Αίτηση Αναγνώρισης Μαθημάτων

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ξέρετε αν μπορώ να αναγνωρίσω τα μαθήματα των κατατακτηρίων που έχω ήδη περάσει, ώστε να λάβω τον βαθμό που είχα από το πρώτο πτυχίο; Δεν έχουμε τη δυνατότητα να δώσουμε πάλι κάποιο μάθημα, οπότε αυτός μου φαίνεται ο μόνος τρόπος να αυξήσω το βαθμό*.

Η οδηγία είναι η παρακάτω ή δείτε το full link:
  • Σύμφωνα με αποφάσεις της Συνέλευσης του Τμήματος Μαθηματικών του ΕΚΠΑ (24.4.2012 και 8.4.2014), για κάθε υποψήφιο μπορούν να αναγνωριστούν έως εννέα (9) μαθήματα. Τα μόνα υποχρεωτικάμαθήματα που μπορούν να περιλαμβάνονται μεταξύ αυτών είναι:
    1. Για τους εισακτέους στο Τμήμα με τη διαδικασία των κατατακτηρίων εξετάσεων, τα μαθήματα στα οποία εξετάστηκαν.
    2. Για τους υπόλοιπους, το πολύ μέχρι τρία (3) υποχρεωτικά μαθήματα.

      Συνεπώς, τα αιτούμενα προς αναγνώριση μαθήματα θα πρέπει να αναγράφονται στο έντυπο με αυστηρή σειρά προτεραιότητας.
ΥΓ
*Για να σας προλάβω, ναι, έχει νόημα να αναγνωρίσω μάθημα που έχω περάσει, τα υποχρεωτικά μαθήματα έχουν συντελεστή 2.0, ενώ τα υπόλοιπα 1.5. Καθώς προέρχομαι από τμήμα Πληροφορικής, σκεφτόμουν να "κάψω" το μάθημα της Πληροφορικής ΙΙ (παρόλο που το'χω με 10) με ένα από τα μαθήματα των κατατακτηρίων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top