Αρχιτεκτονική: Βόλος ή Αθήνα;

myrto18

Νεοφερμένος

Η myrto18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Περνάω Αρχιτεκτονική Βόλου και έχω τη δυνατότητα (τρίτεκνη οικογένεια) να πάω με μεταγραφή ΕΜΠ. Θα προτιμούσα να μείνω στο Βόλο (από άποψη ζωής) αλλά δεν ξέρω ποιό είναι το επίπεδο και η κατάσταση της σχολής και πως συγκρίνεται με την Αρχιτεκτονική του ΕΜΠ. Υπάρχουν φοιτητές της μιας ή της άλλης σχολής που μπορούν να με βοηθήσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ΕΜΠ τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Περνάω Αρχιτεκτονική Βόλου και έχω τη δυνατότητα (τρίτεκνη οικογένεια) να πάω με μεταγραφή ΕΜΠ. Θα προτιμούσα να μείνω στο Βόλο (από άποψη ζωής) αλλά δεν ξέρω ποιό είναι το επίπεδο και η κατάσταση της σχολής και πως συγκρίνεται με την Αρχιτεκτονική του ΕΜΠ. Υπάρχουν φοιτητές της μιας ή της άλλης σχολής που μπορούν να με βοηθήσουν;
Αν είσαι από Αθήνα καλό θα ήταν να πάρεις μετεγγραφη για να μην επιβαρυνεις και τους γονείς σου οικονομικά.Εγώ πάντως θα εμένα Βολο γιατί πραγματικά στην Αθήνα δεν θα μπορούσα να μείνω ούτε μια βδομάδα.Χαώδης πόλη και τεράστια.Αν πας και στο πανεπιστήμιο σύντομα θα καταλάβεις τα οφέλη ενός μικρού πανεπιστημίου με λιγους εισακτεους χωρίς το μπάχαλο των κεντρικών πανεπιστημίων με τους 200+ σε κάθε έτος.Όπου και να τελειωσεις τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα θα έχεις οπότε μην αγχωνεσαι γι αυτό.Έχω ακούσει πάντως πολύ καλά λόγια για το πανεπιστήμιο του Βολου.Συζητησε το και με τους γονείς σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top