Απουσίες μερικές βδομάδες πρίν το ξεκίνημα των εξετάσεων

xasma

Νεοφερμένος

Ο xasma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γεια σας εχω μια απορια σχετικα με τις απουσιες μια βδομαδα πριν απο τις πανελληνιεσ....

μηπως ξερετε αν ισχυει μια σιγεκριμενη πολιτικη γραμμη απο το υπουργειο η το καθε σχολειο αποφασιζει για τον αν θα καταχοριθουν οι απουσιες αυτες?

και τελος ξερει κανεις ποτε θα ξεκινησουν φετοσ? ακου για 17 η 20....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
γεια σας εχω μια απορια σχετικα με τις απουσιες μια βδομαδα πριν απο τις πανελληνιεσ....

μηπως ξερετε αν ισχυει μια σιγεκριμενη πολιτικη γραμμη απο το υπουργειο η το καθε σχολειο αποφασιζει για τον αν θα καταχοριθουν οι απουσιες αυτες?

και τελος ξερει κανεις ποτε θα ξεκινησουν φετοσ? ακου για 17 η 20....
Πάμε πάλι... επίσημα, οι απουσίες δεν μπαίνουν όταν:
  1. Το σχολείο κλείνει με εντολή του Νομάρχη
  2. Απεργεί ο καθηγητής της συγκεκριμένης ώρας
Τώρα το κάθε σχολείο μπορεί να κρύβει απουσίες... υπογείως. Δεν με ενδιαφέρει αν γίνεται αυτό, καθώς εγώ φρόντιζα να μην κάνω απουσίες για να τις ξοδέψω στο τέλος. Αν έχεις πρόβλημα με απουσίες παρακάλα μήπως σου δώσουν χάρη, αλλιώς ας πρόσεχες να μην έκανες απουσίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xasma

Νεοφερμένος

Ο xasma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεν εχω πολλες απουσιες απλα θελω να σταματησω απο δευτερα να πηγενω και για αυτο θελω να μετρησω ακριβως ποσες εχω......

συμφωνω με αυτο που λες αλλα δεν γινεται δευτερα να κανεις μαθημα και τριτη να δινεισ..... λογικα καποιες μερεσ αφηνουν κενο ...... αυτο θελω να μαθω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δεν εχω πολλες απουσιες απλα θελω να σταματησω απο δευτερα να πηγενω και για αυτο θελω να μετρησω ακριβως ποσες εχω......

συμφωνω με αυτο που λες αλλα δεν γινεται δευτερα να κανεις μαθημα και τριτη να δινεισ..... λογικα καποιες μερεσ αφηνουν κενο ...... αυτο θελω να μαθω...
Ναι, κάποιες μέρες αφήνουν "κενό". Δηλαδή κλείνουν κανονικότατα, δεν εννοώ ότι είναι ανοιχτά αλλά δεν μπαίνουν απουσίες. Το πόσες μέρες είναι αυτές, καλύτερα να ρωτήσεις τη γραμματεία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συνήθως αν οι Πανελλήνιες ξεκινανε Σάββατο, τελευταία μέρα είναι η Τετάρτη, αλλά συγκεκριμένα παίζει ανάλογα με το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
περσι που διναμε σαββατο σταματησαμε δευτερα η τριτη το σχολειο
βεβαια δεν ερχοταν σχεδον κανεις τις τελευταιες μερες
εγω η χαζη δεν ειχα κρατησει απουσιες και αναγκαστικα πηγαινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Όσοι από εσάς έδωσαν πιστεύετε ότι βοηθάει να καθόμαστε και να διαβάζουμε από το πρωί και άν ναι θεωρείται ότι είναι καλύτερα να τις κάνουμε μαζεμένες η 3 μερες τη μία βδομάδα 2 την αλλη 4 την μεθεπόμενη;;;
Εγώ επειδή μένω κοντά στο σχολείο και οι καθηγητές των κατευθύνσεων είναι πολύ καλοί θα πηγαίνω μόνο στις κατευθύνσεις πριν το πάσχα (1. για να ξεσκάω, 2. γιατι όπως προείπα έχουμε καλους καθηγητές και 3 για να μπαίνω στη διαδικασία να ξυπνήσω] και μετά καθόλου!!!
αυτά τα εξαιρετικά ενδιαφέροντα είχα να πω:jumpy::jumpy::no1::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
στον καθενα λειτουργει διαφορετικα δαναη..αν πηγαινεις φροντιστηριο μπορεις να τις κανεις μαζεμενες αλλιως καλυτερα λιγες μερες τη βδομαδα για να μην χασεις την επαφη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
στον καθενα λειτουργει διαφορετικα δαναη..αν πηγαινεις φροντιστηριο μπορεις να τις κανεις μαζεμενες αλλιως καλυτερα λιγες μερες τη βδομαδα για να μην χασεις την επαφη..

Πηγαίνω ιδιαίτερο και ενω ως τώρα έκανα 114 απουσίες μέχρι το μάρτιο φετος έχω καταφέρει να έχω κάνει τόσο λίγες που μπορώ να λείπω σχεδόν όσο θέλω (και αν συγκρίνω με άλλα παιδία που πλησιάζουν το όριο αλλά παρ' όλα αυτά λοίπουν όλη την ώρα).. οπότε θα πηγαίνω το πρωί και μετά θα φυγω 3-4 ώρα (αν κάθομαι πιο πολύ μετά γυρνάω πολύ κουρασμένη)...

:jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top