Αναζήτηση σπιτιού για πρωτοετή φοιτητή - μπορώ να γλυτώσω τους μεσίτες;

TRAPLE

Νεοφερμένος

Ο TRAPLE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους σας
Σαν ένας Γονέας από την επαρχία με την αναζητηση οικίας για το παιδί,θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια σελίδα από φοιτητεσ που τελειώνουν και θα αφήσουν τα σπίτια τους μήπως και γλιτώσουμε αυτά τα καπέλα στους μεσίτες .
Συγνώμη για την ενόχληση.
Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων !!!
 

Nala

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Υπάρχουν ομάδες στο φβ

Για ποια πόλη?
 

Skiyo

Διάσημο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,037 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους σας
Σαν ένας Γονέας από την επαρχία με την αναζητηση οικίας για το παιδί,θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια σελίδα από φοιτητεσ που τελειώνουν και θα αφήσουν τα σπίτια τους μήπως και γλιτώσουμε αυτά τα καπέλα στους μεσίτες .
Συγνώμη για την ενόχληση.
Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων !!!
Στο facebook υπάρχουν ομάδες του πανεπιστημιού ή της σχολής και μάλλον θα βρείτε αγγελίες που οι φοιτητές αφήνουν τα σπίτια. Ή μπορείτε να ανεβάσετε μια αγγελία ότι αναζητάτε σπίτι. Αλλά δύσκολα θα βρείτε σπίτι με αυτό το τρόπο.
Οπότε θα σας προτείνα να μπείτε σε διάφορες ομάδες στο facebook που έχουν σχέση με τη πόλη του πανεπιστημιού που θέλει να περάσει το παιδί σας και να ανεβάσετε αγγελία ότι ψάχνετε σπίτι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Αιγάλεω στο ΠΑΔΑ
Τα Παδα εχει δυο μεγαλες εγκαταστασεις... τον αρχαιο ελαιωνα και το αλσος αιγαλεω στην εθνικη οδο.
Αν ειναι στο ελαιωνα τοτε τα πραγματα ειναι ευκολα..νοικιαζεις οπου παει η μπλε γραμμη του τραινουν . Η εθνικη οδος ειναι μανικι λεοφωρειων
Το παιδι δεν ζει στο χωρο του πανεπιστημιου ζει για τον εαυτο του και ζει εκει που ζει και που ειναι οι αλλοι οι πολλοι..το ειμαι κοντα στο πανεπιστημιο δεν ειναι η λυση.
Πχ Για τον ελαιωνα η πιο καλη διαμονη ειναι ο πειραιας και κοντα στο μετρο στην μπλε γραμμη.

1720340816633.png

Δεστε τον χαρτη στο σαιτ για πιο καθαρα.
Για την πρωτη διαμονη η μονη λυση ειναι οι μεσιτες ...για την μετα υπαρχει δυκτυωση και πληροφορηση μεταξυ μας και δεν χρειαζονται.
Αυτα για την αθηνα ...στα νησια ειναι αλλιως..εκει θες ενα παλιο φοιτητη που ξερει κους κους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

TRAPLE

Νεοφερμένος

Ο TRAPLE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σ’ευχαριστω για ακόμη μια φορά ήσουν πολύ αναλυτικός και με βοήθησες !!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγνώμη για το τμήμα Μηχανικών Βιομηχανικής Σχαδιασης και παραγωγής που είναι στον αρχαίο ελαιώνα ή στο άλσος ??
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,723 μηνύματα.
Σ’ευχαριστω για ακόμη μια φορά ήσουν πολύ αναλυτικός και με βοήθησες !!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συγνώμη για το τμήμα Μηχανικών Βιομηχανικής Σχαδιασης και παραγωγής που είναι στον αρχαίο ελαιώνα ή στο άλσος ??
χμ ,,δεν ειμαι και πολυ σιγουρος αλλα ειναι στο ελαιωνα μαζι με τους ημετρολογους και τα αλλα γυρω γυρω... αυτο το τμημα εχει προελθει απο τους μηχανικους αυτοματισμων οι οποιο ηταν κολλητοι με τους ηλεκτρονικους..

ναι το ειδα αρχαιο ελαιωνα

 

SKG

Νεοφερμένος

Η SKG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Λογοθεραπείας Πατρών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλημέρα,

στο ΠΑΔΑ ,η σχολή της κορης μου τουλάχιστον, κάποιες φορές εχουν μάθημα στον Ελαιωνα και κάποιες στο Αιγάλεω.Το Β εξάμηνο π.χ. εγινε εξ ολοκλήρου στον Ελαιωνα και τα εργαστηρια μονο στο Αιγάλεω ενώ το Α' εγινε ολο στο Αιγάλεω.Η αποσταση ομως είναι μικρη και εχει συχνα λεωφορεία απο το Αιγάλεω και απο το ΠΑΔΑ 1.
Για ΠΑΔΑ βολευει εννοείτε να μείνει στο Αιγάλεω όπου ολα γίνονται άνετα με τα πόδια και μετρο εχει κοντά και λεωφορείο απο τη Λ.Αθηνων.
Εγω είχα βρει σπιτι απο το marketplace στο FB ενω είχα πρώτα ψάξει για 2 μήνες ολες τις αγγελίες που υπήρχαν και είχα δει οτι χρέπι κυκλοφορει και ημουν πολύ τυχερη γιατι τελικά βρηκαμε διπλα στο ΠΑΔΑ σε πολύ ησυχη περιοχη με όλα δίπλα.
Αν ενδιαφέρεσαι στειλε μου μηνυμα να σου δώσω ενα τηλέφωνο να ρωτησεις αν ξενοικιάζεται κανενα εκει που μενει η κορη μου.Ειναι ενα τριωροφο με 14 διαμερισματα με φοιτητες και νορμαλ τιμες.
 
Top