Αισθητικος Ποδολογιας ή Προσχολικη Αγωγη?

!Δημητρα!

Νεοφερμένος

Η !Δημητρα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εχω τελειωσει το Λυκειο αλλα δεν περασα καπου..Υπαρχει ομως 1 ιεκ αναγνωρισμενο απο το κρατος που με ενδιαφερουν 2 ειδικοτητεσ :
Αισθητικος ποδολογιας και καλλωπισμου νυχιων και
Προσχολικης αγωγης δραστηριοτητων δημιουργιας

στο πρωτο φοβαμαι λιγο τα μαθηματα..
Αν ξερει καποιοσ οποιαδηποτε πληροφορια για αυτες τις 2 ειδικοτητες ας με βοηθησει...Αλλιως πειτε μου την γνωμη σας!

Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kassadra

Νεοφερμένος

Η kασσανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα, η αδελφή μου δεν πέρασε στο πανεπιστήμιο της επιλογής της και αντι να πάει σε ιδιωτικο να πληρώνει... πηγε σε τεχνική σχολή ΕΠΑΛ, οπου είναι τρια χρονια η φοιτηση. Επειδη ειχε τελειώσι το λύκειο φοίτησε μόνο δυο έτη, οπου έχει και την δυνατότητα να πάει σε πανεπιστήμιο αισθητικής τέχνης.
Με την απόκτηση του πτυχίου απο το πανεπιστήμιο δεν χρειάζεσαι προυπηρεσία και ανοίγεις άμεσα μαγαζί!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πώς σου ακούγεται το αισθητικός ποδολογίας;

Πλάκα κάνω. Εγώ θα διάλεγα προσχολική αγωγή πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
για να καταλαβω αυτο το επαγγελμα συνδυαζει ρεφλεξολογια με πεντικιουρ??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kassadra

Νεοφερμένος

Η kασσανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα, η αδελφή μου δεν πέρασε στο πανεπιστήμιο της επιλογής της και αντι να πάει σε ιδιωτικο να πληρώνει... πηγε σε τεχνική σχολή ΕΠΑΛ, οπου είναι τρια χρονια η φοιτηση. Επειδη ειχε τελειώσι το λύκειο φοίτησε μόνο δυο έτη, οπου έχει και την δυνατότητα να πάει σε πανεπιστήμιο αισθητικής τέχνης.
Με την απόκτηση του πτυχίου απο το πανεπιστήμιο δεν χρειάζεσαι προυπηρεσία και ανοίγεις άμεσα μαγαζί!!!!!!!!

για να καταλαβω αυτο το επαγγελμα συνδυαζει ρεφλεξολογια με πεντικιουρ??:hmm:
εσυ που εχεις κλιση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Πρέπει να διαλέξεις αυτό που σ' αρέσει να κάνεις για την υπόλοιπη ζωή σου. Αν δεν το κάνεις, στα 35 θα ψάχνεσαι να αλλάξεις επάγγελμα.
Κάπου διάβασα το εξής: Κάνε το χόμπυ σου επάγγελμα και δε θα δουλέψεις ούτε μια μέρα στη ζωή σου:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Δημητρα!

Νεοφερμένος

Η !Δημητρα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
αισθητικος ποδολογιας εχει σχεση με μανικιουρ αλλα ειναι καθαρα ιατρικο επαγγελμα.
το θεμα ειναι οτι ειμαι ανθρωπος που μου ταιριαζει περισσοτερο προσχολικη αγωγη, ομως το θεμα ειναι οτι θα περνω 1 βασικο μισθο, η ποδιατρικη μου αρεσει αλλα φοβαμαι λιγακι τα μαθηματα... επειδη ειναι ολα ιατρικα... και εχω μπερδευτει λιγακι...
-----------------------------------------
και τι αλλες ειδικοτητες υπαρχουν στ επαλ?ξερεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top