσα 10.500 μόρια. Είμαι μητέρα 3 ανηλίκων παιδιών και ενδιαφέρομαι για ιστορικό αρχαιολογικό της Αθήνας. Θα ήθελα να μάθω (αν γνωρίζετε φυσικά) αν δικαιούμαι τα μόρια μετεγγραφής λόγω κοινωνικών και οικονομικών κριτηρίων (5 μόρια). Ευχαριστώ πολύ
Καλημερα
Αυτο που λετε εχει ξαναγινει στην ιδια σχολη αλλα απθ με την διαφορα οτι η μαμα ηταν πολυτεκνη.
Η τριτεκνια αποδεικειεται με το πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης ..οκ
Το μονο προβλημα που βλεπω ειναι οτι η πλατφορμα θα ισως δωσει 2,5 μορια και οχι 3 που πρεπει...και αυτο ειναι και τελος ... μετα παμε ενσταση αλλα δεν συγκινούνται.
Τωρα απο οικονομικα μορια εσεις ξερετε.
Ενταξει ομως η σχολη αρχαιολογιας ιστοριας αθηνας δεν ζητα και τιποτα δυσκολο ..και με 0 μορια παιζει... διαχρονικως.

1721391565764.png

Καλη σιγουρη επιτυχια
 

Alex81

Νεοφερμένος

Η Alex81 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μηχανογραφικο τέλος για το 2024.καλη επιτυχία σε όλους....!καμία πρόβλεψη για αστυφυλακων?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Χαίρετε, πως πιστεύετε ότι θα διακυμανθούν η βάση του τμήματος Χρηματοοικονομικών και τραπεζικής δοίηκησης του Πειραιά?

Το τμήμα είναι προσβάσιμο από το 4ο και το 2ο πεδίο. Προσωπικά φοβάμαι ότι οι μαθητές που πήραν 16+ αν δε καταφέρουν να μπουν σε τμήματα πληροφορικής θα τη κυνηγήσουν και θα ανεβασουν τη βάση του τμήματος πάνω από 600 μόρια ή πιθανόν αυτό να προκύψει από μαθητές του 2ου πεδίου.

Πιστεύετε ότι μπορεί να ανέβει η βάση του τμήματος πάνω από 625 μόρια?
Λοιπον καλημερα
Σε διαβεβαιω οτι το 2ο πεδιο δεν εχει κανενα ενδιαφερον για αυτη την σχολη ειναι αλλου..επειτα ειναι τρομερη μειοψηφια... 27000 4ο και μολις 13500 2ο.
Ο κομπιουτεραδες παλι αυτων των μοριων ειναι τοσο προγραμματισμενοι στην ευκολη πληροφορικη που και την μηχανικων πληροφορικης την βλεπουν καπως. Ανταγωνιστες σου ειναι μονο τα παιδια της ΑΟΘ και των Μαθηματικων...Επειτα η δημοφιλια και των δυο αυτων αντικειμενων ειναι σε πτωση. Οι τραπεζες κλεινουν και απολυουν.
Τωρα θα μαντεψουμε και τα νουμερα...wait

Σταθερη και ως 100+ μορια κατω (14775 περυσι)
Ειναι πολυ σταθερος ο χωρος που κινηται χωρις διπλανες επιρροες
Συντελεστες μαθηματων flat

επανω 2024
1721394883739.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bleach_enjoyer

Νεοφερμένος

Ο Bleach_enjoyer αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπον καλημερα
Σε διαβεβαιω οτι το 2ο πεδιο δεν εχει κανενα ενδιαφερον για αυτη την σχολη ειναι αλλου..επειτα ειναι τρομερη μειοψηφια 27000 4ο και μολις 13500 2ο.
Ο κομπιουτεραδες παλι αυτων των μοριων ειναι τοσο προγραμματισμενοι στην ευκολη πληροφορικη που και την μηχανικων πληροφορικης την βλεπουν καπως. Ανταγωνιστες σου ειναι μονο τα παιδια της ΑΟΘ και των Μαθηματικων...Επειτα η δημοφιλια και των δυο αυτων αντικειμενων ειναι σε πτωση. Οι τραπεζες κλεινουν και απολυουν.
Τωρα θα μαντεψουμε και τα νουμερα...wait

Σταθερη και ως 100+ μορια κατω (14775 περυσι)
Ειναι πολυ σταθερος ο χωρος που κινηται χωρις διπλανες επιρροες
Συντελεστες μαθηματων flat

View attachment 135426
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top