Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
To ότι οι καθηγητές έχουν το e-mail των φοιτητών και τους στέλνουν διάφορα ενημερωτικά πράγματα, ασκήσεις, προγράμματα κτλ πράγμα που γίνεται μόνο στο ΠΑΜΑΚ είναι υλικοτεχνική δομή κ όχι επαφή καθηγητών με μαθητές ;;; Τουλάχιστον παραδέξου ότι είναι καλύτερο απ'το ΠΑΠΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
To ότι οι καθηγητές έχουν το e-mail των φοιτητών και τους στέλνουν διάφορα ενημερωτικά πράγματα, ασκήσεις, προγράμματα κτλ πράγμα που γίνεται μόνο στο ΠΑΜΑΚ είναι υλικοτεχνική δομή κ όχι επαφή καθηγητών με μαθητές ;;; Τουλάχιστον παραδέξου ότι είναι καλύτερο απ'το ΠΑΠΕΙ.

καλα αυτο δεν ειναι τπτ ρε αν θες να μαθεις κατι μπαινεις στις ανακοινωσεις...αυτο με τα μειλ που λεει γινεται και στην ασοεε και δεν ειναι και καμια τεραστια διευκολυνση....αλλα ενταξει δεν θα διαφωνισω εδω μαζι σου...δεν εχω δει κατι σημαντικο που να αποδεικνυει οτι το ΠΑΠΕΙ ειναι καλυτερο απ το ΠΑΜΑΚ γιαυτο και δεν θα πω τπτ αλλο γιαυτο...για την ασοεε που ξερω μιλαω για το παπει πραγματικα δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αυτό που δεν καταλαβαίνεις από χθες είναι ότι δεν ισχυρίστηκα ότι το ΠΑΜΑΚ είναι στην παρούσα κατάσταση καλύτερο απ'την ΑΣΟΕΕ. Έχει όμως όλα τα φόντα για να γίνει. Δεν σου φαίνεται πολύ καλά οργανωμένο και επανδρωμένο για σχετικά νέο πανεπιστήμιο ;;; Η καθηγήτρια που μου έκανε ΑΟΔΕ είχε τελειώσει στο ΠΑΜΑΚ και μετά από συστάσεις καθηγητών έκανε μάστερ στην Αγγλία όπως και άλλοι που προωθήθηκαν ανάλογα. Όμως τι ΑΣΟΕΕ, τι ΠΑΜΑΚ αν πας στο δημόσιο όλα ίδια είναι. οπότε τσάμπα "σφαζόμαστε" ειλικρινά. Απλά ψάξε λίγο για το ΠΑΜΑΚ. Έιδες που τώρα το βλέπεις αλλιώς;;; όλα είναι θέμα επιλογών. Πολύ καλή η ΑΣΟΕΕ, αλλά και το ΠΑΜΑΚ είναι πάρα πολύ υπολογίσιμο. Αυτό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Αυτό που δεν καταλαβαίνεις από χθες είναι ότι δεν ισχυρίστηκα ότι το ΠΑΜΑΚ είναι στην παρούσα κατάσταση καλύτερο απ'την ΑΣΟΕΕ. Έχει όμως όλα τα φόντα για να γίνει. Δεν σου φαίνεται πολύ καλά οργανωμένο και επανδρωμένο για σχετικά νέο πανεπιστήμιο ;;; Η καθηγήτρια που μου έκανε ΑΟΔΕ είχε τελειώσει στο ΠΑΜΑΚ και μετά από συστάσεις καθηγητών έκανε μάστερ στην Αγγλία όπως και άλλοι που προωθήθηκαν ανάλογα. Όμως τι ΑΣΟΕΕ, τι ΠΑΜΑΚ αν πας στο δημόσιο όλα ίδια είναι. οπότε τσάμπα "σφαζόμαστε" ειλικρινά. Απλά ψάξε λίγο για το ΠΑΜΑΚ. Έιδες που τώρα το βλέπεις αλλιώς;;; όλα είναι θέμα επιλογών. Πολύ καλή η ΑΣΟΕΕ, αλλά και το ΠΑΜΑΚ είναι πάρα πολύ υπολογίσιμο. Αυτό πιστεύω.

ποτε δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο και υπολογισιμο ομως εσυ αυτο που δεν καταλαβαινεις ειναι οτι την φημη που εχει αποκτησει η ΑΣΟΕΕ τοσο στην Ελλαδα οσο και στο εξωτερικο κανει τα παντα για να μην την χασει...ειδικα στο εξωτερικο,δεν σε αδικω γιατι δεν το εχεις ψαξει το θεμα με την ΑΣΟΕΕ...για αυτο τον λογο συνεργαζεται με τα περισσοτερα ξενα πανεπιστημια και δεχεται τον μεγαλυτερο αριθμο ξενων φοιτητων απο καθε αλλο ελληνικο αει...η συζητηση που κανουμε γινεται με τα σημερινα δεδομενα που δειχνουν οτι η ασοεε ειναι και παραμενει εκει που ειναι..μετα απο 5 χρονια μπορει να μην υπαρχει ουτε ασοεε ουτε παμακ ουτε εμπ ουτε παπει ουτε απθ...αλλωστε ειμαστε σε μια φαση που που νομιμοποιουνται τα κολεγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Κοίτα γνωρίζω αρκετά για την ΑΣΟΕΕ, απλά μιας και λίγο πολύ είναι γνωστά δεν τα ανέφερα. Εξάλλου φρόντισες να τα απαριθμήσεις εσύ. Ωστόσο το ΠΑΜΑΚ δεν το γνωρίζουν τόσο καλά. Γι'αυτό και κάποιοι το υποτιμούν. Εσύ δηλαδή δεν αναθεώρησες ας πούμε ότι το ΠΑΠΕΙ είναι καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Κοίτα γνωρίζω αρκετά για την ΑΣΟΕΕ, απλά μιας και λίγο πολύ είναι γνωστά δεν τα ανέφερα. Εξάλλου φρόντισες να τα απαριθμήσεις εσύ. Ωστόσο το ΠΑΜΑΚ δεν το γνωρίζουν τόσο καλά. Γι'αυτό και κάποιοι το υποτιμούν. Εσύ δηλαδή δεν αναθεώρησες ας πούμε ότι το ΠΑΠΕΙ είναι καλύτερο;

δεν ξερω μπορει να ισχυει οτι το παμακ ειναι καλυτερο...πραγματικα δεν ξερω εδω σου δινω δικιο γτ φαινεται οτι ξερεις πολλα για αυτα τα δυο ενω εγω δεν ξερω και πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Το έχω ψάξει όντως. Ειδικά του πειραιά το ήθελε αρχικά ο αδερφός μου και μαζί με τον πατέρα μου είχαμε λιώσει να ψάχνουμε για πλεονεκτήματα, συνθήκες στα πανεπιστήμια κτλ. Σε ποιο τμήμα της ΑΣΟΕΕ είσαι αλήθεια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Λογιστικης και Χρηματοοικονομικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής καλύτερο σημαντικά από την Οργάνωση και Διοίκηση ; Ποια είναι η γνώμη σου για το δεύτερο ; Έχει προοπτικές... ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής καλύτερο σημαντικά από την Οργάνωση και Διοίκηση ; Ποια είναι η γνώμη σου για το δεύτερο ; Έχει προοπτικές... ;

ειναι καλυτερο μονο αν θες λογιστικη και χρημ/κα πιστευω,αν θες να ασχοληθεις με μαρκετινγ ή με καποιον αλλο οικονομικο κλαδο τοτε ειναι καλυτερο το οδε!!!και για λογιστικη και χρηματοοικονομικα ειναι καλο το οδε ομως το λογιστικης και χρημ/κης υπερεχει εκει λογω εξειδικευσης...αλλωστε σημερα οι σπουδες προσδιοριζονται πολλες φορες απ το μεταπτυχιακο κανοντας ολα τα οικονομικα τμηματα ΠΕΡΙΠΟΥ ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
με ένα μεταπτυχιακό λο.χρη θα είναι κάποιος της οργάνωσης και διοίκησης στο ίδιο επίπεδο εργασιακά με έναν εξ αρχής απόφοιτο της λο.χρη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
με ένα μεταπτυχιακό λο.χρη θα είναι κάποιος της οργάνωσης και διοίκησης στο ίδιο επίπεδο εργασιακά με έναν εξ αρχής απόφοιτο της λο.χρη ;

πιστευω πως ναι...ακομα και ενας αποφοιτος του λο-χρη μπορει με ενα μεταπτυχιακο στην διοικηση επιχειρησεων να απασχοληθει ακομα και σε τμημα μαρκετινγκ αντικειμενο αγνωστο στις προπτυχιακες του σπουδες...απλα σημερα το μεταπτυχιακο παιζει πολυ σημαντικο ρολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δηλαδή δεν υπάρχει καμία διαφορά στα δύο τμήματα ; Το λέω γιατί το λο.χρη της ΑΣΟΕΕ φέτος το δίνουν 19 χιλιάδες βάλε και του ΠΑΜΑΚ 18.950 ενώ τα οργάνωσης και διοίκησης αισθητά λιγότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
τα τμηματα της οδε παιρνουν περισσοτερους υποψηφιους απ τα λο-χρη,επιπλεον τμημα τα οδε και διοικησης επιχειρησεων υπαρχουν πολλα σε ολη την Ελλαδα σκορπιζοντας τους υποψηφιους ενω τμηματα λο-χρη υπαρχουν μονο 2...τωρα το οτι τα λο-χρη ειναι τα πλεον υψηλοβαθμα εχει να κανει πιστευω με το οτι ειναι σχετικα νεα τμηματα και τα μονο που εξειδικευονται στην λογιστικη...αλλωστε η βαση δεν εχει να κανει με την διακριση των τμηματων σε καλυτερα και χειροτερα...ειναι καθαρα θεμα προτιμησης
-----------------------------------------
που τις ειδες αυτες τις προβλεψεις?υπερβολικες μου φαινονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Έχω ένα φίλο που ήθελε να πάει Οικονομικών Επιστημών ΠΑΜΑΚ και τελικά μάλλον θα πιάσει το ΑΠΘ. Προσωπικά δεν έχω και την πλέον καλή εντύπωση γι'αυτό, εσύ τι πιστεύεις... ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
για τα οικονομικα τμηματα του απθ δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα...αλλα δεν ξερω κατα ποσο αληθεει αυτη η αποψη...η δικη μου παντως γνωμη ειναι οτι καλυτερες οικονομικες σπουδες μπορουν να γινουν σε πανεπιστημιο με πολλα οικονομικα τμηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Τι είχε και σε εφημερίδες απ'τον κατσικα και στο ιντερνετ σε σχετικό σαιτ.
-----------------------------------------
Εγώ είχα 19.208 μόρια φέτος στο 5ο και ψηνόμουν για λο.χρη ΠΑΜΑΚ αλλά τελικά δήλωσα ΕΜΠ πρώτη επιλογή. Τι πιστεύεις γι'αυτό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Τι είχε και σε εφημερίδες απ'τον κατσικα και στο ιντερνετ σε σχετικό σαιτ.

θα δειξει:):):):):):)
-----------------------------------------
Τι είχε και σε εφημερίδες απ'τον κατσικα και στο ιντερνετ σε σχετικό σαιτ.
-----------------------------------------
Εγώ είχα 19.208 μόρια φέτος στο 5ο και ψηνόμουν για λο.χρη ΠΑΜΑΚ αλλά τελικά δήλωσα ΕΜΠ πρώτη επιλογή. Τι πιστεύεις γι'αυτό ;

σου εχω πει οτι το ΕΜΠ ειναι το κορυφαιο αει της χωρας...πιστευω οτι εκανες καλη επιλογη...υποθετω βεβαια πως δεν ηθελες οικονομικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω 50-50 ήμουν. Έχουν απορροφητικότητα τα οικονομικά, αλλά ήταν δύσκολο αφού έπιανα Πολιτικών Μηχανικών. Είχα και την ιστορία με τον αδερφό μου. Τέλος πάντων δεν ξέρω. Να σου πω την αλήθεια ψιλομετάνιωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω 50-50 ήμουν. Έχουν απορροφητικότητα τα οικονομικά, αλλά ήταν δύσκολο αφού έπιανα Πολιτικών Μηχανικών. Είχα και την ιστορία με τον αδερφό μου. Τέλος πάντων δεν ξέρω. Να σου πω την αλήθεια ψιλομετάνιωσα.
2η επιλογη τι εχεις φιλε μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top