Απώλεια αγαπημένων ανθρώπων

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Με τι καρδια να αντικρισω αυριο τους βαθμους μου? Οταν κατω απο το ονομα μου θα αναγαφεται το ονομα ενος αδικοχαμενου φιλου?
Γιατι η ζωη να ειναι αδικη? Μια τεραστια απωλεια χθες.
Η ωρα ηταν 18:30 οταν το αυτοκινητο που οδηγουσε ο πατερας του παιδιου με ολη την οικογενεια μεσα εφυγε εκτος πορειας και κυριολεκτικα καρφωθηκε σε ενα εγκαταλελημενο σκαπτικο. Ο δρομος ηταν σε ασχημη κατασταση λογω μιας κατωλισθησης φυσικα η πολητεια αδιαφορησε για την ασχημη κατασταση του δρομου.

Απο το αυτικινητο ανασυρθηκαν νεκροι ο οδηγος και πατερας του παιδιου ετων 57 και ο συνοδηγος, το παιδι ετων 17. Η μητερα τραυματιστηκε ελαφρα στο κεφαλι και ο μικροτερος γιος εσπασε την λεκανη του και χτυπησε στους πνευμονες.

Απο χθες μια ολοκληρη πολη (Μεσολογγι) θρηνει τον αδικο χαμο πατερα και γιου.

Ο Μακης δεν προλαβε ουτε να γινει 18, αυριο θα ηταν φοιτητης!

Προς τιμη του Μακη το group στο facebook https://www.facebook.com/pages/Antio...-mesa-stis-kardies-mas/129916023712177?ref=mf .

Το περιστατικο οταν συνεβη https://www.nafpaktia.com/localnews/3179/egklima-kai-tragodia-dyo-nekroi-ston-perifereiako

Καλο σου ταξιδι φιλε Μακη εκει ψηλα στην χωρα των αγγελων. Ο Θεος ομως πηρε και τον μπαμπα σου να μην εισαι μονος.

Για παντα στην καρδια μας, εκμερους των μαθητων Μεσολογγιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κουραγιο Γιώργο,συλληπητηρια κι απο μενα σε ολους,αν και δεν αλλαζει τιποτα τωρα.Δυστυχως αυριο πρεπει να κανετε την καρδια σας πετρα και να πατε για τους βαθμους σας.Η ζωη πρεπει να συνεχιστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ανατρίχιασα.Ακόμα και η λέξη ''συλληπητήρια'' μοιάζει λίγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πραγματικά μεγάλη αδικία. Παρόλο που δε το ξέρω καν το παιδί στεναχωρήθηκα πολυ. :S
Η ζωή έτσι φέρεται συνήθως χωρίς να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος.
Κουράγιο και σε σένα που ήταν φίλος σου, και στους συγγενείς του παιδιού. Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν έχεις τίποτα άλλο να πεις.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Συλληπητηρια και απο μενα ειναι το λιγοτερο που μπορω να πω.
Και εγω εχασα τον πατερα μου τον Δεκεμβριο σε τροχαιο και πραγματι ακομα ειναι τραγικη η κατασταση στο σπιτι.
Φανταζομαι αυτην την γυναικα που εχασε γιο και αντρα πραγματικα θα ειναι πολυ δυνατη αν αντεξει και δεν αρρωστησει.
Με πιανει μια οργη οταν ακουω κατι τετοια γιατι ειναι αδικο μα πολυ αδικο.
Εκεινη τη στιγμη σιγουρα καπου στην γη καποιος εκλεβε καποιος βιαζε καποιος εδινε ναρκωτικα σε παιδια...γιατι να πεθανουν οι αθωοι?Γιατι?
Εγω εκεινη τη μερα εχασα την πιστη μου στον θεο και στη μοιρα...Ολα ειναι κενα και ανουσια ειπα.Κανεις και τιποτα δεν ειναι δεδομενο.
Ηταν το πρωτο σχεδον πραγμα που σκευτικα οταν εγινε το τηλεφωνημα σπιτι μου και μας ειπαν τα μαντατα.
Κουραγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Κουράγιο.... Να δώσετε δύναμη η τοπική κοινωνία στη μητέρα και στον αδελφό του παιδιού.

Δυστηχώς η επαρχία έχει γεμίσει με τέτοιους δρόμους και παράνομα σαμαράκια χωρίς προειδοποιητικές πινακίδες και κάθε χρόνο θρηνούμε θύματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ζωή σε 'σας Γίωργο. Κρίμα το παλικάρι... Με άγγιξε πάρα πολύ το κείμενό σου. Όσο όμως κι αν πονάς και στενοχωριέσαι πρέπει να σκέφτεσαι πως αύριο είναι μια καινόυρια μέρα για σένα και πως έχεις μέλλον μπροστά σου. Σκέψου πως και ο συμμαθητής σου δεν θα ήθελε να είστε θλιμμένοι και να βάλετε σε δεύτερη μοίρα τη ζωή σας για κάτι που δυστυχώς έγινε και δεν αλλάζει. Υπομονή και καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
κουραγιο φιλε,δεν εχω λογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Λοιπον παιδες,δυστηχως πριν απο 3 μερες απεβιωσε ενας πολυ αγαπημενος και παιδικος μου φιλος μετα αππ ετησια μαχη με τον καρκινο.Ας μην σταθουμε εκει,γιατι με ποναει παρα πολυ.
Πηρα την πρωτοβουλια να στειλε ενα προσωπικο μηνυμα στον δημαρχο της περιοχης μου ωστε στο στενο που εμενε το παιδι να ονομαζεται η οδος περα απο το κανονικο της ονομα,να περιεχει και το ονομα του παλικαριου.
Ο δημαρχος μια μερα μετα(σημερα το πρωι καθως ημουν στο πανεπιστημιο) μου απαντησε,ειδα το μηνυμα και κατα τυχη το δε και ενα παιδι με το οποιο κανουμε παρεα και προς μεγαλη μου εκπληξη ξεκινησε την καζουρα,το ειπε και σε αλλους,μεχρι και ο βοηθος που μας εκανε φροτνιστηριο το ακουσε και γελουσε.
Πραγματικα ενιωσα πολυ ασχημα και προβληματιστικα,γιατι τετοια απαξιωση και απαθεια ρε παιδια? δηλαδη θα ηταν προτιμοτερο να μην ειχα κανει τιποτα...πραγματικα απορω.Πειτε μου σας παρακαλω ις γνωμες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel27

Νεοφερμένος

Ο Angel27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Σιγουρα ειναι κατι τιμητικο αυτο που ζητησες...πολυ.....δεν ξερω πραγματικα εγω αν μπορουσα θα το έγκρινα...Ειναι πολυπλοκο ομως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής και μένα μου ακούγεται λίγο περίεργο.Φαντάζεσαι κάθε φορά που ο καθένας απο εμας έχανε εναν δικό του άνθρωπο να ζητούσε να μετονομαστεί η οδός στο όνομα του αποθανόντος?Πολύ γλυκιά και τρυφερή η σκέψη σου ωστόσο.Εντάξει,όσον αφορά τα σχόλια μην δίνεις σημασία.
Γνωστή η καφρίλα που διέπει πολλούς σε αυτην την ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Ναι δεν αντιλεγω,ειναι υπερβολικο αλλα παρ'ολα αυτα ο ανθρωπος με καλεσε στο γραφειο του!Ισως αποτελει εξαιρεση πολιτικου προσωπου
Επισης δεν βρισκω λογο να δουλεψεις καποιον για μια τετοια πραξη,εχει μεγαλη δωση ευαισθησιας αλλα μεχρι εκει,δεν υπαρχει λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
,ειδα το μηνυμα και κατα τυχη το δε και ενα παιδι με το οποιο κανουμε παρεα και προς μεγαλη μου εκπληξη ξεκινησε την καζουρα,το ειπε και σε αλλους,μεχρι και ο βοηθος που μας εκανε φροτνιστηριο το ακουσε και γελουσε.
Πραγματικα ενιωσα πολυ ασχημα και προβληματιστικα,γιατι τετοια απαξιωση και απαθεια ρε παιδια? δηλαδη θα ηταν προτιμοτερο να μην ειχα κανει τιποτα...πραγματικα απορω.Πειτε μου σας παρακαλω ις γνωμες σας.

Πολλές φορές την αμηχανία σου και τα άσχημα συναισθήματά σου τα κρύβεις ρίχνοντάς το στην πλάκα...
Χωρίς να λέω ότι αυτό που έγινε είναι σωστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top