Απολυτήριο και Πανελλαδικες

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλημέρα! Ξέρει κανείς αν σε αυτές και στις επόμενες πανελλαδικές (2022) θα μετράει ο βαθμός του απολυτηρίου; Και αν ναι πως και πόσο επηρεάζει το αποτέλεσμα; Μπορεί κάποιος να χάσει μόρια λόγω κακού βαθμού απολυτηρίου;
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 865 μηνύματα.
Όχι δεν έχει αναφερθεί κάτι για τη προσμέτρηση του βαθμού του απολυτηρίου στον συνολικό βαθμό των πανελληνίων
 

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Δεν έχουν αναφέρει κάτι σχετικά με τον βαθμό του απολυτηρίου αλλά έχουν πει ότι θα ξανά ισχύουν οι συντελεστές βαρύτητας στα μαθήματα.
Σε ποιο πεδίο σκέφτεσαι να πας ;
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Θεωρητική είμαι... βασικά ήμουν ... απλά θυμάμαι πως όταν έδωσα πρώτη φορά όλοι πάλευαν να μαζέψουν βαθμόυς γιατί μετρούσαν...
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Όχι δεν έχει αναφερθεί κάτι για τη προσμέτρηση του βαθμού του απολυτηρίου στον συνολικό βαθμό των πανελληνίων
Και ελπίζω ούτε να ισχύσει ποτέ κάτι τέτοιο.

Μαζί με εμένα που σκέφτομαι να δώσω φέτος ή του χρόνου, υπάρχουν χιλιάδες απόφοιτοι που για τον Χ,Υ λόγο δεν τα πήγαν καλά στο σχολείο.
Θα ήταν το λιγότερο άδικο όλοι εμείς να δίναμε τον αγώνα με μειονέκτημα, από την στιγμή που αρκετοί θα είχαν σίγουρα έξτρα μόρια βάση του απολυτηρίου.

Και στην τελική το απολυτήριο δεν λέει τίποτα, αν ο άλλος με απολυτήριο 13 γράψει μετά από χρόνια πανελλήνιες άριστα, σημαίνει ότι είναι μια χαρά έτοιμος για οποιαδήποτε σχολή.
Συγνώμη αν είναι εκτός θέματος, απλά το βλέπω αρκετά το συγκεκριμένο θέμα τον τελευταίο καιρό και ήθελα να πω τις σκέψεις μου.
 

Anwnumh

Νεοφερμένος

Η Anwnumh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλά έκανες και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... ξέρω πως σίγουρα την προηγούμενη χρονιά δεν ίσχυε αλλά άκουσα πως θ αλλάξει... μπορεί και να μην ισχύει..... θα το μάθουμε του χρόνου 🤣
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top