Βάσεις 2024 - Προβλέψεις - Πίνακες Στατιστικών

ismember

Νεοφερμένος

Ο ismember αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ναι ενταξει η ξανθη ειναι πιο αξιολογη απο την κοζανη...
αλλα ο δικος μου στοχος ηταν να ερθεις 100% στο απθ..αυτο σχεδιασα.

Η σειρα που ειπα ειναι γενικης χρησης και τα καλυπτει ολα.. οποτε και αν τσακισει και η ξανθη να εισαι κοντα .... στην κοζανη...και μετα το μανατζαρουμε
Η αλήθεια είναι ότι στο 3 εγώ έχω βάλει το CEID της Πάτρας(δεν έχω υποβάλει ακόμα), όπου υπάρχει και εκεί εστία, χωρίς να με απασχολεί ιδιαίτερα ο παράγοντας απόσταση. Πόσο συχνά γυρνά ένας φοιτητής στο πατρικό του;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλά ιδανικό θα ήταν να είμαι Θεσσαλονίκη, από άποψη οικονομικών.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι στο 3 εγώ έχω βάλει το CEID της Πάτρας(δεν έχω υποβάλει ακόμα), όπου υπάρχει και εκεί εστία, χωρίς να με απασχολεί ιδιαίτερα ο παράγοντας απόσταση. Πόσο συχνά γυρνά ένας φοιτητής στο πατρικό του;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αλλά ιδανικό θα ήταν να είμαι Θεσσαλονίκη, από άποψη οικονομικών.
Το ceid να το βαλεις αν το θες ως σχολη.... αν μονος λογος ειναι η εστια ειναι αμφιβολο αν θα την παρεις και για ποσο θα την εχεις.
Τι να πω ... αυτο για μενα αυτο δεν ειναι στρατηγικο σχεδιο να χτυπησεις ημμυ απθ.

καλη τυχη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για επιλαχών αστυφυλακων ξέρουμε πόσους πήραν με τα περσινά δεδομένα?
αυτο που ζητας ειναι ειδικη πληροφορια ...καλυτερα να γραψεις στην ομαδα των αστυφυλακων αυτοι μαλλον θα ξερουν.
 

mitsss

Νεοφερμένος

Ο mitsss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά έχω ανηψιό που θέλει να δηλώσει ΟΠΑ.Έχω τελειώσει ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ(ναι κάποτε το ΛΟΧΡΗ ήταν πρώτο στις βάσεις,το μακρινό 2008) αλλά θέλει ΔΕΤ.Οι βάσεις του ΟΠΑ σε ΔΕΤ και ΟΔΕ πώς θα κινηθούν βάσει των όσων πιστεύετε/έχετε ακούσει/έχετε διαβάσει;
 

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς να πάρεις μεταγραφή σε παρεμφερές τμήμα (εκτός δηλαδή αυτών που αναφέρονται στο ΦΕΚ)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Γεια σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορείς να πάρεις μεταγραφή σε παρεμφερές τμήμα (εκτός δηλαδή αυτών που αναφέρονται στο ΦΕΚ)
Οχι δυστηχως μετεγγραφη μονο μεταξυ των ομαδων που αναφερονται στο φεκ.
Μπορεις ομως ως πρωτοετης να κανεις μετακινηση ...σε ασχετη αλλα του πεδιου ...σε επαρχια...εφοσον πιανεις την βαση της μενει αδεια απο μετεγγραφες και την εχεις δηλωμενη.
Μπορεις να σε ορφανη σχολη των αθηνων αν πιανεις βαση.
 

epos

Νεοφερμένος

Η epos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οχι δυστηχως μετεγγραφη μονο μεταξυ των ομαδων που αναφερονται στο φεκ.
Μπορεις ομως ως πρωτοετης να κανεις μετακινηση ...σε ασχετη αλλα του πεδιου ...σε επαρχια...

ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ???? ΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΣΘΗΝΑΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ????

εφοσον πιανεις την βαση της μενει αδεια απο μετεγγραφες και την εχεις δηλωμενη.
Μπορεις να σε ορφανη σχολη των αθηνων αν πιανεις βαση.
ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΡΦΑΝΗ ΣΧΟΛΗ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ???? ΓΙΑ ΣΧΟΛΗ ΣΘΗΝΑΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ????


ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΡΦΑΝΗ ΣΧΟΛΗ?
Ορφανη ειναι η σχολη που δεν εχει αντιστοιχη για μετεγγραφη

Ναι μετακινηση μονο προς επαρχια ( στην πραξη) ...Διοτι οι βασεις αθηνας ειναι πιο μεγαλες απο την επαρχια ... οποτε αν ειθελε καποιος επαρχια την εβαζε εξ αρχης.
Αν υποθεσουμε οτι εκανε λαθος και εβαλε επαρχια τοτε παλι σχεδον αδυνατο να μετακινηθει αθηνα διοτι η αθηνα γεμιζει απο μετεγγραφες και δεν εχει χωρο να δεχθει μετακινησεις..
Ε υπαρχουν και καποιες λιγες εξαιρεσεις ...πχ αγγλικη φιλολογια.
Υπαρχουν και μερικες τρυπες αλλα τις κρατω για μενα να κανω τον εξυπνο οταν μου το ζητανε.
 

giannis8krono

Νεοφερμένος

Ο giannis8krono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Οχι δυστηχως μετεγγραφη μονο μεταξυ των ομαδων που αναφερονται στο φεκ.
Μπορεις ομως ως πρωτοετης να κανεις μετακινηση ...σε ασχετη αλλα του πεδιου ...σε επαρχια...εφοσον πιανεις την βαση της μενει αδεια απο μετεγγραφες και την εχεις δηλωμενη.
Μπορεις να σε ορφανη σχολη των αθηνων αν πιανεις βαση.
γινεται να κανεις μετακινηση σε πανεπιστημιο της ιδιας περιφερειακης ενοτητας?
το ηρακλειο και τα χανια ειναι διαφορετικες περιφερειακες ενοτητες?
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ναι γίνεται για Αθήνα θεσσαλονικη σε λίγες σχολές, έτσι ήρθε πέρσι η φίλη μου από χημικό Ιωάννινα σε γεωπονία απθ γιατί πέρσι η γεωπονία δεν έπαιρνε μετεγγραφή
Μάλιστα όταν πήγε να κάνει την εγγραφή της, την κοιτούσαν στην γραμματεία σαν εξωγήινη χα χα
Δεν δεχόμαστε μετεγγραφή της είπαν, μα είμαι από μετακίνηση τους είπε
Αφού δεν πήρε την μετεγγραφή στο χημικό απθ, πήρε την γεωπονία απθ και δεν το μετάνιωσε καθόλου ούτε 10 % ήθελε φέτος ούτε τίποτα, γεωπονία μια χαρά
 

Maria.s

Νεοφερμένος

Η Maria.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η σχολή ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών στην Πάτρα πόση αύξηση αναμένεται στα μόρια ;
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μα οι βάσεις στο 2ο πεδίο θα πέσουν, ή Πάτρα γιατί να ανέβει?
 

Reader

Νεοφερμένος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Συνημμένα

  • Screenshot_20240719-011106.jpg
    Screenshot_20240719-011106.jpg
    241.1 KB · Εμφανίσεις: 36

Mammy Nun

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ναι γίνεται για Αθήνα θεσσαλονικη σε λίγες σχολές, έτσι ήρθε πέρσι η φίλη μου από χημικό Ιωάννινα σε γεωπονία απθ γιατί πέρσι η γεωπονία δεν έπαιρνε μετεγγραφή
Μάλιστα όταν πήγε να κάνει την εγγραφή της, την κοιτούσαν στην γραμματεία σαν εξωγήινη χα χα
Δεν δεχόμαστε μετεγγραφή της είπαν, μα είμαι από μετακίνηση τους είπε
Αφού δεν πήρε την μετεγγραφή στο χημικό απθ, πήρε την γεωπονία απθ και δεν το μετάνιωσε καθόλου ούτε 10 % ήθελε φέτος ούτε τίποτα, γεωπονία μια χαρά
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να πας σε άλλη σχολή. Στην ίδια σχολή σε άλλη πόλη, το καταλαβαίνω αλλά σε άλλη σχολή? Με ποια δικαιολογία? Το μετάνιωσα?
Πχ εμένα ο γιος μου πήρε μετεγγραφη για Αθήνα λόγω της κόρης μου, μια φίλης τους πήρε μετεγγραφη με κοινωνικά κριτήρια. Στην ίδια σχολή όμως, όχι αλλού
 

Reader

Νεοφερμένος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να πας σε άλλη σχολή. Στην ίδια σχολή σε άλλη πόλη, το καταλαβαίνω αλλά σε άλλη σχολή? Με ποια δικαιολογία? Το μετάνιωσα?
Πχ εμένα ο γιος μου πήρε μετεγγραφη για Αθήνα λόγω της κόρης μου, μια φίλης τους πήρε μετεγγραφη με κοινωνικά κριτήρια. Στην ίδια σχολή όμως, όχι αλλού
Νομίζω αυτό είναι η μετακίνηση,αν και δεν έχω καταλάβει καλά. Ο φοιτητής /η φοιτήτρια μπορεί να πάει σε διαφορετική σχολή του ίδιου πεδίου στην οποία όμως να περνάει σύμφωνα με τους βαθμούς στις Πανελλήνιες.
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να πας σε άλλη σχολή. Στην ίδια σχολή σε άλλη πόλη, το καταλαβαίνω αλλά σε άλλη σχολή? Με ποια δικαιολογία? Το μετάνιωσα?
Πχ εμένα ο γιος μου πήρε μετεγγραφη για Αθήνα λόγω της κόρης μου, μια φίλης τους πήρε μετεγγραφη με κοινωνικά κριτήρια. Στην ίδια σχολή όμως, όχι αλλού
Πρώτη επιλογή είχε το χημικό αλλά μόνο εντός θεσσαλονικης για οικονομικούς λόγους, έκανε μία προσπάθεια για μετεγγραφή που δεν πέτυχε και πήγε μετακίνηση στην δεύτερη επιλογή το γεωπονικό
Το χρήμα συνήθως είναι η αιτία και όλα τα παιδιά δεν θέλουν μόνο μία σχολή και μετά τίποτα άλλο, έχουν δύο τρεις στο μυαλό τους
Ούτε όλοι μπορούν ή θέλουν να περάσουν την δοκιμασία των πανελλαδικών δύο ή περισσότερες φορές
Ειδικά για το τρίτο πεδίο που γνωρίζω, μετά την ιατρική πολλοί είναι μεταξύ φαρμακευτικου, βιολογικού, χημικου, γεωπονία, αναλόγως των μορίων
 

peter347

Νεοφερμένος

Ο peter347 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Κτηνιατρική Καρδίτσα πως το βλέπεται να κινηθεί ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Βλέπετε*
καλημερα
ε ολα πεφτουν ..να μην παρει και αυτη το λουκουμακι της ...?ναι να παρει 150- κατω ..17200+ ( απο 17325)
 

Mammy Nun

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή είχε το χημικό αλλά μόνο εντός θεσσαλονικης για οικονομικούς λόγους, έκανε μία προσπάθεια για μετεγγραφή που δεν πέτυχε και πήγε μετακίνηση στην δεύτερη επιλογή το γεωπονικό
Το χρήμα συνήθως είναι η αιτία και όλα τα παιδιά δεν θέλουν μόνο μία σχολή και μετά τίποτα άλλο, έχουν δύο τρεις στο μυαλό τους
Ούτε όλοι μπορούν ή θέλουν να περάσουν την δοκιμασία των πανελλαδικών δύο ή περισσότερες φορές
Ειδικά για το τρίτο πεδίο που γνωρίζω, μετά την ιατρική πολλοί είναι μεταξύ φαρμακευτικου, βιολογικού, χημικου, γεωπονία, αναλόγως των μορίων
Ναι, καταλαβαίνω απλώς δεν ήξερα ότι γίνεται να αλλάξεις σχολή. Αρκεί δηλαδή να πιάνεις τα μόρια;
Θα το πω στην κολλητή μου που δίνουν τα δίδυμα της φέτος νομίζω θα τη βοηθήσει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,727 μηνύματα.
Ναι, καταλαβαίνω απλώς δεν ήξερα ότι γίνεται να αλλάξεις σχολή. Αρκεί δηλαδή να πιάνεις τα μόρια;
Θα το πω στην κολλητή μου που δίνουν τα δίδυμα της φέτος νομίζω θα τη βοηθήσει.
οχι δεν γινεται ... αυτο που εκανε η φιλη της Ναλας ηταν μεμονομενη εξαιρεση ( ε ειχε και γατα δασκαλα)...η οποια μπορει μαλλον και του χρονουν να επαναληφθεί... νομιζω
 

savvas l

Νεοφερμένος

Ο savvas l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Τουρισμού Ιονίου και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι, καταλαβαίνω απλώς δεν ήξερα ότι γίνεται να αλλάξεις σχολή. Αρκεί δηλαδή να πιάνεις τα μόρια;
Θα το πω στην κολλητή μου που δίνουν τα δίδυμα της φέτος νομίζω θα τη βοηθήσει.
Έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο άμα δεν πετύχει η μεταγραφή στη σχολή που είναι πιο κοντά στο τόπο κατοικίας σου. Τότε κάνεις νέο μηχανογραφικό με σχολές που είναι από κάτω και βάζεις μέχρι 5 νομίζω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top