Από Ιατρική... Κτηνίατρος!

coincidence*

Νεοφερμένος

Ο coincidence* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια ξερετε αν εχω το δικαιωμα για μεταπτυχιακο στην Κτηνιατρικη αν εχω σπουδασει Ιατρικη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Το μεταπτυχιακό δεν σου δίνει επαγγελματικά δικαιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
πανε σπουδασε κτηνιατρικη αν σε ενδιαφερει αυτος ο τομεας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδια ξερετε αν εχω το δικαιωμα για μεταπτυχιακο στην Κτηνιατρικη αν εχω σπουδασει Ιατρικη ;

Τι κουφά είναι πάλι αυτά?

Από Ιατρική γίνεσαι Κτηνίατρος μόνο αν έχεις και τα δύο πτυχία (Ιατρικής και Κτηνιατρικής Σχολής). Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Έτσι βέβαια θα τελειώσεις σε 200 χρόνια και τις δύο σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παιδια ξερετε αν εχω το δικαιωμα για μεταπτυχιακο στην Κτηνιατρικη αν εχω σπουδασει Ιατρικη ;

Όχι.

Άλλη σχολή η μία, άλλη σχολή η άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,149 μηνύματα.
Το παιδί ρώτησε αν μπορεί να κάνει μεταπτυχιακό στην κτηνιατρική με το πτυχίο της ιατρκής όχι να γίνει κτηνίατρος

Παιδια ξερετε αν εχω το δικαιωμα για μεταπτυχιακο στην Κτηνιατρικη αν εχω σπουδασει Ιατρικη ;


Υπάρχουν διατμηματικά προγράμματα (οχι σε σχολές της ελλάδας από όσο είδα αν και δεν είμαι σιγουρος) ή μεταπτυχιακά κτηνιατρικής που δέχονται απόφοιτους άλλων σχολών υγείας /
Φυσικά όπως είπε ο αντις δε θα γίνεις κτηνίατρος από εκεί γιατί το μεταπτυιχακό δε δίνει δικαιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top