Αγγλική φιλολογία ΑΠΘ - είναι απαιτητικό τμήμα;

N0b0dy

Νεοφερμένος

Η N0b0dy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Τα μαθήματα στο τμήμα της αγγλικής φιλολογίας στο αριστοτέλειο είναι αρκετά απαιτητικά? Γιατί έχω ακούσει διάφορες απόψεις, άλλοι έλεγαν ότι ήταν εύκολα και άλλοι πολυ δύσκολα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,161 μηνύματα.
Τα μαθήματα στο τμήμα της αγγλικής φιλολογίας στο αριστοτέλειο είναι αρκετά απαιτητικά? Γιατί έχω ακούσει διάφορες απόψεις, άλλοι έλεγαν ότι ήταν εύκολα και άλλοι πολυ δύσκολα
Απο ΑΠΘ δεν ξερω ..απο Εκπα ξερω οτι αμα ξερεις και αγαπας την γλωσσα δεν ειναι δυσκολα. Τάδε έφη αποφοιτος αγγλικης εκπα.
 

gpgp

Νεοφερμένος

Ο gpgp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Τα μαθήματα στο τμήμα της αγγλικής φιλολογίας στο αριστοτέλειο είναι αρκετά απαιτητικά? Γιατί έχω ακούσει διάφορες απόψεις, άλλοι έλεγαν ότι ήταν εύκολα και άλλοι πολυ δύσκολα
Αν διαβάζεις (δεν αναφέρομαι σε υπερβολές) και δείξεις το κατάλληλο ενδιαφέρον στις διαλέξεις χωρίς πολλές απουσίες στα αμφιθέατρα, είναι εύκολα. Αν πας ως "τουρίστας" και περιμένεις να σε περάσουν στα μαθήματα οι καθηγητές, τότε...
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Απο ΑΠΘ δεν ξερω ..απο Εκπα ξερω οτι αμα ξερεις και αγαπας την γλωσσα δεν ειναι δυσκολα. Τάδε έφη αποφοιτος αγγλικης εκπα.
Συμφωνώ με τον Γιάννη. Σπουδάζει η κόρη μου Αγγλικής Φιλολογίας στο ΕΚΠΑ και πράγματι αν αγαπάς και είσαι καλός στα Αγγλικά δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη σχολή.
Απλώς όπως σε όλες τις σχολές υπάρχουν κάποιοι στριμμενοι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top