Αστυνομία

Sotis

Νεοφερμένος

Ο Sotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημέρα στην ομάδα, έχω μια φίλη που παραιτήθηκε από τη αστυφυλάκων 2 εβδομάδες πριν την ολοκλήρωση της βασικής εκπαίδευσης λόγω σοβαρού προβλήματος στην οικογένειά της... Η κοπέλα έχει πολλά μόρια 17.040 νομίζω περίπου. Μπορεί να εισαχθεί ξανά στην αστυφυλάκων φέτος με 10%; Το παράδοξο είναι το εξής μέχρι στιγμής: έδωσε ΠΚΕ στην πυροσβεστική και την βεβαίωση ικανότητας την προσκόμισε και στη Γαδα για τις αστυνομικές σχολές και κανένας δεν της είπε τίποτα ούτε την έκοψε από πουθενά, είναι κανονικά στους πίνακες της αστυνομίας. Αν κάνει 10% το πιάνει 100% λέτε να έχει θέμα; Τι να ψάξει; Τι να της πω
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Καλημέρα στην ομάδα, έχω μια φίλη που παραιτήθηκε από τη αστυφυλάκων 2 εβδομάδες πριν την ολοκλήρωση της βασικής εκπαίδευσης λόγω σοβαρού προβλήματος στην οικογένειά της... Η κοπέλα έχει πολλά μόρια 17.040 νομίζω περίπου. Μπορεί να εισαχθεί ξανά στην αστυφυλάκων φέτος με 10%; Το παράδοξο είναι το εξής μέχρι στιγμής: έδωσε ΠΚΕ στην πυροσβεστική και την βεβαίωση ικανότητας την προσκόμισε και στη Γαδα για τις αστυνομικές σχολές και κανένας δεν της είπε τίποτα ούτε την έκοψε από πουθενά, είναι κανονικά στους πίνακες της αστυνομίας. Αν κάνει 10% το πιάνει 100% λέτε να έχει θέμα; Τι να ψάξει; Τι να της πω
Καλημερα! Εχω την εντυπωση οτι αν παραιτηθεις απο αστυνομικες σχολες, δεν εχεις δικαιωμα να μπεις ξανα. Μη σε παρω στον λαιμο μου βεβαια. Ριξε μια ματια στην προκηρυξη της αστυνομιας για τις αστυνομικες σχολες που εβγαλε φετος.
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 579 μηνύματα.
Sotis Ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά στην φετινή προκήρυξη καταλαβαίνω ότι αποκλείονται οι σπουδαστές που αποβλήθηκαν από τη σχολή. Η φίλη σου δεν αποβλήθηκε παραιτήθηκε. Θεωρώ ότι αυτό της επιτρέπει να εισαχθεί πάλι στην σχολή. Βέβαια καλό θα ήταν να ρωτήσει και κάπου αλλού.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,730 μηνύματα.
Καλημέρα στην ομάδα, έχω μια φίλη που παραιτήθηκε από τη αστυφυλάκων 2 εβδομάδες πριν την ολοκλήρωση της βασικής εκπαίδευσης λόγω σοβαρού προβλήματος στην οικογένειά της... Η κοπέλα έχει πολλά μόρια 17.040 νομίζω περίπου. Μπορεί να εισαχθεί ξανά στην αστυφυλάκων φέτος με 10%; Το παράδοξο είναι το εξής μέχρι στιγμής: έδωσε ΠΚΕ στην πυροσβεστική και την βεβαίωση ικανότητας την προσκόμισε και στη Γαδα για τις αστυνομικές σχολές και κανένας δεν της είπε τίποτα ούτε την έκοψε από πουθενά, είναι κανονικά στους πίνακες της αστυνομίας. Αν κάνει 10% το πιάνει 100% λέτε να έχει θέμα; Τι να ψάξει; Τι να της πω
Καλημερα
Συμφωνα με τον νομο τους αν παραιτηθεις δεν σε ξαναδεχονται..
Το μηχανογραφικο βεβαια θα της δωση την προσβαση αλλα αυτοι μπορουν να αρνηθουν να την γραψουν τον σεπτεμβρη.
Το αν θα γινει αυτο ή οχι μονο η αστυνομια ξερει...
Προφανως υπαρχει καποια διεθυνση σπουδων στο υπουργειο τους στην κατεχακη...εκει θα πρεπει να ρωτησεται .
Με τα μορια που εχει μπαινει πανυγηρικα αστυφυλακων με το 10%.
Το οτι περασε την πρωτη διεργασια (πκε ) ειναι θετικο... ενα κατ αρχη αρνητικο ειναι οτι ειναι κοριτσι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top