Αισθάνεσαι οτι αδικήθηκες στις πανελλήνιες;

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Ναι αλλά εσύ αποδέχεσαι σε εξετάσεις που κρίνουν το 15-25% της επιτυχίας ενός παιδιού να μην υπάρχει ταύτιση απόψεων μεταξύ των βαθμολογητών; Και μάλιστα τέτοια τεράστια χάσματα; Να παρακαλάς να πέσεις σε καλό βαθμολογητή είναι κριτήριο για Πανελλήνιες εξετάσεις;


οχι αλλα ειλικρινα δεν πιστευω ουτε πιστευα οτι ο καλος βαθμολογητης ειναι αυτος που θα δωσει σε καποιον καλο βαθμο???

εξ αλλου για τους καλους βαθμους πρεπει να λεμε οτι πεσαμε σε καλους βαθμολογητες? ή μηπως οτι το γραπτο ηταν πολυ καλο απο καθε αποψη?

αυτο με τους βαθμολογητες το βρισκω ατοπο...

εγω μαθηματικα κατευθυνσης δν πηγα στην αναβαθμολογηση για ενα -δυο μορια...αντιθετα στην εκεθση ειχα 85-87...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
οχι αλλα ειλικρινα δεν πιστευω ουτε πιστευα οτι ο καλος βαθμολογητης ειναι αυτος που θα δωσει σε καποιον καλο βαθμο???

εξ αλλου για τους καλους βαθμους πρεπει να λεμε οτι πεσαμε σε καλους βαθμολογητες? ή μηπως οτι το γραπτο ηταν πολυ καλο απο καθε αποψη?

αυτο με τους βαθμολογητες το βρισκω ατοπο...

εγω μαθηματικα κατευθυνσης δν πηγα στην αναβαθμολογηση για ενα -δυο μορια...αντιθετα στην εκεθση ειχα 85-87...

Έτυχε... σε σένα. Μπορεί να σου τύχαινε το ανάποδο. Και ευτυχώς φέτος, πιάνει λιγότερο η έκθεση για εσάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παντως εξακολουθω να πιστευω οτι και η παραγωγη κειμενου ειναι ξεκαθαρα θεμα διαβασματος,σκεψης και καλης προετοιμασιας...

ομως δεν μπορεις να αποκλησεις και τον υποκειμενισμο οταν προκειται για λεξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
παντως εξακολουθω να πιστευω οτι και η παραγωγη κειμενου ειναι ξεκαθαρα θεμα διαβασματος,σκεψης και καλης προετοιμασιας...

ομως δεν μπορεις να αποκλησεις και τον υποκειμενισμο οταν προκειται για λεξεις...

Τα κριτήρια όμως για Εισαγωγικές Εξετάσεις θα πρέπει να είναι αντικειμενικά, ώστε να υπάρχει αξιοκρατία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ώστε να υπάρχει αξιοκρατία.


συμφωνω αλλα οι βαθμολογητες ειναι ανθρωποι και οχι ρομποτ να σκεφτονται ολοι με τον ιδιο τροπο ,οπως ειπα υπαρχουν κανονες που διορθωνεται μια εκθεση οι οποιοι λογικα θα πρεπει να μοιραζονται στους βαθμολογητες...


αλλωστε αυτο το κριτηριο του υποκειμενισμου υπεισερχεται σχεδον παντου εστω και σε ψυγματα του ενος-2 μοριων...


δηλαδη τι ειδε ο ενας και εκοψε 0,5% ενω ο αλλος εβαλε 100???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ακριβώς, εγώ μιλώ για κραυγαλέες διαφορές, που γενικά σαν ποσοστό μόνο στην έκθεση εδώ και πολλά χρόνια υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
παντως δεν νομιζω τα αυτα τα ποσοστα να ειναι ικανο επιχειρημα για την καταργση της εκθεσης


φετος αν δεν κανω λαθος ειχαμε στην ιστορια κατευθυνσης περιπου 10% ανβαθμολογηση...αυτος πως εξηγειται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξανδρα ν

Νεοφερμένος

Η αλεξανδρα ν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
και εγω πιστευω οτι στην εκθεση δεν επρεπε να παρω κατω απο 15!και λογοτεχνια με ψιλοτσεκουρωσαν!τι να πεισ?αυτα τα μαθηματα κρινονται υποκειμενικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
αισθανομαι λιγο αδικημενοσ στα μαθηματικα γενικησ αλλα τελοσ παντων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να πω ότι αδικήθηκα, αφού σε όλα τα μαθήματα πήρα όσο υπολόγιζα (εκτός από την έκθεση, που δεν προσπάθησα καν να υπολογίσω πόσο έχω πάρει πριν βγουν τα αποτελέσματα, ακριβώς λόγω της υποκειμενικότητας του μαθήματος). :)
Ούτε αποκλίσεις μεγαλύτερες του 1 μορίου είχα... Απο τα 6 μαθήματα στα 3 είχα απόκλιση 1 μορίου μεταξύ των δύο βαθμολογητών και στα άλλα 3 καμία απόκλιση. Με αποκορύφωμα την έκθεση που και οι δύο μου έβαλαν 95:D.
Οπότε, είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη με τη διόρθωση! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eutuxia

Νεοφερμένος

Η Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Έκθεση..ένα μάθημα μια ιστορία:P
Στο συγκεκριμένο είχα απόκλιση:ο ένας 16 και ο άλλος 18!μία διαφορά την έχουν:down:
όπως και κείμενα...16,8 και 18!
ΑΤΙΜΟΙ πρώτοι διορθωτές:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Αδικημένος αισθάνθηκα από τους προφορικούς βαθμούς όχι από τους γραπτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
ααχχχ αυτοί οι βαθμολογητές.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Το σωστό για την περίπτωσή μου θα 'ταν ότι αδίκησα τον εαυτό μου. Στη δική μου περίπτωση αυτό που έκανα ισοδυναμεί με αυτοκτονία... bye bye οικονομικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
οχι και αυτοκτονια.ηρεμησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Η βαθμολόγηση των γραπτών μου στις πανελλήνιες ήταν αυτή ακριβώς που περίμενα βάση αυτών που έγραψα. Το θέμα είναι ότι εγώ αδίκησα τον εαυτό μου, κάνοντας μερικές πατατιές,χάνοντας περίπου 1000-1200 μόρια στο τέλος.:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Όταν έχεις ένα όνειρο koulis και στη μέση της χρονιάς τα παρατάς...τότε αυτό πώς λέγεται;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όταν έχεις ένα όνειρο koulis και στη μέση της χρονιάς τα παρατάς...τότε αυτό πώς λέγεται;;;


Τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Στην έκθεση περίμενα ίσως λίγο παραπάνω αλλά οκ έκθεση είναι αυτή. Κατά τα άλλα όλα εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ναι εβγαλα 19526 αλλα πιστευα οτι αξιζα 19527
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top