Ανεπαρκής φοίτηση σε ΔΙΕΚ

S1lent

Νεοφερμένος

Ο S1lent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!! Επειδή αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες για δεύτερη φορά γράφτηκα σε ένα ΔΙΕΚ. Ο μόνος λόγος που έκανα εγγραφή είναι για να πάρω το χαρτί της αναβολής για τον Στρατό εφόσον η νομοθεσία έχει αλλάξει και η υποχρεωτική στράτευση αρχίζει απ' τα 18. Δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη τα μαθήματα αλλά κάτι με "τρώει" μέσα μου. Πρέπει να παρακολουθήσω κάποια μαθήματα για να παραμείνω στην σχολή; Στην περίπτωση που η φοίτηση μου χαρακτηριστεί ανεπαρκής τι γίνεται;; Μετά από αυτό, χάνω αυτομάτως το δικαίωμα αναβολής στράτευσης;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Εχεις όριο απουσιών ανα εξάμηνο, αν θυμάμαι καλά 15% των διδασκόμενων ωρών για κάθε μάθημα
χωρίς δικαιολογητικά.

δεν ξέρω τι γίνεται με την περίπτωση αναβολής, πάντως αν η φοίτηση σου χαρακτηριστεί ανεπαρκής
θα το μάθεις με το που ολοκληρώνεται το εξάμηνο.
 

calliope

Νεοφερμένος

Η calliope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
οταν ήμουν ιεκ οσοι δε πατησαν στο πρώτο εξαμηνο η εμειναν απο απουσιες και δεν εδωσαν εξετασεις τους διεγραφαν για το δευτερο
 

S1lent

Νεοφερμένος

Ο S1lent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
οταν ήμουν ιεκ οσοι δε πατησαν στο πρώτο εξαμηνο η εμειναν απο απουσιες και δεν εδωσαν εξετασεις τους διεγραφαν για το δευτερο
Θα μπορούσα να κάνω εγγραφή μετά από 6 μήνες σε άλλο Διεκ;;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top