Βάσεις 2024 - Προβλέψεις - Πίνακες Στατιστικών

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,968 μηνύματα.
B6E85550-1E45-47D5-AC72-0AD0E7D84B32.jpeg
 

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 454 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι έως και ανούσιο σε αυτην την φαση απλά να το βγάλω απο μέσα μου. Εγώ φέτος για την σχολή πληροφορικης στο Χαροκόπειο συγκέντρωσα 16.720 μόρια με την περσινή βάση να είναι στα 16910. Υπάρχουν ελπίδες να κατέβει κατά 190 μόρια η βάση φέτος έτσι ώστε ακόμα και να μπω τελευταία στη σχολή ή να σταματήσω να δίνω ελπίδες και σε αυτό.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,968 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι έως και ανούσιο σε αυτην την φαση απλά να το βγάλω απο μέσα μου. Εγώ φέτος για την σχολή πληροφορικης στο Χαροκόπειο συγκέντρωσα 16.720 μόρια με την περσινή βάση να είναι στα 16910. Υπάρχουν ελπίδες να κατέβει κατά 190 μόρια η βάση φέτος έτσι ώστε ακόμα και να μπω τελευταία στη σχολή ή να σταματήσω να δίνω ελπίδες και σε αυτό.
ΝΑΙ.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.
Είναι σχολή και από τα δύο πεδία, κυρίως από τέταρτο του γράψανε λίγο καλύτερα, ποτέ δε ξέρεις
Πάντως υπάρχουν και τα ψηφιακά συστήματα στον Πειραιά που είναι πολύ καλή σχολή και έδινε και διδακτική επάρκεια
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Η πρόβλεψή μου για τις ιατρικές είναι 200 μόρια πάνω από την πρόβλεψη του Στρατηγάκη.
Και το 2022 και το 2023 είχε απόκλιση 200 μόρια. Πέρυσι είδα ότι είχα τα 200 μόρια διαφορά από την εκτίμησή του και λέω ε έχω ελπίδες και τελικά είχα δίκιο😭😭
Νταξει προφανώς το λέω με ύφος ανάμεσα στο σοβαρό και στο αστείο αλλά όντως αυτό έγινε…

Με αγχώνουν οι προβλέψεις τύπου «η ιατρική Αλεξανδρούπολης θα πέσει στα χ μόρια» γιατί έχω περάσει από τη φάση να κρέμομαι από τα χείλη του καθενός στατιστικού μέχρι να βγουν οι βάσεις και δεν ήταν ωραιο αίσθημα…ένας μήνας έμεινε λίγη υπομονή ακόμα🫡
 

YMAT

Νεοφερμένος

Η YMAT αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Με 18250 μόρια πόσο πιθανή θεωρείτε ότι είναι η Ιατρικη Αλεξανδρουπολης;
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 778 μηνύματα.
Εδώ βλέπουμε τα στατιστικά στοιχεία σε σχέση με το 2023
Έκθεση ίδιοι αριστούχοι
Βιολογία σχεδόν 1000 παραπάνω
Φυσική περίπου 900 μείον
Χημεία περίπου 700 παραπάνω
Οι ιατρικές πλην της Πάτρας έχουν ισάξια όλα τα μαθήματα
Συμπέρασμα στα ίδια οι βάσεις και ίσως μικρή αύξηση

Παρατηρήστε ότι κάτω από 17 οι βαθμοί δεν έχουν ιδιαίτερη αυξομείωση στα δύο χρόνια
Ένα πρώτο συμπερασμα, και οι μεσαίες και χαμηλές σχολές θα έχουν αντίστοιχη πορεία των υψηλόβαθμων
Δικά μου συμπεράσματα βεβαίως βεβαίως, το πόσο είναι σωστά θα φανεί
Τα ίδια με εσένα λέει και ο Στρατηγάκης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αχ μαρεσουν οι μαμμυ του πιστευε και μη ερευνα.
Αυτοι που εγραψαν για τον ανθρακα του θησαυρού κανουν αβαντες στον Πιερακακη.
Γενικως παντως το λιγο ειναι αδιαφορο το υπερβολικο ειναι το αντιληπτο.
Μονο ο στρατηγακης θα μας πει την αληθεια.
Ο Στρατηγάκης Τζονυ είπε τα ίδια με εμένα. Και μάλιστα δίνει αύξηση των ιατρικών κατά 150 μόρια
 

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 454 μηνύματα.
Είναι σχολή και από τα δύο πεδία, κυρίως από τέταρτο του γράψανε λίγο καλύτερα, ποτέ δε ξέρεις
Πάντως υπάρχουν και τα ψηφιακά συστήματα στον Πειραιά που είναι πολύ καλή σχολή και έδινε και διδακτική επάρκεια
αυτό φοβάμαι ότι είναι στα 2 πεδία. Ίσως λόγω φυσικής κάτι επηρεάσει. Ναι την γνωρίζω την σχολή θα την δηλώσω 5η 6η
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,128 μηνύματα.
αυτό φοβάμαι ότι είναι στα 2 πεδία. Ίσως λόγω φυσικής κάτι επηρεάσει. Ναι την γνωρίζω την σχολή θα την δηλώσω 5η 6η
Η βαση σχολων που ειναι υπο το 2ο και 4ο πεδιο οριζεται μονο απο το 4ο.
Αυτο ειναι και το κολπο που χρησιμοποιουν οι σχολες για να εχουν φοιτητες (ενω δεν ειχαν λογω εβε) και υψηλοτερη βαση, βαζουν την σχολη τους και στο 4ο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα ίδια με εσένα λέει και ο Στρατηγάκης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ο Στρατηγάκης Τζονυ είπε τα ίδια με εμένα. Και μάλιστα δίνει αύξηση των ιατρικών κατά 150 μόρια
ε τι να πω μαμμυ? ..αφου εχεις συμμαχια με μεγαλες δυναμεις? μα ποτε μιλησε ?μπαμπακια ειχα και δεν τον ακουσα.
Ο στρατηγακης παντα με αρεσε διοτι τοτε τον καλο καιρο των στατιστικων μοριων μπορουσα να διαφωνησω μαζι του και να τον κερδισω...τωρα οτι πει ο ντελβες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

lado

Νεοφερμένος

Ο lado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας! Στο Μηχανικών Πληροφορικής και Υπολογιστών στο παδα, πιστεύετε θα υπάρξει πτώση ή άνοδος στις βάσεις?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,128 μηνύματα.
Γεια σας! Στο Μηχανικών Πληροφορικής και Υπολογιστών στο παδα, πιστεύετε θα υπάρξει πτώση ή άνοδος στις βάσεις?
Η σχολη αυτη εγινε πολυτεχνικη και πρεπει λογικα να ανεβει επειδη ειναι αθηνα.
Λιγοι ομως το ξερουν αυτο και κυριως αυτη ηταν παντα στο τοπ μοριων απο τις αλλες ομοιες.
Οποτε σταθεροτης και κατι λιγο ανοδο .... αν τραβηξει κατι απο το ceid της πατρας
 

lado

Νεοφερμένος

Ο lado αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η σχολη αυτη εγινε πολυτεχνικη και πρεπει λογικα να ανεβει επειδη ειναι αθηνα.
Λιγοι ομως το ξερουν αυτο και κυριως αυτη ηταν παντα στο τοπ μοριων απο τις αλλες ομοιες.
Οποτε σταθεροτης και κατι λιγο ανοδο .... αν τραβηξει κατι απο το ceid της πατρας
Μακάρι να ανέβει μέχρι 200 μόρια οχι παραπάνω. Αλλα μου φαίνεται δύσκολο να συμβεί.
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Τα ίδια με εσένα λέει και ο Στρατηγάκης.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ο Στρατηγάκης Τζονυ είπε τα ίδια με εμένα. Και μάλιστα δίνει αύξηση των ιατρικών κατά 150 μόρια
μαλλον φοβηθηκε απο περυσι και ειπε φετος να το παιξει πιο συντηρητικα και να πει για ανοδο:1eye:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,128 μηνύματα.
μαλλον φοβηθηκε απο περυσι και ειπε φετος να το παιξει πιο συντηρητικα και να πει για ανοδο:1eye:
Εστι ακριβως ...εγω θελω να πεσουνε να μπουνε τα παιδακια μεσα να το ευχαριστηθουνε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μακάρι να ανέβει μέχρι 200 μόρια οχι παραπάνω. Αλλα μου φαίνεται δύσκολο να συμβεί.
ε τι να σε πω...? δεν βλεπω ανταγωνιστη να μαζεψει πραμα..
Λες να φυγουν απο το εκπα το οπα το παπει και το χαροκοπειο να πανε εκει..μπα δεν πανε φοβουνται το ξεροψυσιμο.
Αν ηταν θα πηγαιναν και περυσι ...ειχε μαστερ η σχολη.
Για ανοδο μοριων μετεγγραφης ναι εκει βλεπω ..( 0 ειταν περυσι)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 454 μηνύματα.
Η βαση σχολων που ειναι υπο το 2ο και 4ο πεδιο οριζεται μονο απο το 4ο.
Αυτο ειναι και το κολπο που χρησιμοποιουν οι σχολες για να εχουν φοιτητες (ενω δεν ειχαν λογω εβε) και υψηλοτερη βαση, βαζουν την σχολη τους και στο 4ο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ε τι να πω μαμμυ? ..αφου εχεις συμμαχια με μεγαλες δυναμεις? μα ποτε μιλησε ?μπαμπακια ειχα και δεν τον ακουσα.
Ο στρατηγακης παντα με αρεσε διοτι τοτε τον καλο καιρο των στατιστικων μοριων μπορουσα να διαφωνησω μαζι του και να τον κερδισω...τωρα οτι πει ο ντελβες.
Τέλεια! Άρα ούτε Αθήνα περνάμε γειι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,128 μηνύματα.

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 454 μηνύματα.
Για να το παμε απο την αρχη...τι σχολη θες ..?απο μορια κατι ειπες νομιζω
Πρώτη επιλογή θα βάλω σίγουρα εφαρμοσμένη πληροφορική Θεσσαλονίκης αν και δε νομίζω να μπω γιατί την χάνω για 405 μόρια (δύσκολο να κατέβει τόσο πλέον), δεύτερη επιλογή είναι η πληροφορική στο Χαροκόπειο την οποία και την χάνω πάλι για 190 μόρια, και έχει βάση 16910
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,128 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή θα βάλω σίγουρα εφαρμοσμένη πληροφορική Θεσσαλονίκης αν και δε νομίζω να μπω γιατί την χάνω για 405 μόρια (δύσκολο να κατέβει τόσο πλέον), δεύτερη επιλογή είναι η πληροφορική στο Χαροκόπειο την οποία και την χάνω πάλι για 190 μόρια, και έχει βάση 16910
σουπερ... μις κομπιουτερου..
ειχες ασχοληθει με μορια μετεγγραφης ... ποσα υπολογισες?
 

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 454 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,128 μηνύματα.
Δεν ασχολήθηκα όχι. Άρα δεν υπάρχει ελπίδα έτσι;
Λοιπον ακου καλη μου ευελπιδα .
Αφου θες να γινεις πληροφορικου ..θα γινεις..
Θα κανεις μηχανογραφικο και θα δηλωσεις πληροφορικες ..οπως του εκπα, οπα (αν το θες) παπει , χαροκοπειο, παμακ , κρητη, λαμια , τριπολη κερκυρα..οτι θες απο αυτα. και σε καποιο θα περασεις ...
Και θα γραφεις κανονικα ηλεκτρονικα αλλα δεν θα πατησεις.
Μην μου δηλωσεις καμια μη αντιστοιχη.

Την πρωτη οκτωβριου θα πας στο Εκπα στα Ηλισια εκει στο δασος στην σχολη πληροφορικης... εκει θα κατσεις μια εβδομαδα να δεις τι παιζει.
Κυλικειο δεν εχουν ντελιβερυ κανουν .δροσια εχει μεσα στα δεντρα ειναι

Την αλλη εβδομαδα θα πας στη πληροφορικη ΟΠΑ στην πατησιων και θα κανεις τα ιδια να δεις αν σου κανει. Εκει κυλικειο εχουν... προσεξε μην φας καμια μολοτφ στο κεφαλι..
Ωραια τα καναμε ...
Στις 15 οκτωβρη θα κανεις αιτηση μετεγγραφης και θα πας στην σχολη που επελεξες και τελος.

Εικονα μετεγγραφων ΟΠΑ..σχολη αδεια

1719735623282.png

Εικονα μετεγγραφων ΕΚΠΑ..σχολη αδεια

1719735673267.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top