Αισθάνεσαι οτι αδικήθηκες στις πανελλήνιες;

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ναι, αισθανομαι αδικημενος στα παρακατω μαθηματα:
Πρωτα απ'ολα στη λογοτεχνια!! Ειναι το μαθημα που λατρευα και αφοσιωθηκα αρκετα σε αυτο... Τα γραπτα μου μεσα στη χρονια ηταν παρα πολυ καλα και ειχα κατανοησει την υλη σε βαθος, κατι που δεν το καταφερνουν πολυ!! Μετα την εξεταση και βλεποντας τις απαντησεις που επρεπε να δωσουμε ημουνα σιγουρος πως εγραψα τουλαχιστον 19 (95), γιατι τα ειχα γραψει οπως τα ηθελαν και μαλιστα με πολυ ωραιο λογο...Το μονο μου αρνητικο, ο πολυ ασχημος, αλλα σιγουρα ευαναγνωστος γραφικος χαρακτηρας!! Το αποτελεσμα?? 17,6:'(.... Ο ενας 18,2 (91) και ο δευτερος 17 (85)!! Ειλικρινα, ακομα δεν καταλαβα απο που μου εκοψαν!! Το ιδιο και στην ιστορια... Ειχα απαντησει σε ολα ευστοχα και ενα περιμενα τουλαχιστον 19 πηρα 18,1 (90,5)!! Τωρα που πηγαν τα 4,5 μορια δεν ξερω... Εκθεση με ξαφνιασε η μεγαλη αποκλιση: 18,6 (93), 15,4 (77) και 16,4 (82)!! Τωρα στα αρχαια απο δικη μου βλακεια, δε θυμομουνα την εισαγωγη, εχασα το 18,5 και επεσα στο 16,5, και στη βιολογια, απο λαθη απροσεξιας εχασα το 20αρι και εγραψα 18,1, εχασα καποια πραγματικα πολυτιμα μορια... Εν ολιγοις, μονο με τα λατινικα ειμαι ευχαριστημενος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είχα βαθμούς που πιστευω πως δε ταίριαζαν καθόλου στο γραπτό μου. Οι βαθμολογίες των βαθμολογητών ήταν κατά πολύ διαφορετικές.. Ειδικά στην έκθεση έγινε χαμός, ο πρώτος μου έβαλε 48 και ο δεύτερος 73!!! Το πιστεύετε?? Τελικά ο τρίτος έβαλε 60...
Και στην λογοτεχνία ο πρώτος 73 και ο δεύτερος 82.. Δε ξέρω αν είμαι η μόνη που νιώθω αδικημένη, πείτε μου κ εσείς...:(
και εγω στην εκθεση πηρα 15,7 και οι βαθμολογησεις ηταν πολυ κοντα ( 77 ο ενας και 80 ο αλλος) μαλιστα...αλλα εγω ξερω οτι ολο το σχολειο εγραψε πανω απο 17 και εγω τα ειχα γραψει και καλα αλλα δεν ξερω ρε γμτ...τι εγινε...και ημουν και καλη χτυπαγα ολο το χρονο 18αρια...τεσπα...
-----------------------------------------
Ναι, αισθανομαι αδικημενος στα παρακατω μαθηματα:
Πρωτα απ'ολα στη λογοτεχνια!! Ειναι το μαθημα που λατρευα και αφοσιωθηκα αρκετα σε αυτο... Τα γραπτα μου μεσα στη χρονια ηταν παρα πολυ καλα και ειχα κατανοησει την υλη σε βαθος, κατι που δεν το καταφερνουν πολυ!! Μετα την εξεταση και βλεποντας τις απαντησεις που επρεπε να δωσουμε ημουνα σιγουρος πως εγραψα τουλαχιστον 19 (95), γιατι τα ειχα γραψει οπως τα ηθελαν και μαλιστα με πολυ ωραιο λογο...Το μονο μου αρνητικο, ο πολυ ασχημος, αλλα σιγουρα ευαναγνωστος γραφικος χαρακτηρας!! Το αποτελεσμα?? 17,6:'(.... Ο ενας 18,2 (91) και ο δευτερος 17 (85)!! Ειλικρινα, ακομα δεν καταλαβα απο που μου εκοψαν!! Το ιδιο και στην ιστορια... Ειχα απαντησει σε ολα ευστοχα και ενα περιμενα τουλαχιστον 19 πηρα 18,1 (90,5)!! Τωρα που πηγαν τα 4,5 μορια δεν ξερω... Εκθεση με ξαφνιασε η μεγαλη αποκλιση: 18,6 (93), 15,4 (77) και 16,4 (82)!! Τωρα στα αρχαια απο δικη μου βλακεια, δε θυμομουνα την εισαγωγη, εχασα το 18,5 και επεσα στο 16,5, και στη βιολογια, απο λαθη απροσεξιας εχασα το 20αρι και εγραψα 18,1, εχασα καποια πραγματικα πολυτιμα μορια... Εν ολιγοις, μονο με τα λατινικα ειμαι ευχαριστημενος!!
σιγα μια χαρα ειναι και το 17,6...ρε προσγειωθειτε λογοτεχνια ειναι! εχει και παραλληλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
σιγα μια χαρα ειναι και το 17,6...ρε προσγειωθειτε λογοτεχνια ειναι! εχει και παραλληλο...
Μια χαρα προσγειωμενος ειμαι και δεν ποτε δεν ειπα οτι το 17,6 ειναι ασχημο!! Απλα η λογοτεχνια ηταν και ειναι η μεγαλη μου αγαπη και αχολουμαι με αυτη πολλα χρονια τωρα... Οσο για το παραλληλο εχω δει και πιο δυσκολα!! Σου λεω, οτι ακριβως ηθελαν το εχω γραψει, δεν ξερω απο που μου κοψανε οι ανιδεοι... Σορρυ αν φαινομαι υπερβολικος σε καποιους, αλλα τουλαχιστον για τη λογοτεχνια δε σηκωνω κουβεντα!! Και τελικα ισως το 19αρι στη λογοτεχνια να με εβαζε με μια σχετικη ασφαλεια στη σχολη που θελω, τωρα οσο και να πεις τον εχω ενα φοβο... Εσυ απ'οτι ξερω εσκισες, οποτε δεν εχεις προβλημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παναγιώτης_Σ

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θράκης και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Και γω πάντως, στην έκθεση έχω την εντύπωση πως αδικήθηκα, αλλά αυτό απ' ότι κατάλαβα πιστεύουμε όλοι. Το θέμα φέτος εξακολουθώ να πιστεύω οτι ήταν κουκουρούκου και αυτός είναι ένας λόγος που ο βαθμός μας ήταν παρακάτω απ' ότι περιμέναμε. Έγραψα 14 στην έκθεση. Πάλι καλα! Υπήρχαν και χειρότεροι βαθμοί, αλλά εκεί τουλάχιστον ξέρω οτι τόσο άξιζα πάνω κάτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Νιώθω τρομερά αδικημένη.........

Στην κλίμακα του 20.Στο ΑΕΠΠ ο ένας μου έβαλε 10 και ο άλλος 17..έλεος.Στην ΑΟΔΕ ο ένας μου είχε βάλει 15,6 και ο άλλος 18,2.Στα μαθηματικά γενικής ο ένας μου έβαλε 17 και ο άλλος 20..Μην συζητήσω για τα άλλα μαθήματα..μόνο στα μαθηματικά κατεύθυνσης είχα συμφωνία...ΕΛΕΟΣ!!!:'(

Βέβαια φταίω και εγώ γιατί πήγα τρομέρα αγχωμένη σε σημείο να κλαίω μες τη τάξη..:'(


Εγώ δεν αδικήθηκα καθόλου..
πιστεύω κιόλας με όλο το θάρρος ότι φέτος μας βοήθησαν!! όλους μας.......
μόνο στην έκθεση έχω ένα θέμα μα τον α΄βαθμολογητή!!
μου έβαλε 78.. για έκθεση καλό, για τις δυνατότητές μου όχι βέβαια!!
και ο β' τον έβαλε στη θέση του κανονικά... 96!!!!!!! ναι καλά ακούσατε..
ήρθε κι ο τρίτος με ένα 84 κι όλα καλά.. 18 πήρα τελικά!!!
προσωπικά ήμουν σίγουρη ότι είχα γράψει 85 ακριβώς, εκεί το είχα υπολογίσει.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σου έκοψε 7 μονάδες...μα τι κακός :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
κι εγω απο βιολογια απορησα!ημουν σιγουρη για το 20!δεν χωρουσε αμφιβολια!και πηγα στο 19,6.....χωρις να ξερω γιατι.ισως φαινεται μικρο το κακο αλλα επειδη θελω υψηλη σχολη...ειναι επικινδυνο
α!και κατι αλλο!λογοτεχνια περιμενα 14 15 και πηρα 18,5!νομιζω δεν αξιζα για τοσο!τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Και εγώ νοιώθω ότι αδικήθηκα στα μαθηματικά κατεύθυνσης. Περίμενα γύρω στο 16 και τελικά μου ήρθε 14,8 με 10 μόρια διαφορά των δύο διορθωτών (69 και 79). Αλλά για να μην είμαι άδικος φυσική κατεύθυνσης περίμενα το πολύ 12 και τελικά 13,7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
foreverfreak,εσυ παιδαγωγικο δεν θελεις?σε ποιο πιανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
16.5 έκθεση ελεος να παρει και ήμουν βέβαιος για γύρω στο 18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
16.5 έκθεση ελεος να παρει και ήμουν βέβαιος για γύρω στο 18

ρε παιδια......ελεος...εκθεση ειναι!!!!1.5 βαθμος διαφορα πιστευω.. δεν ειναι τπτ...εδω εμεις γραφουμε μαθηματικα....που εισαι σιγουρος τι γραφεις...γιατι ξερεις οτι 1+1=2 δεν μπορει να σου πει ο αλλος οτι ειναι 3...και βλεπουμε μεγαλυτερες διαφορες...!!!στην εκθεση ολα υποκιμενικα ειναι....ελεος....:lol:!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ρε παιδια......ελεος...εκθεση ειναι!!!!1.5 βαθμος διαφορα πιστευω.. δεν ειναι τπτ...εδω εμεις γραφουμε μαθηματικα....που εισαι σιγουρος τι γραφεις...γιατι ξερεις οτι 1+1=2 δεν μπορει να σου πει ο αλλος οτι ειναι 3...και βλεπουμε μεγαλυτερες διαφορες...!!!στην εκθεση ολα υποκιμενικα ειναι....ελεος....:lol:!!!!

Ναι δεν λεω εντάξει αλλα παιζει αν ηταν χαμηλότερα να μου κοβε σχολες....ήμουν στο μέσο όρο του σχολείου μου arghhhh εδώ να φανταστείς μια έβγαλε 14 Γ.Β.Π. και εγραψε 17,3 έκθεση ελεοςςςςςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Ναι δεν λεω εντάξει αλλα παιζει αν ηταν χαμηλότερα να μου κοβε σχολες....ήμουν στο μέσο όρο του σχολείου μου arghhhh εδώ να φανταστείς μια έβγαλε 14 Γ.Β.Π. και εγραψε 17,3 έκθεση ελεοςςςςςςςς

οχι ελεος...εξυπναδα το λενε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση να μου πείτε αν συμφωνείτε. Καταρχάς, είμαι 26 έχω τελειώσει τα πάντα, και όπως και εσείς έτσι και εγώ έδωσα Πανελλήνιες. Μάλιστα ήμουν από τους τυχερούς που έδωσα 13 μαθήματα. Σας ρωτώ λοιπόν, υπάρχει λογική να δίνονται πανελληνίες στην Έκθεση (Δεν μιλάω για Νέα ελληνικά), ένα μάθημα χωρίς καμία επιστημονική τεκμηρίωση που έχει τεράστιο ποσοστό αναβαθμολογήσεων; Είναι δυνατό σε γραπτό πανελληνίων εξετάσεων που κρίνει το μέλλον ενός 18χρονου παιδιού να βάζει ο ένας βαθμολογητής 8 και ο άλλος 18; Μήπως διορθώνουν κουκουρούκου; Μήπως η έκθεση θα πρέπει επιτέλους να καταργηθεί από Πανελλήνιες, λόγω αδιαφάνειας και ουσιαστικά μη τεκμηριομένων βαθμολογιών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δεν νομιζω κανενας που απλα παπαγαλισε τα οσα του ειπαν στο φροντηστηριο να εγραψε καλα...

οι διορθωτες αν και βαθμολογουν, κατα περιπτωσεις υποκειμενικα ,μπορουν να διακρινουν την καθαροτητα της σκεψης και την υπαρξη επιχειρηματων και συνακολουθαν τον σκεπτομενο μαθητη ,ο οποιος μπορει να μην ειναι παραστατης στην σημαια αλλα σιγουρα σκεπτομενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
δεν νομιζω κανενας που απλα παπαγαλισε τα οσα του ειπαν στο φροντηστηριο να εγραψε καλα...

οι διορθωτες αν και βαθμολογουν, κατα περιπτωσεις υποκειμενικα ,μπορουν να διακρινουν την καθαροτητα της σκεψης και την υπαρξη επιχειρηματων και συνακολουθαν τον σκεπτομενο μαθητη ,ο οποιος μπορει να μην ειναι παραστατης στην σημαια αλλα σιγουρα σκεπτομενος

Ναι αλλά εσύ αποδέχεσαι σε εξετάσεις που κρίνουν το 15-25% της επιτυχίας ενός παιδιού να μην υπάρχει ταύτιση απόψεων μεταξύ των βαθμολογητών; Και μάλιστα τέτοια τεράστια χάσματα; Να παρακαλάς να πέσεις σε καλό βαθμολογητή είναι κριτήριο για Πανελλήνιες εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Παιδιά να κάνω μια ερώτηση να μου πείτε αν συμφωνείτε. Καταρχάς, είμαι 26 έχω τελειώσει τα πάντα, και όπως και εσείς έτσι και εγώ έδωσα Πανελλήνιες. Μάλιστα ήμουν από τους τυχερούς που έδωσα 13 μαθήματα. Σας ρωτώ λοιπόν, υπάρχει λογική να δίνονται πανελληνίες στην Έκθεση (Δεν μιλάω για Νέα ελληνικά), ένα μάθημα χωρίς καμία επιστημονική τεκμηρίωση που έχει τεράστιο ποσοστό αναβαθμολογήσεων;



και εγω ειχα την ιδια απορια αλλα τι σε κανει να πιστευεις οτι η εκθεση δν εχει επιστημονικη τεκμηριωση???


αυτο το δεχομαι μονο στο δευτερο μερος οπου απο φετος βαθμολογειται με λιγοτερες μοναδες ,οι ασκησεις και η περιληψη ειναι στανταρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
και εγω ειχα την ιδια απορια αλλα τι σε κανει να πιστευεις οτι η εκθεση δν εχει επιστημονικη τεκμηριωση???


αυτο το δεχομαι μονο στο δευτερο μερος οπου απο φετος βαθμολογειται με λιγοτερες μοναδες ,οι ασκησεις και η περιληψη ειναι στανταρ

Διευκρίνησα, δεν μιλάω για τα νέα ελληνικά, αλλά μόνο για την έκθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top