Αποτυχία εισαγωγής στη σχολή που θέλατε

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια και εγω απετυχα να μπω στη σχολη που ηθελα.Περυσι εδωσα πρωτη φορα και περασα μοριακη βιολογια και γενετικη.Αποφασισα να ξαναδωσω γιατι ηθελα ιατρικη.Ομως ουτε φετος τα καταφερα και περασα φαρμακευτικη στην πατρα....Η αληθεια ειναι οτι δεν μου πολυαρεσει η ιδεα της φαρμακευτικης :(.Ομως θα παω διοτι ειναι πιο σιγουρο επαγγελματικα απο την μοριακη(προς το παρων τουλαχιστον) και ποιος ξερει ισως τελικα να αγαπησω την σχολη αυτη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας νομίζατε ότι δεν θα ανέβαινε...Αφού μετανομάστηκε η σχολή σε μηχανολόγων μηχανικών...όπως και το τμήμα του Βόλου που ανέβηκε 606 και έχει πλέον 18200 κάτι...Δηλάδη έλεος..Οι καθηγητές μας το έλεγαν όλη τη χρονιά...
εχεις δικιο αλλα τοσο μεγαλη ανοδο δεν την περιμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
γεια σας! Απετυχα να περασω στην αρχιτεκτονικη Θεσ/νικης για μολις 5 μορια και περναω Πατρα. Αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο συστημα με επιλαχοντες,δηλαδη αν καποιος δεν παει να γραφτει να παρουν τον αμεσως επομενο στη σειρα. παρακαλω καποιος να με διαφωτισει!:)

Δεν γινεται κάτι τετοιο δυστυχως:( Ο μοναδικος τροπος ν αλλαξεις σχολη ειναι 10% του χρονου.

Παιδια ψάξτε και για καμια αμοιβαια μεταγγραφη ,πολλα γινονται !

Εχουν καταργηθει:(

Παιδια και εγω απετυχα να μπω στη σχολη που ηθελα.Περυσι εδωσα πρωτη φορα και περασα μοριακη βιολογια και γενετικη.Αποφασισα να ξαναδωσω γιατι ηθελα ιατρικη.Ομως ουτε φετος τα καταφερα και περασα φαρμακευτικη στην πατρα....Η αληθεια ειναι οτι δεν μου πολυαρεσει η ιδεα της φαρμακευτικης :(.Ομως θα παω διοτι ειναι πιο σιγουρο επαγγελματικα απο την μοριακη(προς το παρων τουλαχιστον) και ποιος ξερει ισως τελικα να αγαπησω την σχολη αυτη :)

Κατ αρχας συγχαρητηρια! Δεν ειναι αποτυχια να προσπαθησεις δευτερη φορα [τη στιγμη που αλλοι τα παρατανε και συμβιβαζονται] και να εχεις τετοια ανοδο, μην υποτιμας το αποτελεσμα. Ειναι πολυ δυσκολη σχολη η φαρμακευτικη, φετος περασε η αδερφη μου στην πατρα.
Αν δε σου αρεσει η σχολη σκεφτεσαι να δωσεις και τριτη φορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Μια απτα ιδια και γω! =P,,,θα ξαναδωσω φετος 2η φορα...ας μου δωσει καποιος μερικες πληροφοριες...Ποιες ημερομηνιες θα πρπ να παω στο Λυκειο και να κανω τι?Θα πρεπει να δηλωσω κατευθυνση-μαθημα επιλογης?Θα πρεπει να κανω καποια αιτηση οτι θελω να ξαναδωσω παν/ες?Εκεινο το καρτελακι με το κωδικο υποψηφιου θα πρπ να παρω καινουργιο σωστα?πως γινετε αυτο ποτε πρπ να δωσω τα απαραιτητα χαρτια κτλπ..και γενικα πειτε μ τι πρπ να κανω για να ξαναδωσω 2η φορα παν/ες...
και κατι τελευταιο οσοι θα ξαναδωσετε ποτε αρχιζετε φροντιστηριο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ενα-ενα. :P

1) Οι ημερομηνιες που δηλωνεις οτι ξαναδινεις ειναι καπου στον Ιανουαριο-Φεβρουαριο (βγαζει ανακοινωση το υπουργειο). Υποβαλλεις μια αιτηση στο σχολειο σου, στην οποια δηλωνεις κατευθυνση, επιλεγομενο, αν θα εισαι υποψηφιος για στρατιωτικες-ΤΕΦΑΑ, αν θα δωσεις ειδικα μαθηματα και ποια κλπ... Μαζι δινεις και αντιγραφο του απολυτηριου (τα δικαιολογητικα αναφερονται και στην ανακοινωση που θα βγαλει το υπουργειο).
2) Οταν υποβαλεις την αιτηση, θα δωσεις και 2 φωτογραφιες. Το καρτελακι θα το παρεις λιγες μερες πριν το πρωτο μαθημα, αλλα ο κωδικος σου δεν αλλαζει (τουλαχιστον σ' εμενα δεν αλλαξε).
3) Εγω προσωπικα αρχισα τα ιδιαιτερα μεσα Οκτωβρη. Αλλα εσυ καθοριζεις το προγραμμα σου συμφωνα με τα κενα/αδυναμιες που νομιζεις οτι εχεις απο την περασμενη χρονια. Εχεις περισσοτερη ελευθερια στο να διαμορφωσεις ενα προγραμμα στα μετρα σου.

Αυτα. Καλη δυναμη και για οτιδηποτε αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ενα-ενα. :P

1) Οι ημερομηνιες που δηλωνεις οτι ξαναδινεις ειναι καπου στον Ιανουαριο-Φεβρουαριο (βγαζει ανακοινωση το υπουργειο). Υποβαλλεις μια αιτηση στο σχολειο σου, στην οποια δηλωνεις κατευθυνση, επιλεγομενο, αν θα εισαι υποψηφιος για στρατιωτικες-ΤΕΦΑΑ, αν θα δωσεις ειδικα μαθηματα και ποια κλπ... Μαζι δινεις και αντιγραφο του απολυτηριου (τα δικαιολογητικα αναφερονται και στην ανακοινωση που θα βγαλει το υπουργειο).
2) Οταν υποβαλεις την αιτηση, θα δωσεις και 2 φωτογραφιες. Το καρτελακι θα το παρεις λιγες μερες πριν το πρωτο μαθημα, αλλα ο κωδικος σου δεν αλλαζει (τουλαχιστον σ' εμενα δεν αλλαξε).
3) Εγω προσωπικα αρχισα τα ιδιαιτερα μεσα Οκτωβρη. Αλλα εσυ καθοριζεις το προγραμμα σου συμφωνα με τα κενα/αδυναμιες που νομιζεις οτι εχεις απο την περασμενη χρονια. Εχεις περισσοτερη ελευθερια στο να διαμορφωσεις ενα προγραμμα στα μετρα σου.

Αυτα. Καλη δυναμη και για οτιδηποτε αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε. :)

Που περασες 2η φορα αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ενα-ενα. :P

1) Οι ημερομηνιες που δηλωνεις οτι ξαναδινεις ειναι καπου στον Ιανουαριο-Φεβρουαριο (βγαζει ανακοινωση το υπουργειο). Υποβαλλεις μια αιτηση στο σχολειο σου, στην οποια δηλωνεις κατευθυνση, επιλεγομενο, αν θα εισαι υποψηφιος για στρατιωτικες-ΤΕΦΑΑ, αν θα δωσεις ειδικα μαθηματα και ποια κλπ... Μαζι δινεις και αντιγραφο του απολυτηριου (τα δικαιολογητικα αναφερονται και στην ανακοινωση που θα βγαλει το υπουργειο).
2) Οταν υποβαλεις την αιτηση, θα δωσεις και 2 φωτογραφιες. Το καρτελακι θα το παρεις λιγες μερες πριν το πρωτο μαθημα, αλλα ο κωδικος σου δεν αλλαζει (τουλαχιστον σ' εμενα δεν αλλαξε).
3) Εγω προσωπικα αρχισα τα ιδιαιτερα μεσα Οκτωβρη. Αλλα εσυ καθοριζεις το προγραμμα σου συμφωνα με τα κενα/αδυναμιες που νομιζεις οτι εχεις απο την περασμενη χρονια. Εχεις περισσοτερη ελευθερια στο να διαμορφωσεις ενα προγραμμα στα μετρα σου.

Αυτα. Καλη δυναμη και για οτιδηποτε αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε. :)
Thanx chris να σαι καλα α ξεχασα να ρωτησω αν παω σε καποιο αλλο λυκειο οχι σε αυτο που αποφοιτησα θα μπορω να δωσω εξετασεις εκει?ετσι για γουρι :P ...τι να κανουμε θα ξαναδωσουμε ελπιζω να τα παω πολυ καλυτερα και ευχομαι το ιδιο σε ολους!!Αντε να περασει αυτη η χρονια...σκεφτομαι τωρα οτι σημερα ειναι 28 αυγουστου 2010 εχει περασει ολη αυτη η χρονια και εχω περασει εκει που θελω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Που περασες 2η φορα αν επιτρεπεται?
Βιολογια Αθηνας. :)
Thanx chris να σαι καλα α ξεχασα να ρωτησω αν παω σε καποιο αλλο λυκειο οχι σε αυτο που αποφοιτησα θα μπορω να δωσω εξετασεις εκει?ετσι για γουρι :P ...
Α, δεν το ξερω αυτο. :P Εγω στο λυκειο που αποφοιτησα ξαναδωσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Thanx chris να σαι καλα α ξεχασα να ρωτησω αν παω σε καποιο αλλο λυκειο οχι σε αυτο που αποφοιτησα θα μπορω να δωσω εξετασεις εκει?ετσι για γουρι :P ...τι να κανουμε θα ξαναδωσουμε ελπιζω να τα παω πολυ καλυτερα και ευχομαι το ιδιο σε ολους!!Αντε να περασει αυτη η χρονια...σκεφτομαι τωρα οτι σημερα ειναι 28 αυγουστου 2010 εχει περασει ολη αυτη η χρονια και εχω περασει εκει που θελω! :)

Ναι, ειναι δυνατόν να δωσεις πανελλαδικες εξετασεις σε διαφορετικό λύκειο απ'αυτό που αποφοίτησες!

Φρόντισε το λύκειο που θα εξεταστείς πανελλαδικά να ειναι σε κοντινη απόσταση απο το σπίτι σου...μην ταλαιπωρήσε τις δύσκολες αυτες μέρες:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχω ακούσει ότι αυτοί που δίνουν 2η φορά πάνε όπου θέλουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SephirothAN

Νεοφερμένος

Ο SephirothAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εννοει πως πανε και δινουν σε οποιο λυκειο θελουν. Δεν χρειαζεται να ξανα πας στο σχολειο που εχεις αποφοιτησει για να δωσεις παλι πανελλαδικες... Για παραδειγμα καποιος απο Αθηνα μπορει να παει να δωσει στη Θεσσαλονικη.. Ναι αυτο ισχυει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Παιδια και εγω απετυχα να μπω στη σχολη που ηθελα.Περυσι εδωσα πρωτη φορα και περασα μοριακη βιολογια και γενετικη.Αποφασισα να ξαναδωσω γιατι ηθελα ιατρικη.Ομως ουτε φετος τα καταφερα και περασα φαρμακευτικη στην πατρα....Η αληθεια ειναι οτι δεν μου πολυαρεσει η ιδεα της φαρμακευτικης :(.Ομως θα παω διοτι ειναι πιο σιγουρο επαγγελματικα απο την μοριακη(προς το παρων τουλαχιστον) και ποιος ξερει ισως τελικα να αγαπησω την σχολη αυτη :)
Ένα άτομο που γνωρίζω πολύ καλά ήθελε πάρα πολύ Ιατρική. Όταν έδωσε όμς πέρασε Φαρμακευτική. Δεν του άρεσε η ιδέα ωστόσο είπε να πάει μόνο για να δει. Αρκεί να σου πω ότι αποφοίτησε πρώτος στο έτος του και κάνει διδακτορικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Κατ αρχας συγχαρητηρια! Δεν ειναι αποτυχια να προσπαθησεις δευτερη φορα [τη στιγμη που αλλοι τα παρατανε και συμβιβαζονται] και να εχεις τετοια ανοδο, μην υποτιμας το αποτελεσμα. Ειναι πολυ δυσκολη σχολη η φαρμακευτικη, φετος περασε η αδερφη μου στην πατρα.
Αν δε σου αρεσει η σχολη σκεφτεσαι να δωσεις και τριτη φορα;[/quote]
Αλεκα πρωτα απο ολα σε ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις!!!!!!!!!!!ξερω οτι η σχολη ειναι κοντα στα ενδιαφεροντα μου και πολυ πιθανον να την αγαπησω πολυ περισσοτερο απο την ιατρικη.ΝΑ ξαναδωσω 3η φορα παντως ουτε που το σκεφτομαι......:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
καλα κανεις! αν σου αρεσει τοσο η ιατρικη με τη βαθμολογια που εχεις του χρονου με 10% μπαινεις!
παντως νομιζω πως σε καλο θα σου βγει αυτη η "αποτυχια" σου. η ιατρικη πλεον εχει χασει την αιγλη που ειχε!
καλη αρχη στη σχολη σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Είμαστε τρόπον τινά συνάδελφοι.Και εμένα το όνειρο μου είναι η ιατρική,έδωσα πέρυσι,πέρασα μοριακή,ξαναέδωσα φέτος και πέρασα...ΗΜΜΥ στην Ξάνθη:hmm:Τελικά θα πάω φέτος στη μοριακή.Είναι εξαιρετική σχολή και από αποκατάσταση δεν είναι χειρότερη από όλες τις υπόλοιπες.Ελπίζω να τα πας πολύ καλά στη φαρμακευτική(επίσης πολύ καλή σχολή) και αφού αγαπάς την ιατρική μην εγκαταλείπεις.Όλο και κάποιο τρόπο θα βρούμε να τα καταφέρουμε:up:Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου:no1:
Σε ευχαριστω πολυ Ειρηνη μου.Και σε σενα συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!Και εγω το πιστευω αυτο που λες για την μοριακη διοτι περυσι το εψαξα πααααααααρα πολυ.Και εννοειτε οτι δεν πρεπει να απογοητευομαστε και να τα παραταμε....Σου ευχομαι τα καλυτερα στη μοριακη.Η Αλεξανδρουπολη ειναι εξαιρετικη πολη.Το ξερω διοτι σπουδαζε η αδερφη μου εκει και φετος πηγα για διακοπες....Απλα την λατρεψα!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
καλα κανεις! αν σου αρεσει τοσο η ιατρικη με τη βαθμολογια που εχεις του χρονου με 10% μπαινεις!
παντως νομιζω πως σε καλο θα σου βγει αυτη η "αποτυχια" σου. η ιατρικη πλεον εχει χασει την αιγλη που ειχε!
καλη αρχη στη σχολη σου!
Ευχαριστω πολυ.....Εδω θα ειμαστε και θα μοιραζομαστε εντυπωσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinkfish

Νεοφερμένος

Η pinkfish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά, θέλω να σας πω να μην το βάλετε κάτω επ΄ουδενί! Είμαι πολύ μεγαλύτερή σας, πέρασα στο Πανεπιστήμιο μαζί με τον γιο μου, τελείωσα με υποτροφία τη Σχολή μου σε τρία χρόνια, τώρα τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Τον Δεκέμβρη θα δώσω κατατακτήριες για δεύτερη σχολή, ενώ μετά το μεταπτυχιακό θα πάω για το διδακτορικό μου.

Ήττα δεν είναι να πέσεις, ήττα είναι να παραμείνεις πεσμένος. Να προσπαθήσετε πάλι και πάλι αν χρειαστεί. Κάποτε όλα αυτά, οι αγωνίες και τα άγχη που τώρα βιώνετε, θα σας φαίνονται πολύ μακρινό παρελθόν. Η μεγαλύτερη ικανοποίηση στη ζωή δεν είναι ούτε τα χρήματα, ούτε η κοινωνική καταξίωση, ούτε τίποτα. Φυσικά και αυτά είναι -στο μέτρο- απαραίτητα για τον άνθρωπο. Ωστόσο, η χαρά ότι κατάφερες το στόχο σου, δεν μπορεί να υποκατασταθεί ή αντικατασταθεί με τίποτα απολύτως. Πιστέψτε με. Καλή προσπάθεια σε όλους....Πίστη, υπομονή και δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Παιδιά, θέλω να σας πω να μην το βάλετε κάτω επ΄ουδενί! Είμαι πολύ μεγαλύτερή σας, πέρασα στο Πανεπιστήμιο μαζί με τον γιο μου, τελείωσα με υποτροφία τη Σχολή μου σε τρία χρόνια, τώρα τελειώνω και το μεταπτυχιακό μου. Τον Δεκέμβρη θα δώσω κατατακτήριες για δεύτερη σχολή, ενώ μετά το μεταπτυχιακό θα πάω για το διδακτορικό μου.

Ήττα δεν είναι να πέσεις, ήττα είναι να παραμείνεις πεσμένος. Να προσπαθήσετε πάλι και πάλι αν χρειαστεί. Κάποτε όλα αυτά, οι αγωνίες και τα άγχη που τώρα βιώνετε, θα σας φαίνονται πολύ μακρινό παρελθόν. Η μεγαλύτερη ικανοποίηση στη ζωή δεν είναι ούτε τα χρήματα, ούτε η κοινωνική καταξίωση, ούτε τίποτα. Φυσικά και αυτά είναι -στο μέτρο- απαραίτητα για τον άνθρωπο. Ωστόσο, η χαρά ότι κατάφερες το στόχο σου, δεν μπορεί να υποκατασταθεί ή αντικατασταθεί με τίποτα απολύτως. Πιστέψτε με. Καλή προσπάθεια σε όλους....Πίστη, υπομονή και δουλειά.
με ανατρχιάσατε pinkfish! Μπράβο! Σας θαυμάζω πολύ για τη δύναμη, το κουράγιο και την πίστη στο στόχο σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
με ανατρχιάσατε pinkfish! Μπράβο! Σας θαυμάζω πολύ για τη δύναμη, το κουράγιο και την πίστη στο στόχο σας!!!

Και αν καποιος δεν εχει στοχο καμια σχολη?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
ε, τότε γιατί να πάει Λύκειο? Ας πάει σε τεχνική σχολή (αν κατάλαβα καλα αυτό που λες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top