Ατομική προσπάθεια για το επίπεδο Γ2 στα αγγλικά

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μια ερώτηση για αυτούς που είπαν πως το πήραν proficiency χωρίς φροντιστήριο: Τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε για να δώσουμε; :Ρ Κάποια αίτηση; Κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μια ερώτηση για αυτούς που είπαν πως το πήραν proficiency χωρίς φροντιστήριο: Τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε για να δώσουμε; :Ρ Κάποια αίτηση; Κάτι;
θα σου πω για το μισιγκαν γιατι αυτο εδωσα και ξερω ;) στη σελιδα της ελληνοαμερικανικης ενωσης
https://www.hau.gr/?i=examinations.en.home κλικαροντας πανω στο registering for the test 8α βγαλει την επιλογη individual candidate. θα κατεβασεις την αιτηση θα τη στειλεις στα γραφεια τους στην αθηνα αν δεν κανω λαθος μαζι με μια φωτοτυπια της αποδειξης απο την τραπεζα στην οποια θα καταθεσεισ τα εξεταστρα . κοντα στις εξετασεις θα σου στειλουν ενα χαρτι που θα λεει που και τι ωρα θα δωσεις γραπτα και προφορικα :) στο site εχει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες οπως και καποια ετοιμα τεστ και μπορεις να παρεις και τηλεφωνο αν εχεις προβλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
πιστευω γίνεται αλλα θα πρεπει να υπαρχει κάποιος για να μιλάς και να σου διορθώνει τις εκθέσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
θα σου πω για το μισιγκαν γιατι αυτο εδωσα και ξερω ;) στη σελιδα της ελληνοαμερικανικης ενωσης
https://www.hau.gr/?i=examinations.en.home κλικαροντας πανω στο registering for the test 8α βγαλει την επιλογη individual candidate. θα κατεβασεις την αιτηση θα τη στειλεις στα γραφεια τους στην αθηνα αν δεν κανω λαθος μαζι με μια φωτοτυπια της αποδειξης απο την τραπεζα στην οποια θα καταθεσεισ τα εξεταστρα . κοντα στις εξετασεις θα σου στειλουν ενα χαρτι που θα λεει που και τι ωρα θα δωσεις γραπτα και προφορικα :) στο site εχει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες οπως και καποια ετοιμα τεστ και μπορεις να παρεις και τηλεφωνο αν εχεις προβλημα :)

Ευχαριστώ Πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malbouffe

Νεοφερμένος

Η malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Κάποιος πώς μπορεί μόνος του να δουλέψει τα βιβλία On Course του Γρίβα??? Με ποια μέθοδο ???? plzzz απαντήστε!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αδυνατο. τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Όσον αφορά το on the move που είδα πριν... Κατά την άποψή μου το βιβλίο αυτό δεν σε προετοιμάζει καλά για το CPE. Ακριβώς επειδή δεν αφοσιώνεται σε αυτό αλλά και στο ECPE. Δεν έχει Practice tests και η δομή του μου φαίνεται λίγο περίεργη. Αυτά πιστεύω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
γραμματική για προφ ecpe τι προτείνετε ???????

---

?????????? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Κάποιος πώς μπορεί μόνος του να δουλέψει τα βιβλία On Course του Γρίβα??? Με ποια μέθοδο ???? plzzz απαντήστε!!!!!!

δεν γινεται καλε μονος σου να δουλεψεις σε τετοιο επιπεδο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Αυτό το βιβλίο Words You Need της Sylvia Kar, πώς το δουλεύουμε?

Έχει 30 Units με λέξεις, οι οποίες έχουν ορισμό στα αγγλικά και συνώνυμα. Να μαθαίνω και τα συνώνυμα και τον ορισμό στα αγγλικά ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, εμείς τουλάχιστον στο φροντιστήριο έτσι το δουλέψαμε, αλλά θέλει συνεχείς επαναλήψεις, χώρια του ότι οι λέξεις επαναλαμβάνονται μετά από κάποια κεφάλαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
λεω να το προσπαθησω

Ειχα δωσει προφισιενσι πριν 3 χρονια, αλλα δεν το ειχα παρει.
Εχω τα βιβλια και σκεφτομαι να προετοιμαστω τωρα στη σχολη 2-3 χρονια μονος μου και να δωσω το πτυχιο

Ξερω οτι θα συναντησω ιδιαιτερες δυσκολιες στo writing,γιατι χρειαζομαι καποιον να με διορθωνει αλλα και στο speaking, γιατι πρεπει να μιλαω σε καποιον που γνωριζει καλα αγγλικα.

Δυστυχως δεν εχω την πολυτελεια να κανω αγγλικα σε φροντιστηριο, οποτε δεν εχω αλλη λυση απο το να προσπαθησω μονος μου.

τι λετε; εχω ελπιδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εχεις ελπιδες .. προσπαθησε να κανεις καποια μαθηματα με εναν καθηγητη πχ 2 ωρες την εβδομαδα η οσες ωρες αντεχει η τσεπη σου ωστε ο καθηγητης να σε καθοδηγει μονο.. την προσπαθεια θα την κανεις εσυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εχεις ελπιδες .. προσπαθησε να κανεις καποια μαθηματα με εναν καθηγητη πχ 2 ωρες την εβδομαδα η οσες ωρες αντεχει η τσεπη σου ωστε ο καθηγητης να σε καθοδηγει μονο.. την προσπαθεια θα την κανεις εσυ..

Το θεμα ειναι οτι εχω πελαγωσει λιγο και δεν ξερω απο που να αρχισω...θα προσπαθησω να βαλω ενα προγραμμα,ομως...

Η αληθεια ειναι οτι ποτε δε μου αρεσαν τα αγγλικα, αλλα θα μου χρειαστει στο μελλον το προφισιενσι.

Μακαρι να μπορουσα να αρχισω ιταλικα, αλλα τα αγγλικα εχουν προτεραιοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Αν πηγαίνεις για CPE τα βιβλία των παλαιών θεμάτων του Cambrigde University Press έχουν λυμένες εκθέσεις στην έκδοση με τις απαντήσεις , μην πελαγώνεις δεν είναι και τίποτα διάβασμα θέλει και εξάσκηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αν πηγαίνεις για CPE τα βιβλία των παλαιών θεμάτων του Cambrigde University Press έχουν λυμένες εκθέσεις στην έκδοση με τις απαντήσεις , μην πελαγώνεις δεν είναι και τίποτα διάβασμα θέλει και εξάσκηση:)

Το θεμα ειναι οτι ειμαι σε διλημμα. Απο τη μια θελω να αρχισω ιταλικα που τα υπεραγαπω και,απο την αλλη, εχω στο μυαλο μου οτι πρεπει να εστιασω στα αγγλικα, γιατι με ενα λοουερ δε θα μπορω να κανω και πολλα πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Aν δωσω αγγλικα, σκεφτομαι να προετοιμαστε για το γι-γ2 του κρατικου

Μου εχουν πει οτι ειναι πιο δυσκολο απο το proficiency του michigan

τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εχει προετοιμαστει ποτε κανεις μονος του για το γ2 των αγγλικων;

Εχω βαλει προγραμμα και πιστευω οτι θα τα καταφερω.

Ποιο πιστοποιητικο μου προτεινετε να δωσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Κοιτα, οποιο και να δωσεις, τη δυσκολια του θα την εχει...
Ρωτα καποιον καθηγητη και δες ποιο σου ταιριαζει. Καλο θα ηταν κατα τη γνωμη μου να κανεις και μαθηματα... Θα σου χρειαστουν για το listening και ειδικα τα προφορικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Κοιτα, οποιο και να δωσεις, τη δυσκολια του θα την εχει...
Ρωτα καποιον καθηγητη και δες ποιο σου ταιριαζει. Καλο θα ηταν κατα τη γνωμη μου να κανεις και μαθηματα... Θα σου χρειαστουν για το listening και ειδικα τα προφορικα.
Θα παραγγειλω βιβλια καθηγητων.
Θεωρω οτι το φροντιστηριο δε θα μου προσφερει κατι παραπανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top