Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.

litespeed

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια εγω ειμαι πρωτοετης στην ασπαιτε στο τμημα ηλεκτρολογιας . Εκανα αυτο το ποστ γιατι δεν βλεπω να υπαρχει κανενα αλλο για την σχολη μου . Αν ειναι και κανεις αλλος ας γραψει :) Αυτα ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ελα ρε φιλαρακι, ειμαι αποφοιτος και εβαλα το ασπαιτε ηλεκτρονικης 2η επιλογη!!! αν το πιασω τι λες αξιζει ή ειναι μουφα....????? βασικα εχω καποιες αποριες, και θα ηθελα αν μπορεις και θελεις να μου τις λυσεις....
1) Τα επαγγελματικα δικαωματα του πτυχιουχου, περιοριζονται μονο στην εκπαιδευση???
2) Αν θελεις να εργαστεις σαν εκπαιδευτικος θα πρεπει να παρακολουθησεις και τα εξαμηνα του Β' κυκλου??? Ή με το πτυχιο του Α κυκλου μπορεις να διδαξεις στην δευτεροβαθμια εκπαιδευση???
Αυτα προς το παρων, ελπιζω σε απαντηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Να κανω κι εγω μια χαζη ερωτηση; Τι ειναι το ΑΣΠΑΙΤΕ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
δηλαδη βγαινεις καθηγητης απο εκει; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Απο οτι γνωριζω ναι! Καθηγητης σε τεχνολογικα μαθηματα 2ο βαθμιας εκπαιδευσης. δηλαδη μπορεις να διδαξεις μαθηματα που σχετζονται με την ηλεκτρονικη σε Τ.Ε.Ε. , Ε.Π.Α.Λ , Ο.Α.Ε.Δ , Ι.Ε.Κ και στα Γ.Ε.Λ δΙδασκοντας το μαθημα της ηλεκτρολογιας στην τεχνολογικη κατευθυνση!!!! Πωσ σου φαινετε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Μια χαρα! Αλλα δεν το ειχα δει περσι, γι αυτο ρωτησα... δεν το ειχα ξανακουσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Απο επαλ εισαι ή απο γελ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
απο γελ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
κι εγω! τι σπουδαζεις??? εγω φυσικο θελω 1η επιλογη αλλα δυσκολα, τα πραγματα.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
γιατι δυσκολα τα πραγματα; μην ανησυχεις, ολα καλα θα πανε:no1:
και το ΑΣΠΑΙΤΕ που εβαλες δευτερη επιλογη ειναι πολυ καλο απ οτι βλεπω!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως θελω πολυ φυσικο αλλα οπως ειπες, θα δειξει....(πρεπει να πεσουν 400 μορια η περσινη βαση) :P εσυ που σπουδαζεις????? μη μου πεις φυσικο.....θα ζηλεψω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
στο ασπαιτε ειναι υποχρεωτικη η παρακολουθηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
η αληθεια ειναι πως θελω πολυ φυσικο αλλα οπως ειπες, θα δειξει....(πρεπει να πεσουν 400 μορια η περσινη βαση) :P εσυ που σπουδαζεις????? μη μου πεις φυσικο.....θα ζηλεψω!!!!

Γιατί καλό μου παιδί? Σου αρέσει τόσο πολύ η φυσική?(Ωχ Παναγία μου):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HEADBANGER

Νεοφερμένος

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Θα πρεπει να πεσουν 427 μορια για να πιασω το φυσικο κρητης αλλα δεν το κοβω να πεφτουν... Ε! τι να κανουμε ολοι εχουμε τα "ελατωματα" τους.... εμενα μου αρεσει η φυσικη...:D Τελικα 2η επιλογη εχω βαλει στην Σαμο ενα τμημα του πολυτεχνιου( Μηχανικων Πληροφοριακων και Επικοινωνιακων Συστηματων), μου αρεσε αρκετα, και αποφασισα να βαλω 3η επιλογη τα ΑΣΠΑΙΤΕ. Τωρα αν ειμαι τοσο γκαντεμης και ανεβει το πολυτεχνιο πανω απο 807 μορια, ε τοτε τι να πω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Όταν λές να πέσει 400 μόρια εννοείς το φυσικό Κρήτης να πέσει τόσο...?Η αδερφή μου πέρασε Φυσικό Αθηνών με άνεση...

Εγώ δήλωσα ΑΣΠΑΙΤΕ μηχανολόγων αλλά ξέρω ότι θα την πιάσω αφού έχω περίπου 4000 μόρια πιο πάνω..απλά δεν έπιασα πολυτεχνείο και το δήλωσα..αλλά θα δώσω και 3η φορά,όποτε δεν με πολυαπασχολεί..

Ποσα μόρια έβγαλες? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

litespeed

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Τα ασπαιτε κατε εμε δεν ειναι κ τοοσο καλη επιλογη. Ειχα σκοπο να τα δηλωσω αλλα εψαξα και εμαθα οτι στους διαγωνισμους(ΑΣΕΠ) περνει ελαχιστα ατομα και δινουν τα σαρανταπλασια. Ενα καλο ειναι οτι αν κανεισ και 5ο χρονο περνεις πτυχιο αντιστοιχου ΤΕΙ( Ηλεκτρολογιας μηχανολογιας ηλεκτρονικης κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σορρυ 4000 μόρια είπα..2000 και κάτι πιο πάνω 16313 έβγαλα..αρχικά νόμιζα ότι έβγαλα 15800 αλλά τελικά όταν πήρα τους βάθμούς είδα ότι έβγαλα παραπάνω..:lol:Μάλλον από τη σύγχηση δεν είδα καλά κανα βαθμό...:lol:Αλλά ήθελα μηχανόλογων ΕΜΠ αλλά δεν το έπιασα όποτε θα ξαναδώσω..


Υπάρχουν και οι Μηχανικοί Παραγωγής και Διοίκησης που έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους μηχανολόγους μηχανικούς.Πιστεύω ότι είναι καλύτερη επιλογή από την ΑΣΠΑΙΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gwgw 1891

Νεοφερμένος

Η gwgw 1891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Η ΑΣΠΑΙΤΕ ειναι η καλυτερη επιλογη αν θελει κανεις να διδαξει στην τεχνικη εκπαιδευση. Και αυτο γιατι ολοι οι υπολοιποι ειναι υποχρεωμενοι να περασουν αφου παρουν το πτυχιο τους ενα χρονο απο ΑΣΠΑΙΤΕ (οχι στα προπτυχιακα τμηματα αλλα σε ειδικα τμηματα διδακτικης για αποφοιτους πανεπιστημιων κ τει) . Για να πας εκει ο ανταγωνισμος σε μερικες ειδικοτητες ειναι πραγματικα τεραστιος (με μοριοδοτηση αναλογα με βαθμο πτυχιου, μεταπτυχιακο, ξενες γλωσσες, υπολογιστες). Τωρα αν καποιος θελει να γινει μηχανικος και να ασκησει ελιυθερο επαγγελμα φυσικα και δεν πρεπει να παει στην ΑΣΠΑΙΤΕ αλλα σε πολυτεχνειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top