Α' λυκείου, ψάχνω εξωσχολική δραστηριότητα

ntinos...

Νεοφερμένος

Ο ntinos... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 14 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας! Φέτος θα πάω α λυκείου και είμαι γεμάτος άγχος.Δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω .Αλλά αυτό που με αφορά περισσότερο είναι το αν προλαβαίνω να πηγαίνω ποδόσφαιρο για προπόνηση καθώς έχω και ένα 12ωρο φροντιστήριο την εβδομάδα.Επισης επειδή δεν έχω ξανά πάει φροντ (καθώς μέχρι τώρα έκανα στο σπίτι),
δεν ξέρω πόσο διάβασμα θα έχω εκεί και για αυτό είμαι λίγο απόμακρος από την εγγραφή στην ακαδημία ποδοσφαίρου .Παρ' όλα αυτά θα ήθελα να διαβάσω τις γνώμες σας
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.
Μην το παρατήσεις το ποδόσφαιρο ακόμη αν το αγαπάς. Πόσες φορές έχεις προπόνηση την εβδομάδα;

Όσον αφορά το φροντιστήριο και το φόρτο εργασίας, αυτό εξαρτάται από τους καθηγητές σου. Μην αγχώνεσαι όμως, το 'χεις. Πιστεύουμε σε εσένα.

Τι κατεύθυνση λες να επιλέξεις;
 

ntinos...

Νεοφερμένος

Ο ntinos... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 14 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.Η κατεύθυνση που διάλεγω μέχρι στιγμής είναι η θετική (μιας και μου αρέσουν πολύ τα μαθηματικά)Όσον αφορά το ποδόσφαιρο ,μόνιμο πρόγραμμα δεν έχει βγει ακόμη αλλά όπως και τις άλλες χρονιές λογικά θα πηγαίνω 3 φορές την εβδομάδα με την διάρκεια κάθε προπόνησης να κυμαίνεται από 1 έως και μιάμιση ώρα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.
Δεν κάνει τίποτα. Αν έχεις οποιαδήποτε ερώτηση, είμαστε εδώ.

Εντάξει κομπλέ μέρες και φυσιολογική διάρκεια. Όταν βγει το πρόγραμμα του φροντιστηρίου μπορείς να ζητήσεις από τον προπονητή σου να σου τα βολεύει με τις ώρες/μέρες
 

ntinos...

Νεοφερμένος

Ο ntinos... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 14 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ και πάλι! Τελικά λέω να μην εγκαταλείψω την αγαπημένη μου δραστηριότητα 😉
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5,672 μηνύματα.
Με την καμία μη παρατήσεις ποδοσφαιρο. Θα ειναι ο μονος τροπος που θα μπορεις να ξεχαστεις για λιγο και να αποφορτισεις απο το αγχος σου μολις ξεκινησεις τα δύσκολα στις παραπανω ταξεις.
Εννοειται πως θα το παρεις πιο λαιτ απο χρονου ωστε να μπορεις να τα ελεγχεις, αλλα με καλη θεληση τα παντα γινονται
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,438 μηνύματα.
Γεια σας! Φέτος θα πάω α λυκείου και είμαι γεμάτος άγχος.Δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω .Αλλά αυτό που με αφορά περισσότερο είναι το αν προλαβαίνω να πηγαίνω ποδόσφαιρο για προπόνηση καθώς έχω και ένα 12ωρο φροντιστήριο την εβδομάδα.Επισης επειδή δεν έχω ξανά πάει φροντ (καθώς μέχρι τώρα έκανα στο σπίτι),
δεν ξέρω πόσο διάβασμα θα έχω εκεί και για αυτό είμαι λίγο απόμακρος από την εγγραφή στην ακαδημία ποδοσφαίρου .Παρ' όλα αυτά θα ήθελα να διαβάσω τις γνώμες σας
Το ποδοσφαιρο στην Γ' λυκειου με οριζοντα πανεπιστημιο κοβεται μαχαιρι.
Διοτι:
1) Η προπονηση 1,5 ωρας θελει και αναλογη μετακνηση που στο συνολο παει τουλαχιστον 2,5 ω
2)Εκτος προπονησεων υπαρχουν και αγωνες
3) Δεν συνδιαζεται με τις ωρες φροντ.
4)Η προπονηση στο εφηβικο εινα εξουθενωση... οποτε αν ειναι προ φροντ δεν εχεις δυναμη να παρακολουθησεις .....και αν ειναι μετα φροντ θελεις να κοιμηθεις και οχι να διαβαζεις.
5) Το προγραμμα Γ λυκειου με σχολειο και φροντ ειναι τοσο εξουθενωση που δεν εχεις περιθωρια για κατι αλλο εκτος απο υπνο.
6) Φετος εχουν αγριεψει με τις απουσιες και τις βαλανε τζαστ 114.
Τωρα προεχει το πανεπιστημιο ..υπομονη μια περιοδο και τα γηπεδα εκει θα ειναι μετα να κανεις τα δικα σου...
Αν και μετα οι πολλες προπονησεις του νεανικου -ανδρικου ειναι ενοχλητικες ...εσυ εχεις και αλλα να κανεις και θα απομακρυνθεις σιγα σιγα.
Οτι σου λεω ειναι απο εμπειρια

Εσυ ομως εισαι Α οποτε συνεχιζεις κανονικα ....στην Β λιγοτερο και στην Γ το σβηνεις.
Αν ζητας υψηλοβαθμα του 2ου το σβηνεις απο την Β.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top