Αποτελέσματα πανελληνίων: δεν πιάνω τη σχολή που θέλω

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 793 μηνύματα.
Ναλα μου εχουν αποφοιτησει πολιτικοι μηχανικοι παδα απο το 2020 .
Δεν εχουν δικαιωμα να γραφουν στο ΤΕΕ ομως και στην ασφαλιση του διοτι τωρα εγινε η αντιστοιχηση και ακομα δεν εγινε επισημα διοτι δεν εβγαλαν το σχετικο φεκ.
Να βγει πρωτα το φεκ ( πότε?)...να δωσουν εξετασεις στο ΤΕΕ και μετα..εχ
Ναι αλλά δεν είχαν ισοτιμία,θα βγεί αλλιώς πως θά γίνουν τά ιδιωτικά πανεπιστήμια?
Αλήθεια πότε άλλαξε από ΤΕΙ σέ παδα; νόμιζα τό 19 επί Γιαβρογλου
 

Helen06

Δραστήριο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 454 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι λίγο ασχετούλι. Σε περίπτωση που δεν περάσω σε καμία απο τις 5 πρώτες επιλογές πληροφορικής που θα βάλω. Αν δηλώσω και εν τέλη περάσω οικονομικό (πχ απθ), μετά μπορώ να κα΄νω μεταπτυχιακό σε πληροφορική άλλης σχολής πχ ΟΠΑ ή ΠΑΜΑΚ ή πρεπει αναγκαστικά να είναι μεταπτυχιακό του απθ και της ίδιας σχολής (δηλαδή μεταπτυχιακό που έχει σχέση με οικονομικά)
 

Conne

Νεοφερμένος

Ο Conne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σε όλους.Δυστηχως δεν έγραψα όσο περίμενα 4ο πεδίο.. Έχω μεσο όρο 13750 μόρια.Δηπαε σινδο δυστηχος την έχασα είμαι 880 μόρια κάτω.Δηπαε σερρες είμαι 1200 μόρια πάνω.Υπαρχει περίπτωση να ανέβουν οι βάσεις και να μην καταφέρω να περάσω σερρες δηπαε πληροφορική?

Ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,127 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι λίγο ασχετούλι. Σε περίπτωση που δεν περάσω σε καμία απο τις 5 πρώτες επιλογές πληροφορικής που θα βάλω. Αν δηλώσω και εν τέλη περάσω οικονομικό (πχ απθ), μετά μπορώ να κα΄νω μεταπτυχιακό σε πληροφορική άλλης σχολής πχ ΟΠΑ ή ΠΑΜΑΚ ή πρεπει αναγκαστικά να είναι μεταπτυχιακό του απθ και της ίδιας σχολής (δηλαδή μεταπτυχιακό που έχει σχέση με οικονομικά)
Μεταπτυχικο μπορεις να κανεις σε οτι θες ή καλυτερα οπου σε δεχεται η προκυρηξη του .. πχ μπορεις να κανει και μεταπτυχικο σε νοσηλευτικη.
Ναι απο οικονομικα μπορεις να κανεις μεταπτυχικο πληροφορικης ..βεβαια γνωσεις αποκτας δεν γινεσαι πληροφορικου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι αλλά δεν είχαν ισοτιμία,θα βγεί αλλιώς πως θά γίνουν τά ιδιωτικά πανεπιστήμια?
Αλήθεια πότε άλλαξε από ΤΕΙ σέ παδα; νόμιζα τό 19 επί Γιαβρογλου
Το παδα εγινε πανεπιστημιο την ανοιξη του 2018 και λειτουργησε ως πανεπιστημιο απο τον οκτωβρη 2018. Σωστα εγινε επι Γαβρογλου..Με πρωτο προεδρο διορισμενο τον Μουτζουρη πρωην πρυτανη του εμπ ο οποιος σχεδιασε και την μετα τει δομη του.
Οι σχολες μηχανικων ακολουθησαν 5ετες προγραμμα απο τον οκτωβρη του 2019.Πριν ηταν 4ετεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπερα σε όλους.Δυστηχως δεν έγραψα όσο περίμενα 4ο πεδίο.. Έχω μεσο όρο 13750 μόρια.Δηπαε σινδο δυστηχος την έχασα είμαι 880 μόρια κάτω.Δηπαε σερρες είμαι 1200 μόρια πάνω.Υπαρχει περίπτωση να ανέβουν οι βάσεις και να μην καταφέρω να περάσω σερρες δηπαε πληροφορική?

Ευχαριστώ
Υπο κανονικες συνθηκες και με γενικη πτωση τετοια αλματα των 1200 μοριων δεν γινονται.
Η σχολη αυτη των σερρων βγαινει απο το γενικο καδρο αυτο διοτι τωρα για πρωτη φορα γινεται πολυτεχνικη... δεν μπορω ομως να διακρινω προφανεις απειλες ( πχ να αφησει καποιος το Παμακ και να παει σερρες)... για μενα δεν ειναι πιθανο να κανει αυτο το αλμα των 1200 μοριων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top