Αλλαγή σχολής (10%)

Wrongturn

Νεοφερμένος

Ο Wrongturn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
και εγκυρα πανω απ 'ολα ! ευχαριστω και τους 2 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fwto@2009

Νεοφερμένος

Η fwto@2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εδωσα πανελληνιες το 2009 και περσυ εκανα 10% ... μπορω να ξανακανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Ναι μπορεις μεχρι και το 2011,εκτος και αν αλλαξουν τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fwto@2009

Νεοφερμένος

Η fwto@2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
οκ! ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marner

Νεοφερμένος

Ο Marner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα! Ειμαι νεος στην παρεα αυτη! Εχω διαβασει κατα καιρους διαφορα χρησιμα πραγματα εδω περα. Να ρωτησω κι εγω κατι. Ειμαι αποφοιτος λυκειου του 2006. Αν ξαναδωσω πανελληνιες ας πουμε το 2012,θα εχω δικαιωμα για το 10% το 2013? Πολυ μπερδεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Καλησπερα! Ειμαι νεος στην παρεα αυτη! Εχω διαβασει κατα καιρους διαφορα χρησιμα πραγματα εδω περα. Να ρωτησω κι εγω κατι. Ειμαι αποφοιτος λυκειου του 2006. Αν ξαναδωσω πανελληνιες ας πουμε το 2012,θα εχω δικαιωμα για το 10% το 2013? Πολυ μπερδεμα!

Με την ισχύουσα νομοθεσία, ναι θα μπορείς. Γενικά, το 10% ισχύει μέχρι και 2 χρόνια αφού δώσεις γραπτώς πανελλαδικές. Ξαναλέω, όλα αυτά με το ισχύον σύστημα, ε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marner

Νεοφερμένος

Ο Marner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ουφ! Κι εγω απο οτι εχω διαβασει αυτο ισχυει! Αλλα ποτε δεν ξερεις με αυτους! Παρεπιπτοντως,το νεο συστημα θα εφαρμοστει απο την σχολικη χρονια 2013-2014 οποτε θα ισχυει για τις πανελλαδικες του 2014 και μετα. Ευχαριστω για την απαντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki811

Νεοφερμένος

Η aggeliki811 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα, σκεφτομουν να κανω φετος μηχανογραφικο με το 10%. το προβλημα μου ειναι οτι ημουν στη Θετικη κατευθυνση, το μαθημα γενικης παιδειας που εδωσα ηταν τα Μαθηματικα Γ.Π. ομως θελω να δηλωσω σχολη που βρισκεται στο 5ο πεδιο.....νομιζω οτι δεν μπορω ετσι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι, δεν μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki811

Νεοφερμένος

Η aggeliki811 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ο μονος τροπος ηταν να εχω επιλεξει και Αρχες Οικονομικης Θεωριας.:confused:.;.....:( βαριομουν βλεπεις να δωσω 7 αντι για 6!! και τωρα...:confused: αν γινοταν να εδινα μονο αυτο... ζηταω πολλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έπρεπε να έχεις ΑΟΘ, δε γίνεται να δώσεις ένα μάθημα.
Ζητάς πολλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis1990

Νεοφερμένος

Ο giannis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας.Εδωσα πανελληνιες το 2008 και εβγαλα 19.397,περασα εμπ στους ηλεκτρολογους και δεν μου αρεσει κααθολου!Παντα ηθελα να γινω αρχιτεκτονας αλλα δεν εδωσα τα σχεδια γιατι μεχρι και δευτερα λυκειου ολα εδειχναν οτι δεν θα πιασω τα μορια για την αρχιτεκτονικη!Ξερει κανεις πως μπορω να χρησιμοποιησω το βαθμο των πανελληνιων για να περασω?Μπορω να δωσω μονο σχεδια ή πρεπει να ξαναδωσω ολα τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Γεια σας.Εδωσα πανελληνιες το 2008 και εβγαλα 19.397,περασα εμπ στους ηλεκτρολογους και δεν μου αρεσει κααθολου!Παντα ηθελα να γινω αρχιτεκτονας αλλα δεν εδωσα τα σχεδια γιατι μεχρι και δευτερα λυκειου ολα εδειχναν οτι δεν θα πιασω τα μορια για την αρχιτεκτονικη!Ξερει κανεις πως μπορω να χρησιμοποιησω το βαθμο των πανελληνιων για να περασω?Μπορω να δωσω μονο σχεδια ή πρεπει να ξαναδωσω ολα τα μαθηματα?
Ο μόνος τρόπος που ξέρω να μπορείς να εκμεταλλευτείς τα μόριά σου από προηγούμενη εξέταση είναι το 10%. Ωστόσο, στη δική σου περίπτωση ίσχυε μέχρι και το σχολικό έτος 2009-2010. Άπαξ και περάσουν 2 χρόνια από την τελευταία σου εξέταση, οι βαθμοί σου θεωρούνται ως μη γενόμενοι. Φέτος δε θα έχεις το δικαίωμα να κάνεις 10%, κατά συνέπεια θα πρέπει να ξαναδώσεις όλα τα μαθήματα (συμπεριλαμβανομένου και του σχεδίου).


Καλή τύχη σε ό,τι κι αν επιλέξεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis1990

Νεοφερμένος

Ο giannis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!Πανελληνιες δεν ξαναδινω,οποτε παραμενω στη σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Ο μόνος τρόπος που ξέρω να μπορείς να εκμεταλλευτείς τα μόριά σου από προηγούμενη εξέταση είναι το 10%. Ωστόσο, στη δική σου περίπτωση ίσχυε μέχρι και το σχολικό έτος 2009-2010. Άπαξ και περάσουν 2 χρόνια από την τελευταία σου εξέταση, οι βαθμοί σου θεωρούνται ως μη γενόμενοι. Φέτος δε θα έχεις το δικαίωμα να κάνεις 10%, κατά συνέπεια θα πρέπει να ξαναδώσεις όλα τα μαθήματα (συμπεριλαμβανομένου και του σχεδίου).


Καλή τύχη σε ό,τι κι αν επιλέξεις! :)

Δεν νομίζω να μπορούσες ποτέ να κρατήσεις μόρια από μαθήματα προηγούμενης εξέτασης και να δώσεις επιλεκτικά μόνο το ειδικό μάθημα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Δεν νομίζω να μπορούσες ποτέ να κρατήσεις μόρια από μαθήματα προηγούμενης εξέτασης και να δώσεις επιλεκτικά μόνο το ειδικό μάθημα.;)
Σαφώς, μιλούσα για τη γενική περίπτωση ΧΩΡΙΣ ειδικά μαθήματα. Στην προκειμένη, όντως ο φίλος ΘΑ συναντούσε και αυτό το πρόβλημα σε περίπτωση που ενδιαφερόταν για το 10%.

Υγεία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frk007

Νεοφερμένος

Ο frk007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι φοιτητής 2ου εξαμήνου στο τμήμα Χημικών Μηχανικών του Α.Π.Θ. και έχω μια βάσιμη απορία αναφορικά με το 10%. Μπορώ, χωρίς να ξαναδώσω Πανελλαδικές να εισαχθώ, με λίγη τύχη για παράδειγμα στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής και αν ναι πότε δικαιούμαι;
Επίσης, θα ήθελα να με ενημερώσετε κατά πόσο είναι εφικτή η 'μεταπήδηση' στην προαναφερθείσα σχολή (αφού και αυτή ανήκει στην ίδια Πολυτεχνική Σχολή του Α.Π.Θ.) μέσα από το Πανεπιστήμιο, λόγου χάρη δίνοντας εξετάσεις σε ορισμένα συναφή μαθήματα και αν αυτό γίνεται μετά το πέρας του 2ου εξαμήνου η σε μετέπειτα εξάμηνο. Ακόμη, υποθετικά μιλώντας, σε ποιο εξάμηνο του καινούριου τμήματος ενδέχεται να ενταχθώ (πιο πολύ με ενδιαφέρει από ποιο εξάμηνο του τμήματος Χημικών Μηχανικών μπορώ να μεταπηδήσω); Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων και αναμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας, αφού το επίπεδο δυσκολίας στο δεδομένο τμήμα ξεπερνάει κάθε φαντασία!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω για έγκυρες πληροφορίες πρέπει να ρωτήσεις στη γραμματεία σχετικά με το αν ισχύουν κάποια μαθήματα.
Χμ θυμάμαι ένα σχετικό ερώτημα για μεταφορά μαθημάτων αλλά νομίω πως κανείς δεν ήταν σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrongturn

Νεοφερμένος

Ο Wrongturn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω....μεταγραφες αν κανεις 10 τοις εκατο ισχυουν ? ειμαι παιδι απο μονογονεϊκη οικογενεια και κατι μου ειπαν οτι δεν ισχυει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dpapafot

Νεοφερμένος

Η dpapafot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι φοιτήτρια στο Φυσικό Θεσσαλονίκης (2ο έτος). Η σχολή μου φαίνεται πάρε πολύ δύσκολη και αυτό γενικά με απογοητεύει και με ρίχνει ψυχολογικά. Αυτό που θα ήθελα πραγματικά να κάνω στο μέλλον είναι να ασχοληθώ με την διακοσμητική. Επίσης ένα άλλο κομμάτι που λατρεύω εξίσου και θέλω να ασχοληθώ επαγγελματικά είναι τα παιδιά. Ξέρω τι θέλω πλέον, αλλά το θέμα είναι πως θα τα καταφέρω, διότι είμαι πλέον στο 2ο έτος, η σχολή με βασανίζει και είμαι σίγουρη ότι θέλω να κάνω αυτό που πραγματικά μου δίνει χαρά και σας τα ανέφερα προηγουμένως.
Μια λύση είναι το 10% αλλά…για τη διακοσμητική χρειάζεται ειδικό μάθημα το οποίο εγώ δεν έδωσα στις πανελλαδικές…Οπότε μάλλον πρέπει να ξαναδώσω εξετάσεις.

Πφφφ…Μπέρδεμα :worry: Τι να κάνω; Επίσης κάτι τελευταίο, με ανησυχεί πάρα πολύ ότι δεν μπορώ να δω ένα θετικό μέλλον με όποιο επάγγελμα ακολουθήσω, είτε αυτό του φυσικού, του νηπιαγωγού (πότε θα διοριστούμε; ), είτε της διακοσμήτριας (ποιος θα καλέσει διακοσμήτρια στο σπίτι του, ο κόσμος πεινάει…) Αυτές είναι οι απαντήσεις που λαμβάνω και καταλήγω σε αδιέξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top