Αιτήσεις αποφοίτων: Γίνεται να σταλούν με e-mail στο σχολείο;

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,669 μηνύματα.
Εγώ παιδιά πήγα σήμερα τελικά. Πήγα στο σχολείο από όπου αποφοίτησα και ο διευθυντής έκανε και πλάκα πως και μου ήρθε να ξαναδώσω μετά από χρόνια χαχα. Μου είπε ότι επειδή η τελευταία φορά ήταν πριν το 2014, έπρεπε να περάσει όλα τα στοιχεία μου στο σύστημα. Εγώ είχα εκτυπωμένη και συμπληρωμένη την αίτηση αλλά μου συμπλήρωσε νέα αίτηση μέσα από τον υπολογιστή ο ίδιος. Όντως με ρώτησε αν έχω το καρτελάκι αλλά είχαν τα στοιχεία μου από την προηγούμενη φορά στο αρχείο του σχολείου. Αν έχετε τα χαρτιά που μας έδιναν(δεν ξέρω τι χαρτιά δίνουν τα τελευταία έτη) τον αριθμό τον λέει και εκεί. Είχα μαζί την ταυτότητα, το απολυτήριο και μια φώτο.

Nick όντως δεν είναι απάντηση αυτή. Ήδη η πρώτη εβδομάδα πέρασε, πότε "θα δούνε?". Να επικοινωνήσεις άμεσα για να ξεμπερδεύεις
Εμένα την είχε συμπληρώσει και απλά υπέγραψα δύο αντίγραφα, το ένα το πήρα και το άλλο το κράτησε και μου είπε 5-6 μέρες πριν τις πανελλήνιες να περάσω να πάρω το καρτελάκι... Μόνο που στην αίτηση κάτω κάτω που λέει βαθμός απολυτηρίου δεν έγραψε κάτι, πειράζει? Σε εσάς έγραψε?
 

chochoru

Νεοφερμένος

Η chochoru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Εμένα την είχε συμπληρώσει και απλά υπέγραψα δύο αντίγραφα, το ένα το πήρα και το άλλο το κράτησε και μου είπε 5-6 μέρες πριν τις πανελλήνιες να περάσω να πάρω το καρτελάκι... Μόνο που στην αίτηση κάτω κάτω που λέει βαθμός απολυτηρίου δεν έγραψε κάτι, πειράζει? Σε εσάς έγραψε?
Δεν το πρόσεξα χθες αλλά ούτε σε εμένα το λέει. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Εξάλλου και ο ίδιος μου είπε να δω για λάθη και κυρίως τα προσωπικά μου στοιχεία και τη κατεύθυνση. Θα ήθελα όμως να μας πουν και άλλοι αν στο δικό τους λέει κάτι
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Από ποτε ζητάνε στην αίτηση βαθμό απολυτηρίου; Στο υπουργείο που βλέπω τώρα το υπόδειγμα δεν ζητάει
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,669 μηνύματα.
Από ποτε ζητάνε στην αίτηση βαθμό απολυτηρίου; Στο υπουργείο που βλέπω τώρα το υπόδειγμα δεν ζητάει
Όχι απλά λέω επειδή γράφει από κάτω βαθμός απολυτηρίου... Αλλά μάλλον δεν το χρειάζονται
 

chochoru

Νεοφερμένος

Η chochoru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Στην αίτηση που εκτύπωσα εγώ δεν το είχε ως πεδίο αλλά σε αυτή που μου ετοίμασε ο διευθυντής το είχε. Δεν νομίζω πως έχει σημασία από τη στιγμή που στην αίτηση προς εκτύπωση δεν το έχει!
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,030 μηνύματα.
Tους ξαναέστειλα email, τους πήρα τηλέφωνο 5 φορές, ούτε στο email δεν απάντησαν αλλά ούτε στο τηλέφωνο δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.

Έτσι όπως είναι τα πράγματα θα στείλω και σε ένα άλλο σχολείο. Ελπίζω να υπάρξει παράταση της προθεσμίας αίτησης.

Αν δω ότι ούτε στο άλλο σχολείο δεν ανταποκρίνονται θα πάω από κοντά και θα τους εξηγήσω την κατάσταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ghost

Νεοφερμένος

Ο ghost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ουτε σε μενα εχουν απαντησει, κλεισαν κ τα σχολεια αντε τωρα να τους βρεις στο τηλεφωνο, ισως στειλω κ εγω αλλου να ειμαι καλυμμενος
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εγώ παιδιά πήγα σήμερα τελικά. Πήγα στο σχολείο από όπου αποφοίτησα και ο διευθυντής έκανε και πλάκα πως και μου ήρθε να ξαναδώσω μετά από χρόνια χαχα.

Και με το δίκιο του...το φαντάζεσαι να πάω να ξαναδώσω πανελλήνιες τώρα που τελείωσα το μεταπτυχιακό ; :lol:
 

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εγω έστειλα email, μου ειπαν να παρω τηλ να συνεννοηθούμε και εν τελει πηγα απο εκει περα. Ζητησαν ταυτοτητα, αντιγραφο απολυτηρίου (το οποιο κρατησαν) και μια φωτογραφία μου. Βγαλανε δυο αντιγραφα τα οποία υπέγραψα (αλλα ξέχασα να παρω το δικό μου αντίγραφο) και παρατήρησα οτι φέτος κατω-κατω υπαρχει στήλη που λεει βαθμος απολυτηρίου αλλα ήταν κενη. Νομιζω το καλύτερο για εσας ειναι να παρετε απευθείας τηλέφωνο στο σχολείο.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Tους ξαναέστειλα email, τους πήρα τηλέφωνο 5 φορές, ούτε στο email δεν απάντησαν αλλά ούτε στο τηλέφωνο δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό.

Έτσι όπως είναι τα πράγματα θα στείλω και σε ένα άλλο σχολείο. Ελπίζω να υπάρξει παράταση της προθεσμίας αίτησης.

Αν δω ότι ούτε στο άλλο σχολείο δεν ανταποκρίνονται θα πάω από κοντά και θα τους εξηγήσω την κατάσταση.
Τελικά τι έγινε;; Την έκανες την αίτηση; Μέχρι την Παρασκευή η προθεσμία
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,030 μηνύματα.
Τελικά τι έγινε;; Την έκανες την αίτηση; Μέχρι την Παρασκευή η προθεσμία
Πήρα ξανά τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν να πάω αύριο με όλα τα απαραίτητα έγγραφα. Λογικά αύριο θα έχω τελειώσει με την αίτηση
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top