Βάσεις 2024 - Προβλέψεις - Πίνακες Στατιστικών

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,127 μηνύματα.
Καποιο παιδι με ρωτησε για τις βασεις ιατρικων ( αλλα δεν θυμαμαι ποιο) και του ειπα περιμενε.
Η δικη μου αποψη μελετωντας αυτα τα ασταθη στατιστικα που δινουν ειναι οτι: Η ιατρικη αλεξανδουπολης θα πεσει κατα 300-350 μορια.
Περυσι 18300
Φετος 17900+ ως 18000
Αναλογη μειωση θα εχουν και οι αλλες ..αυτες οι σχολες εινα σκαλακια των 100 μοριων απο την προηγουμενη και η αθηνα των 200.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 777 μηνύματα.
Είμαι 200 μόρια πάνω από την περσινή βάση της 2ης επιλογής μου 🥹 Ας ελπίσουμε να μην υπάρξει άνοδος, και αν υπάρξει να μην είναι μεγάλη.
Ποια είναι η δεύτερη επιλογή σου?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καποιο παιδι με ρωτησε για τις βασεις ιατρικων ( αλλα δεν θυμαμαι ποιο) και του ειπα περιμενε.
Η δικη μου αποψη μελετωντας αυτα τα ασταθη στατιστικα που δινουν ειναι οτι: Η ιατρικη αλεξανδουπολης θα πεσει κατα 300-350 μορια.
Περυσι 18300
Φετος 17900+ ως 18000
Αναλογη μειωση θα εχουν και οι αλλες ..αυτες οι σχολες εινα σκαλακια των 100 μοριων απο την προηγουμενη και η αθηνα των 200.
Εγώ σε είχα ρωτήσει αλλά τώρα που βλέπω ότι γράψαν καλύτερα από ότι έλεγαν και δεν έγινε η σφαγή που λέγαν πιστεύω πως μάλλον σχεδόν στα ίδια θα είναι οι ιατρικές. Ίσως λίγο πιο κατω, αλλά το 300-350 δεν το βλέπω, υπερβολικό μου φαίνεται. Κάπου στα 100 μόρια το πολύ να ανέβουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,959 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,228 μηνύματα.

BatGuin

Νεοφερμένος

Ο BatGuin αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καποιο παιδι με ρωτησε για τις βασεις ιατρικων ( αλλα δεν θυμαμαι ποιο) και του ειπα περιμενε.
Η δικη μου αποψη μελετωντας αυτα τα ασταθη στατιστικα που δινουν ειναι οτι: Η ιατρικη αλεξανδουπολης θα πεσει κατα 300-350 μορια.
Περυσι 18300
Φετος 17900+ ως 18000
Αναλογη μειωση θα εχουν και οι αλλες ..αυτες οι σχολες εινα σκαλακια των 100 μοριων απο την προηγουμενη και η αθηνα των 200.
Πως κατέληξες σε αυτή την πρόβλεψη? Ναι μεν, απο τη μία, έχουμε μείωση των αριστούχων σε φυσική κατά το ήμισυ, απο την άλλη ,όμως, παρατηρούμε αισθητή αύξηση στους αντίστοιχους αριστούχους βιολογίας και χημείας. Η αύξηση αυτή όχι μόνον αντισταθμίζει την σχετική μείωση που επέφερε η φυσική, αλλά , ενδεικτικά και καθαρά μαθηματικά, φαίνεται να την υπερνικά κιόλας.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους, δε λέω που είμαι γτ θα με ματιάσετε, δε λέω τι κάνω γτ θα με ματιάσετε, απλά κάνω κάτι και είμαι κάπου.
Tα ιδια κανεις και συ ωρες ωρες σκεφτομαι οτι εχετε διπλους λογαριασμους
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,228 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 777 μηνύματα.
Δεν τη λέω γιατί θα με ματιάσουμε
Φτου φτου....στα όρη στα άγρια βουνά.....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πέρα από την πλάκα έκανα έναν χρόνο κοντά να τους πω ποια σχολή θέλω 😂
Το επιβεβαιώνω. Ρωτούσα και μου έλεγες θα πω όταν περάσω 😂😂
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6,959 μηνύματα.
Ακόμα και εμένα μου το είπε όταν ανακοινώθηκαν οι βαθμοί :cray:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 10,228 μηνύματα.
Δε σας το είχα κάνει και δύσκολο, είχε περάσει όλο το ζωικό βασίλειο από αβαταρ μου 😂. Αλλά μη μιλάμε άλλο για μένα και χαλάμε το θρεντ, νιώθω άσχημα 🥹
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Γειά σας μετά από σχεδόν ένα έτος!

Στατιστικά και πρόβλεψη της ΕΒΕmin στα ΓΕΛ 90%... 1ο 9.18, 2ο 9,.70, 3ο 9.58 και 4ο 8.34!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,127 μηνύματα.
Ποια είναι η δεύτερη επιλογή σου?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγώ σε είχα ρωτήσει αλλά τώρα που βλέπω ότι γράψαν καλύτερα από ότι έλεγαν και δεν έγινε η σφαγή που λέγαν πιστεύω πως μάλλον σχεδόν στα ίδια θα είναι οι ιατρικές. Ίσως λίγο πιο κατω, αλλά το 300-350 δεν το βλέπω, υπερβολικό μου φαίνεται. Κάπου στα 100 μόρια το πολύ να ανέβουν.
Αχ μαρεσουν οι μαμμυ του πιστευε και μη ερευνα.
Αυτοι που εγραψαν για τον ανθρακα του θησαυρού κανουν αβαντες στον Πιερακακη.
Γενικως παντως το λιγο ειναι αδιαφορο το υπερβολικο ειναι το αντιληπτο.
Μονο ο στρατηγακης θα μας πει την αληθεια.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Γειά σας μετά από σχεδόν ένα έτος!

Στατιστικά και πρόβλεψη της ΕΒΕmin στα ΓΕΛ 90%... 1ο 9.18, 2ο 9,.70, 3ο 9.58 και 4ο 8.34!
τόσο υψηλές; επειδή δεν εχω καταλάβει ακριβώς πως λειτουργεί η εβε , εαν καποιος έχει γραψει κατω απο αυτη σε ενα μαθημα δεν μπορεί να δηλώσει τη σχολή στο μηχανογραφικο ή ισχύει για τον μέσο όρο των μαθημάτων;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,127 μηνύματα.
τόσο υψηλές; επειδή δεν εχω καταλάβει ακριβώς πως λειτουργεί η εβε , εαν καποιος έχει γραψει κατω απο αυτη σε ενα μαθημα δεν μπορεί να δηλώσει τη σχολή στο μηχανογραφικο;
Σμαρω η εβε ειναι ο μεσος ορος των 4 μαθηματων του πεδιου επι τον συντελεστη που βαζει καθε σχολη (0.8 ως 1,2) ..οχι ενος μαθηματος..
Αν ο δικος σου ΜΟ δεν ισοφαριζει τουλαχιστον την εβε την σχολης .... η σχολη αυτη ειναι κρυμενη στο μηχανογραφικο..δεν την βλεπεις αρα δεν την δηλωνεις.
Και φτανουμε στο σημειο οταν δεν πιανεις καμια εβε να εχεις μεν μηχανογραφικο αλλα αδειο χωρις καμια σχολη να δηλωσεις.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Σμαρω η εβε ειναι ο μεσος ορος των 4 μαθηματων του πεδιου επι τον συντελεστη που βαζει καθε σχολη (0.8 ως 1,2) ..οχι ενος μαθηματος..
Αν ο δικος σου ΜΟ δεν ισοφαριζει τουλαχιστον την εβε την σχολης .... η σχολη αυτη ειναι κρυμενη στο μηχανογραφικο..δεν την βλεπεις αρα δεν την δηλωνεις.
Και φτανουμε στο σημειο οταν δεν πιανεις καμια εβε να εχεις μεν μηχανογραφικο αλλα αδειο χωρις καμια σχολη να δηλωσεις.
αα κατάλαβα , σε ευχαριστώ πολυ
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 793 μηνύματα.
Εδώ βλέπουμε τα στατιστικά στοιχεία σε σχέση με το 2023
Έκθεση ίδιοι αριστούχοι
Βιολογία σχεδόν 1000 παραπάνω
Φυσική περίπου 900 μείον
Χημεία περίπου 700 παραπάνω
Οι ιατρικές πλην της Πάτρας έχουν ισάξια όλα τα μαθήματα
Συμπέρασμα στα ίδια οι βάσεις και ίσως μικρή αύξηση

Παρατηρήστε ότι κάτω από 17 οι βαθμοί δεν έχουν ιδιαίτερη αυξομείωση στα δύο χρόνια
Ένα πρώτο συμπερασμα, και οι μεσαίες και χαμηλές σχολές θα έχουν αντίστοιχη πορεία των υψηλόβαθμων
Δικά μου συμπεράσματα βεβαίως βεβαίως, το πόσο είναι σωστά θα φανεί
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20240629-134758_Chrome.jpg
    Screenshot_20240629-134758_Chrome.jpg
    242.2 KB · Εμφανίσεις: 24
  • Screenshot_20240629-134815_Chrome.jpg
    Screenshot_20240629-134815_Chrome.jpg
    321.7 KB · Εμφανίσεις: 23
  • Screenshot_20240629-134856_Chrome.jpg
    Screenshot_20240629-134856_Chrome.jpg
    273.3 KB · Εμφανίσεις: 17
  • Screenshot_20240629-134907_Chrome.jpg
    Screenshot_20240629-134907_Chrome.jpg
    301.6 KB · Εμφανίσεις: 22

jorito

Νεοφερμένος

Η jorito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Συγκέντρωσα 16.130 μόρια στην θεωρητική κατεύθυνση , τα οποία με τους συντελεστές της κοινωνικής εργασίας παδα μειώνονται σε 15.980 ... Φοβάμαι τελικά πως δεν θα μπω , καθώς έχω αρνητική απόκλιση 210 μορίων με την περσινή βάση ( ήταν 16.190 ) και τα στατιστικά δείχνουν πως δεν θα υπάρξει τόση μείωση . Το πιο αστείο σενάριο είναι να την χάσω οριακά , αφού προβλέπεται να φτάσει 16.000 φέτος .
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 793 μηνύματα.
Συγκέντρωσα 16.130 μόρια στην θεωρητική κατεύθυνση , τα οποία με τους συντελεστές της κοινωνικής εργασίας παδα μειώνονται σε 15.980 ... Φοβάμαι τελικά πως δεν θα μπω , καθώς έχω αρνητική απόκλιση 210 μορίων με την περσινή βάση ( ήταν 16.190 ) και τα στατιστικά δείχνουν πως δεν θα υπάρξει τόση μείωση . Το πιο αστείο σενάριο είναι να την χάσω οριακά , αφού προβλέπεται να φτάσει 16.000 φέτος .
Λίγο που είδα τα στατιστικά του πεδίου σου, νομίζω ότι θα κυμανθούν στα περσινά επίπεδα με μικρές αυξομειώσεις
Δυστυχώς χωρίς συγκριτικά μορίων δεν υπάρχει ασφαλής πρόβλεψη
Σου εύχομαι να πραγματοποιηθεί το όνειρό σου
 

jorito

Νεοφερμένος

Η jorito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λίγο που είδα τα στατιστικά του πεδίου σου, νομίζω ότι θα κυμανθούν στα περσινά επίπεδα με μικρές αυξομειώσεις
Δυστυχώς χωρίς συγκριτικά μορίων δεν υπάρχει ασφαλής πρόβλεψη
Σου εύχομαι να πραγματοποιηθεί το όνειρό σου
Ουφ ευχαριστώ πολύ 💞
 

katerinavld

Νεοφερμένος

Η katerinavld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Στο 2ο πεδιο , οταν λεμε μειωση βασεων, ποσο περιπου πιστευετε;; Μπορει και 500 μορια;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top