Απορίες για μηχανογραφικό 2024

kost28

Νεοφερμένος

Ο kost28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Και εγώ αυτό ακριβώς σκεφτόμουν 😐
Νταξει, κρίμα που δεν μάζεψα τα μόρια για την πρώτη μου επιλογή...έχω βρει κάποιες άλλες που φαίνονται ενδιαφέρον, όπως η ιστορία κ φιλοσοφία της επιστήμης που είναι κ αυτή στο εκπα, ή η θεωρία και ιστορία της τέχνης στην ανώτατη σχολή καλών τεχνών κ κάποιες φιλολογικες
Το μηχανογραφικό πάντως καλό είναι να συμπληρωθεί αποκλειστικά με βάση τα "θέλω" μας, χωρίς να σκεφτόμαστε αυξομειώσεις βάσεων. Αν θες ψυχολογία, βάλε πρώτα τις ψυχολογίες, μπορεί να έχεις λίγες πιθανότητες αλλά δεν χάνεις και κάτι
 

TKTKTK

Νεοφερμένος

Η TKTKTK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το μηχανογραφικό πάντως καλό είναι να συμπληρωθεί αποκλειστικά με βάση τα "θέλω" μας, χωρίς να σκεφτόμαστε αυξομειώσεις βάσεων. Αν θες ψυχολογία, βάλε πρώτα τις ψυχολογίες, μπορεί να έχεις λίγες πιθανότητες αλλά δεν χάνεις και κάτι
Βέβαια

Έχω ψάξει το πρόγραμμα προπτυχιακων σπουδων κ μου φαίνονται βασικά κάπως καλύτερες επιλογές από την ψυχολογία, τώρα που το ξανασκεφτομαι. Δηλαδή, θα μπορούσα να την βαρεθω. Η 1η, έχει θετικά μαθήματα όπως μαθηματικά, φυσική, βιολογία 😍 αλλά κ φιλολογικά, γίνεται ουσιαστικά επιστημολογος ενώ η 2η έχει να κάνει με λογοτεχνία, αρχιτεκτονική κ τέχνες από διάφορες ιστορικες περιόδους, όπως η αρχαιότητα, ο μεσαίωνας, που με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.

EFAKIT

Νεοφερμένος

Η EFAKIT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
σε μενα το λες?
γενικα ρωταω αλλα αν θες να μου πεις πως μπορω να υπολογισω τα μορια για μετεγγραφη...καλο θα ηταν.

αυτο εδω που βρηκα
δεν εχει πεδιο για μονογονεικες οικογενειες (χωρισμενοι γονεις)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
γενικα ρωταω αλλα αν θες να μου πεις πως μπορω να υπολογισω τα μορια για μετεγγραφη...καλο θα ηταν.

αυτο εδω που βρηκα
δεν εχει πεδιο για μονογονεικες οικογενειες (χωρισμενοι γονεις)
Α δεν μαρεσει νιωθω χαζος με αυτο. ( αυτο για μενα που εχω διαβασει τον νομο πολες φορες)
Ναι δεν εχει για την μονη μαμα ...2 μορια ειναι συν.
κατσε αλλο μονογονεικη (εχει 2 μορια ) αλλο χωρισμενοι (δεν εχει τιποτα)
Το κερδος στο διαζυγιο ειναι οτι αν η μαμα εχει χαρτι επιμελειας επισημο τοτε υπολογιζονται μονο τα δικα της λευτα.

Μα νομιζω ρωτησες για την εικονα των μοριων οχι για τον υπολογισμο τους ..σωστα?
Υπαρχει και το ετησιο εξελ του υπουργειου αλλα εδω ειναι πιο μαζεμενα ανα ετος
Να εδω ειναι
 

EFAKIT

Νεοφερμένος

Η EFAKIT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ναι σορρυ δεν το εγραψα σωστα. Ηθελα να υπολογισω για γνωστο μου παιδι τα μορια που μπορει να μαζεψει για μετεγγραφη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
ναι σορρυ δεν το εγραψα σωστα. Ηθελα να υπολογισω για γνωστο μου παιδι τα μορια που μπορει να μαζεψει για μετεγγραφη.
Δεν πειραζει ..μονο τα πολλα φασολια πειραζουν.
Ωραια πραμα να κανεις λαθη ...εγω μονο μεσα απο εκει μαθαινω.
 

xat

Νεοφερμένος

Ο xat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να καταλάβω,δεν έχω κοινωνικά κριτήρια για μεταγραφή, πώς αλλιώς θα μπορούσα να κάνω αίτηση μεταγραφής για το τμήμα πληροφορικής στην Πάτρα? Η βαθμολογία μου από το 4 πεδίο είναι μεταξύ 14200 και 15900
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να καταλάβω,δεν έχω κοινωνικά κριτήρια για μεταγραφή, πώς αλλιώς θα μπορούσα να κάνω αίτηση μεταγραφής για το τμήμα πληροφορικής στην Πάτρα? Η βαθμολογία μου από το 4 πεδίο είναι μεταξύ 14200 και 15900
ποσα παιδακια ειστε στην οικογενεια?
 

tzonis

Νεοφερμένος

Ο tzonis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σε περίπτωση που χάσουμε το κωδικό (δεν τον έχασα) τι γίνεται? Μπορούμε να πάμε να τον δούμε από το σοχλειο που πήγα τον έβαλα ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Ε οταν λεει για τριτη ..οχι σημερα .. μην τρελαίνεστε ...την αλλη 9 του μηνα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top