Αλλαγή από β γενικού λυκείου σε ΕΠΑΛ

solitero

Νεοφερμένος

Ο solitero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Όπως λέει και ο τίτλος, τελείωσα την β λυκείου σε γενικό για 4ο πεδίο και σκέφτομαι σοβαρά για αλλαγή σε ΕΠΑΛ καθώς δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στόχο για πανελλήνιες, φροντιστήρια έκανα κανονικά, σχετικά μέτριος μαθητής δεν διαβάζω και πολύ.Το θέμα είναι πως αν αλλάξω θα χάσω μια χρονιά καθώς θα ξανακάνω την β τάξη, και το συγκεκριμένο ΕΠΑΛ βρίσκεται λίγο μακριά από την περιοχή μου γύρω στα 40 λεπτά 15 λεπτά με τα πόδια 25 με λεωφορείο και αυτό με τις συγκοινωνίες με αγχώνει λίγο.
Ειδικότητα στο ΕΠΑΛ : ηλεκτρολογίας
Τι θα συμβουλεύατε εσείς;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,407 μηνύματα.
Όπως λέει και ο τίτλος, τελείωσα την β λυκείου σε γενικό για 4ο πεδίο και σκέφτομαι σοβαρά για αλλαγή σε ΕΠΑΛ καθώς δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στόχο για πανελλήνιες, φροντιστήρια έκανα κανονικά, σχετικά μέτριος μαθητής δεν διαβάζω και πολύ.Το θέμα είναι πως αν αλλάξω θα χάσω μια χρονιά καθώς θα ξανακάνω την β τάξη, και το συγκεκριμένο ΕΠΑΛ βρίσκεται λίγο μακριά από την περιοχή μου γύρω στα 40 λεπτά 15 λεπτά με τα πόδια 25 με λεωφορείο και αυτό με τις συγκοινωνίες με αγχώνει λίγο.
Ειδικότητα στο ΕΠΑΛ : ηλεκτρολογίας
Τι θα συμβουλεύατε εσείς;
Ε αφου το σκεφτεσαι σοβαρα και δεν θες πολυτεχνεια να πας...
οκ θα χασεις ενα χρονο ...αλλα και το ΓΕΛ να τελειωσεις και πας μετα ΙΕΚ θα κανεις 2 χρονια ενω αν χρειαστει να πας ΙΕΚ απο επαλ θα κανεις 1 χρονο... οποτε ισοφαριζει.
Για την ειδικότατα εχω μια ενσταση... ηλεκτρολογος εγκαταστατης εννοεις?
 

solitero

Νεοφερμένος

Ο solitero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ε αφου το σκεφτεσαι σοβαρα και δεν θες πολυτεχνεια να πας...
οκ θα χασεις ενα χρονο ...αλλα και το ΓΕΛ να τελειωσεις και πας μετα ΙΕΚ θα κανεις 2 χρονια ενω αν χρειαστει να πας ΙΕΚ απο επαλ θα κανεις 1 χρονο... οποτε ισοφαριζει.
Για την ειδικότατα εχω μια ενσταση... ηλεκτρολογος εγκαταστατης εννοεις?
Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,407 μηνύματα.
Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων
Ναι καταλαβα ..ειναι δυσκολη δουλεια και ειναι οικοδομη.... την εχω κανει.
Δουλεια θα εχεις παντα.. καλωδια και μπριζες στο τοιχο και τα ταβανια ειναι.
Εχεις διαβασει το χαρτι του επαλ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top